Olkusz

Powoli dobiega końca sezon w ramach Małopolskiej Ligi Młodziczek. W obecnych rozgrywkach SPR Olkusz reprezentują dwa zespoły – jeden złożony z zawodniczek z wiodącego rocznika 2007 oraz drugi, w którym o punkty grają szczypiornistki urodzone w roku 2008 i 2009. W tabeli lepiej stoją notowania podopiecznych Patrycji Głąbik. Lwiątka z „Dwójki” przed ostatnim meczem z Kusym Kraków zajmują 2. miejsce, tracąc do swojego bezpośredniego rywala 3 punkty. Jeśli wygrają różnicą przynajmniej dwóch trafień, to sięgną po mistrzostwo województwa! Mecz SPR II – Kusy zaplanowano na Wielki Czwartek 14 kwietnia.

Wtedy okaże się, czy olkuszanki pomimo różnicy wieku będą w stanie utrzeć nosa krakowiankom. Jednak już teraz wiadomo, że SPR II finalnie rozstanie sklasyfikowany przynajmniej na 2. pozycji, także gwarantującej udział w Pucharze Polski ZPRP Młodziczek, będącym odpowiednikiem turniejów Mistrzostw Polski w starszych kategoriach wiekowych. To niewątpliwy sukces, mając na względzie, że Lwiątka w zdecydowanej większości zmagania prowadzą ze starszymi od siebie przeciwniczkami.

Pozycję wicelidera podopieczne trenerki Głąbik zapewniły sobie dzięki dwóm ostatnim występom w Krakowie, gdzie mimo mocno okrojonego składu (w obu przypadkach w składzie widniało tylko 8 nazwisk) pokonały Krakowiaka i Cracovię.

Najpierw, w ramach 11. kolejki, dokładnie 18 marca olkuszanki w hali na Osiedlu Wysokim 38:17 pokonały UKS Krakowiaka. 12 bramek w tym spotkaniu zdobyła obrotowa Amelia Filo, 8 trafień zaliczyła Maja Patycja, a 6 goli dorzuciła Julia Bylica. Następnie dwa dni później SPR II również w stolicy Małopolski, tyle tylko że na parkiecie miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego 39:19 ograł Cracovię. W starciu z młodymi „Pasiaczkami” najskuteczniejsza okazała się Julia Bylica. „Yuki” 12 razy trafiła do siatki rywalek. Gorsza, ale tylko o jedno trafienie była Maja Patycka, a bramkowe podium z 7 golami uzupełniła Weronika Kaziród.

Dwa efektowne zwycięstwa okazały się pieczęcią na realizacji planu, jakim był awans do ogólnopolskiej rywalizacji. Do pełni szczęścia brakuje niewiele, choć rewanż z Kusym przed własną publicznością na pewno nie będzie należał do łatwych. Krakowianki prowadzone przez Annę Burek wygrały bowiem dotąd wszystko co miały do wygrania. W grudniu pokonały olkuszanki 19:18 i w Wielki Czwartek przy Wiejskiej bronić będą skromnej zaliczki z pierwszego spotkania. Emocje gwarantowane!

Kiedy Lwiątka z 2008/09 czekają na „mecz sezonu”, to ich starsze koleżanki już zakończyły zmagania o punkty. Ostatecznie zespół prowadzony przez Agatę Nowak zajął 5. miejsce. W dwóch ostatnich meczach obecnej kampanii olkuszanki nie sprostały we własnej hali swoim rówieśniczkom z Wilczysk i Krakowa. Sęp wygrał w Srebrnym Mieście 16 marca 31:18, a najlepsza w szeregach SPR I była autorka 7 trafień – Natalia Kania. W minioną niedzielę w Hali MOSiR komplet punktów zdobył także Kusy. Krakowianki triumfowały 42:17, a niejako na osłodę tytuł MVP w olkuskiej drużynie zyskała Nela Krężel, która 6 razy pokonała bramkarkę rywalek. W końcowym rozrachunku SPR I Olkusz z dwunastu prób na swoją korzyść rozstrzygnął trzy, co na mecie sezonu pozwoliło Lwiątkom wyprzedzić w tabeli UKS Krakowiaka oraz Cracovię.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze