Jaroszowiec

Niedawno otrzymaliśmy wiadomość od jednego z mieszkańców naszego powiatu, który pyta, czy istnieje możliwość likwidacji przejazdów kolejowych w rejonie Jaroszowca i Golczowic. – Przecież nic nie jeździ po tych torach – twierdzi Czytelnik. Postanowiliśmy zapytać o to zarządcę drogi.

– W ciągu drogi powiatowej 1095K znajduje się przejazd kolejowy, który – jak wynika z informacji okolicznych mieszkańców – jest nieczynny. Od lat nic nie jeździ po tych torach. Czy nie można go zlikwidować albo chociaż zdjąć nikomu nie potrzebny znak STOP? Tak samo jest na drodze powiatowej nr 1108K w Golczowicach i w Zalesiu Golczowickim – takiej treści mail wpłynął niedawno do naszej redakcji.

Postanowiliśmy zwrócić się z tym pytaniem w imieniu naszego Czytelnika do Zarządu Drogowego w Olkuszu. Jednostka ta, podległa olkuskiemu Starostwu, administruje powiatowymi traktami. Z otrzymanej odwiedzi wynika, iż to, że obecnie nie kursują tamtędy pociągi, nie oznacza, że w przyszłości sytuacja ta nie ulegnie zmianie.

– Przejazdy kolejowo-drogowe znajdujące się w ciągu dróg powiatowych nr 1095K, od drogi nr 1068K —Bolesław — Klucze — Jaroszowiec — Bydlin — Wolbrom, do drogi nr 794 oraz drogi 1108K, od drogi nr 1106K Golczowice — Jaroszowiec — Pazurek są w pełnej sprawności. Planowane jest na nich wznowienie ruchu kolejowego przez firmę Cemex Polska Sp. z o.o. W związku z powyższym nie są brane pod uwagę kwestie dotyczące likwidacji ww. przejazdów. Zarząd Drogowy w Olkuszu nie posiada również informacji dotyczących przygotowania procedury likwidacyjnej któregoś z nich – czytamy w piśmie sygnowanym przez dyrektora Pawła Pacunia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze