Olkusz

Młodziczki SPR Olkusz w gronie szesnastu najlepszych drużyn w Polsce w swojej kategorii wiekowej! Podopieczne Patrycji Głąbik w turnieju 1/16 Pucharu ZPRP w Mirsku zajęły 2. miejsce, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy walki o krajowe medale. W miniony weekend Lwiątka wygrały na Dolnym Śląsku dwa z trzech spotkań. W piątek i sobotę odniosły dwa przekonujące triumfy nad UKS Banino i Zorzą Iskrą Kowalów, a na zakończenie zmagań w ramach Grupy B musiały uznać wyższość pełniącego rolę gospodarza turnieju Włókniarza.

Rywalizację w Mirsku olkuszanki rozpoczęły od zwycięstwa 23:14 z trzecią siłą na Pomorzu w sezonie zasadniczym, a więc UKS-em Banino. Właściwie już do przerwy SPR był pewny swego, bo trudno było zakładać, że wychowanki trenerki Głąbik po zmianie stron będą w stanie roztrwonić przewagę dziesięciu trafień (13:3).

W drugiej próbie Lwiątka również nie dały szans swoim rywalkom. W tym przypadku w stosunku 24:8 olkuskie szczypiornistki rozprawiły się z wicemistrzem województwa Lubuskiego – KS Zorzą Iskrą Kowalów. Ponownie losy spotkania nasze zawodniczki rozstrzygnęły już w pierwszej połowie wygranej 15:4. Druga odsłona była jedynie formalnością.

Dzięki korzystnemu układowi innych wyników, Lwiątka już w sobotę zapewniły sobie upragnioną promocję do kolejnej rundy Pucharu ZPRP. Jedyną niewiadomą stanowiło miejsce, z którego olkuszanki awansują do grona TOP 16.

W niedzielnym, bezpośrednim pojedynku zmierzyły się dwa zespoły, które solidarnie miały na swoich kontach komplet punktów. Włókniarz Mirsk, czyli tegoroczny mistrz Dolnego Śląska wykorzystał atut własnego parkietu wygrywając 25:22. Spotkanie obfitowało w wiele twardych starć, a na boisku dosłownie polała się krew. Na szczęście dla olkuszanek skończyło się tylko na rozbitych wargach i siniakach, które nie przeszkodzą w walce w kolejnym etapie ogólnopolskiej walki o Puchar Prezesa ZPRP.

Ostatecznie Grupę B z dziewięcioma punktami wygrał Włókniarz, drugie miejsce z sześcioma oczkami dla Olkusza, natomiast z gry o marzenia wypadły ekipy z Banina i Kowalowa.

Oprócz drużynowych laurów Lwiątka swoją postawą zasłużyły sobie na indywidualne wyróżnienia. Podczas ceremonii dekoracji Maja Patycka została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką turnieju, a Amelia Filo odebrała nagrodę dla najskuteczniejszej piłkarki. 17 bramek obrotowej SPR-u wystarczyło do zdobycia tytułu Królowej Strzelczyń.

Teraz przed olkuszankami w połowie maja wyprawa do Warszawy na turniej 1/8 Finału. W ramach Grupy I Lwiątka zagrają ze stołeczną Agrykolą, Koroną Handball Kielce oraz MKS-em PR Gniezno.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze