1

3 grudnia 2018 roku w auli komendy odbyła się uroczystość z okazji objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu przez młodszego inspektora Piotra Morajko.

W uroczystości udział wzięli: nadinspektor dr Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, podinspektor Ryszard Sołkiewicz – Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Starosta olkuski, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele instytucji, z którymi olkuska policja współpracuje na co dzień, a także kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

3

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie przez dowódcę uroczystości komisarza Marka Kalarusa. Następnie wprowadzono sztandar komendy. Dotychczas pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu młodszy inspektor Piotr Morajko, rozkazem nadinspektora dr Krzysztofa Pobuty objął stanowisko szefa olkuskiej policji. Podczas swojego przemówienia, komendant Piotr Morajko podziękował generałowi garnizonu małopolskiego za zaufanie: „Dziękuję za zaufanie jakim obdarował Pan moją osobę…. Bycie Komendantem to honor, wyzwanie i odpowiedzialność za policjantki i policjantów, za pracowników cywilnych, za swoje decyzje, ale największa odpowiedzialność, za bezpieczeństwo mieszkaniowców powiatu olkuskiego”.

5

Komendant Powiatowy Policji skierował również podziękowania dla wszystkich zgromadzonych gości, którzy wzięli udział w tej uroczystości „Państwa obecność stanowi wyraz szacunku i współpracy z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu olkuskiego”. Na zakończenie ceremonii głos zabrali zaproszeni goście, którzy pogratulowali komendantowi awansu.

KPP Olkusz

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze