Olkusz

Młodziczki – to kolejna grupa wiekowa, jaka rozpoczęła zmagania o punkty w ramach nowego sezonu Ligi Małopolskiej. W niedzielę, na inaugurację rozgrywek podopieczne Patrycji Głąbik z rocznika 2008/09 zmierzyły się ze swoimi rówieśniczkami z Tarnowa. Pałac Młodzieży w drogę powrotną wyruszył w kiepskich humorach, bowiem Lwiątka dały prawdziwy popis umiejętności, wygrywając wysoko 32:13.

Olkuszanki dzień wcześniej triumfowały w ramach zmagań Juniorek Młodszych i można było mieć pewne obawy, czy dziewczynom wystarczy zdrowia. Te jednak bardzo szybko pokazały, że zwycięstwa dodają zarówno wiary, jak i sił. Najlepszym na to dowodem było właśnie niedzielne starcie.

Tylko na samym początku Lwiątka miały trochę problemów. Po trzech minutach przegrywały 0:2, ale im dłużej trwało to spotkanie, tym olkuszanki wyglądały lepiej. Pierwszą dziesiątkę na zegarze obie ekipy zakończyły na remisie 3:3. Dwie z trzech bramek dla gospodyń w tym fragmencie rzuciła Marzena Noga. Zdecydowanie lepiej sytuacja miejscowych wyglądała parę chwil później, kiedy dokładnie na półmetku pierwszej połowy prowadziły 7:3. Tym razem do sędziowskiego protokołu wpisał się kwartet: Maja Patycka, Julia Bylica, Weronika Kaziród, Amelia Filo. Premierowy kwadrans bramką zamknęła Maja Ciesielczyk, ale jak się miało potem okazać, było to ostatnie trafienie tarnowianek w tej części. Lwiątka uszczelniły obronę, a same brylowały w ataku, zdobywając osiem kolejnych goli, co sprawiło, że rezultat do przerwy brzmiał 15:4.

Po zmianie stron przyjezdne nieco odżyły w ofensywie, choć to wcale nie oznacza, że zaczęły gonić wynik. Po prostu stały się bardziej wymagającym rywalem, czym jeszcze mocniej zmobilizowały pewne swego olkuszanki. W połowie drugiej odsłony po bramce aktywnej na boisku Alicji Jesień SPR prowadził 23:9, a ostatnie minuty spotkania przyniosły trafienia Julii Bylicy i Wiktorii Małysy, które postawiły pieczęć na wysokiej inauguracyjnej wygranej.

Najwięcej bramek w niedzielne przedpołudnie zdobyła Alicja Jesień – osiem. Po sześć razy do siatki Pałacu trafiły Wiktoria Małysa z Marzeną Nogą, a z zawodniczek, które zameldowały się na parkiecie, poza bramkarkami jedynie Barbara Haberka nie wpisała się na listę strzelczyń.

Kolejne spotkanie w ramach Małopolskiej Ligi Młodziczek olkuszanki zgodnie z terminarzem rozegrają za niespełna dwa tygodnie na wyjeździe z Cracovią.