szpital jaroszowiec11

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu uzyskał zgodę na nadanie placówce imienia Edmunda Wojtyły. Patron szpitala był lekarzem i starszym bratem Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II.

Edmund Wojtyła jako lekarz pracował wśród chorych zakaźnie. Zmarł podczas epidemii szkarlatyny w latach 30. ub. wieku. -Nasz wniosek o nadanie szpitalowi imienia Edmunda Wojtyły uzyskał poparcie Kardynała Stanisława Dziwisza i obecnego Metropolity Krakowa Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – informuje dyrekcja szpitala.

O nadaniu imienia placówka w Jaroszowcu poinformowała Ojca Świętego Franciszka, który przesłał na ręce dyrektora szpitala, Krzysztofa Grzesika list z błogosławieństwem dla wszystkich pracowników szpitala i jego pacjentów.

Szpital w Jaroszowcu czyni starania o pozyskanie pamiątek po patronie – Edmundzie Wojtyle.

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wujek
wujek
6 lat temu

[quote name=”pichac”][quote name=”gośćć”]Nikifora Krynickiego ! Leczył się tam ! ehhh polityczna decyzja…. Kuria wyposaży za to jakieś sale ?[/quote]
Kuria nic NIE,nie wyposaży i nie,nie da ani grosza.Jak przyjedzie ks.biskup/odprawić Mszę Świętą/,to trzeba tradycyjnie ofiarować biskupowi bardzo obfite ofiary w walizce,bo kopert z groszami już nie zbiera.[/quote]
A gdyby tak tylko kwiaty i Bóg zapłać?
Nie płacić.

Damian
Damian
6 lat temu

A co niby takiego zrobił jakiś wojtyła edmund dla kraju bo na historii tego nie uczyli. Niektórym pseudo katolikom to jak widać w głowach się przewraca.

He
He
6 lat temu

Dajcie już spokój z tym katolickim nazewnictwem mi to już bokiem. A szpital w jaroszowcu to zamiast zmieniać nazwe nich lepiej założy siatke na ogrodzeniu od strony zalesia bo pacjenci chodzą gdzie chcą. Od lat brakuje siatki na ogrodzeniu a portiernia jest nieczynna wchodzi i wychodzi kto chce i kiedy chce TRAGEDIA ten szpital to powinni zamknąć.

pichac
pichac
6 lat temu

[quote name=”gośćć”]Nikifora Krynickiego ! Leczył się tam ! ehhh polityczna decyzja…. Kuria wyposaży za to jakieś sale ?[/quote]
Kuria nic NIE,nie wyposaży i nie,nie da ani grosza.Jak przyjedzie ks.biskup/odprawić Mszę Świętą/,to trzeba tradycyjnie ofiarować biskupowi bardzo obfite ofiary w walizce,bo kopert z groszami już nie zbiera.

gośćć
gośćć
6 lat temu

Nikifora Krynickiego ! Leczył się tam ! ehhh polityczna decyzja…. Kuria wyposaży za to jakieś sale ?

Maciuś
Maciuś
6 lat temu

Czyżby świętych już zabrakło…?

___
___
6 lat temu

Ale se patrona wymyślili. Może jeszcze ktoś wybierze na patrona szwagra albo syna JPII.

oooo
oooo
6 lat temu

Juliusz Słowacki też umarł na gruźlicę. Jak to mówią „wielkim poetą był” ale nie miał brata papieża 🙂