Olkusz

W miniony weekend, w Małopolsce ruszyły rozgrywki młodzieżowe. Na pierwszy ogień do gry weszły Młodziczki SPR Olkusz, które w nadchodzących tygodniach mierzyć się będą z drużynami z Krakowa, Tarnowa, Szaflar, Jabłonki oraz Libiąża. Podopieczne Aleksandry Wojdyły na inaugurację wojewódzkich zmagań uległy na wyjeździe Akademii Piłki Ręcznej Szaflary 20:26.

Daleki wyjazd na Podhale nie przyniósł Lwiątkom punktów, ale trzeba przyznać, że olkuszanki w Szaflarach walczyły bardzo dzielnie. „Góralki” po golu Wiktorii Gąsienicy-Groń w 4. minucie spotkania prowadziły 2:0, a premierowe trafienie dla SPR-u chwilę później uzyskała Matylda Redko. Trema na wstępie meczu minęła, gra na parkiecie się wyrównała, a w 18. min za sprawą Mileny Plewińskiej to przyjezdne prowadziły 6:5.

Niestety dla Olkusza, w następnych minutach kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęły wychowanki Justyny Topór. „Akademiczki” bramki zaczęły rzucać seriami, ostatnie pięć minut pierwszej połowy wygrywając w stosunku 7:1. Błyszczały głównie najskuteczniejsza w całym meczu Karolina Król oraz Natasza Pietraszek. Po stronie Lwiątek golkiperkę rywalek z siódmego metra pokonała jedynie Plewińska. Na przerwę oba zespoły zeszły przy stanie 13:7 na korzyść ekipy z Szaflar.

Po zmianie stron podopieczne trenerki Wołdyły miały co odrabiać. Druga odsłona zaczęła się optymistycznie, bo na trafienie APR-u, Lwiątka odpowiedziały trzema, autorstwa Zuzanny Frosik i Oliwii Chudzik. Straty udało się odrobić tylko częściowo, a na domiar złego, gospodynie cały czas umiejętnie pilnowały bezpiecznego dla siebie wyniku. Dlatego też w kolejnych minutach byliśmy świadkami rywalizacji bramka za bramkę, która nie mogła przynieść powodzenia w walce o pełną pulę.

Tak czy inaczej, postawę olkuskich szczypiornistek u progu nowego sezonu należy docenić, bowiem do samego końca nie było nawet jednego momentu, w którym Lwiątka spuściłyby głowy, nie starając się dogonić przeciwniczek. Tym razem sił, zapału i umiejętności wystarczyło tylko na honorową porażkę. Szansa na ugranie czegoś więcej nadarzy się w kolejnych tygodniach, a dokładniej w niedzielę 13 października, kiedy to do Olkusza przyjedzie pierwsza drużyna Kusego Kraków.

Stawkę uczestników Małopolskiej Ligi Młodziczek w sezonie 2024/2025 oprócz SPR-u Olkusz, APR-u Szaflary i wspomnianego Kusego I Kraków tworzą także Pałac Młodzieży Tarnów, Kusy II Kraków, UKS TSR Orawa Jabłonka, UKS Czwórka Libiąż oraz FCH SP 89 – Fundacja Cracovia Handball.