Bolesław

Pasja, wytrwałość, zaangażowanie i dążenie do celu – w tych kilku słowach można streścić dotychczasowe dokonania Oskara Drzewieckiego. To młody mieszkaniec Gminy Bolesław, trenujący sztuki walki w UKS Husaria w Bolesławiu.

Oskar Drzewiecki jest obecnie uczeniem klasy IV Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Jest on także zawodnikiem trenującym wschodnie sztuki walki. Pierwsze kroki w tej dziedzinie zaczął stawiać będąc jeszcze w przedszkolu, w wieku 4 lat. Jak wspominają jego rodzice, tak go to zafascynowało, że rozpoczął systematyczne treningi w sekcji Polskiej Federacji JU-Jitsu i Kobudo w Bolesławiu. Niedługo potem zaczął startować w zawodach JU-Jitsu. Na efekty długo nie trzeba było czekać.

Po licznych zwycięstwach w Ogólnopolskiej Lidzie Dzieci i Młodzieży w JU-Jitsu Sportowym, w 2019 r., w rocznej klasyfikacji końcowej zajął I miejsce w dwóch konkurencjach: NE-waza oraz  Fighting (bez I fazy), w kategorii +42 kg U8. Wyczyn ten, powtórzył jeszcze dwukrotnie: w latach 2020 oraz 2021. Kategorie te są zresztą jego specjalnością. Młody wojownik może pochwalić się zdobyciem w 2019 r. I miejsca w turnieju JU-Jitsu Silesian Open oraz I miejscem w Otwartych Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w 2020 roku. Za te dokonania został on wyróżniony przez Wójta Gminy Bolesław Krzysztofa Dudzińskiego nagrodą za szczególne osiągnięcia promujące gminę.

W tym roku Oskar zdobył już dwa wyróżnienia w kategorii Fighting: I miejsce na V turnieju Ju-Jitsu Silesian Open w Katowicach oraz I miejsce w ramach Pucharu Polski Ju-Jitsu w Katowicach. Obecnie młody zawodnik przygotowuje się na dwa kolejne turnieje. W październiku i listopadzie czekają go występy w Ogólnopolskiej Lidzie dzieci i młodzieży w JU-Jitsu sportowym, zaliczane do klasyfikacji rocznej końcowej.

Oskar cały wolny czas poświęca treningom w UKS HUSARIA w Bolesławiu oraz w Bukownie w sekcji Polskiej Federacji JU-Jitsu i Kobudo pod okiem trenera klasy mistrzowskiej Stefana Andrzeja Badeńskiego. Rok temu rozpoczął również przygodę z Judo, które trenuje UKS UKEMI Judo w Wolbromiu, pod czujnym okiem trenera Roberta Biegaja.

Obecnie Oskar Drzewiecki jest na prowadzeniu w punktacji. To, czy po raz czwarty stanie na podium, rozstrzygnie się podczas dwóch ostatnich zawodów rankingowych. Marzeniem Oskara w przyszłości jest reprezentowanie Polski na międzynarodowych matach oraz założenie własnego klubu sportowego i trenowanie dzieci i młodzieży.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze