Fot. wp.pl

W Smoleńsku rozbił się samolot prezydenta Lecha Kaczyńskiego Tupolew 154-M. – Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewo i stanął w płomieniach. Gubernator okręgu smoleńskiego podał, że wszyscy pasażerowi zginęli.
Katastrofa wydarzyła się o 8.56 czasu polskiego. Według najnowszych informacji zginęło 96 osób.
Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział w TVN24, że na pokładzie byli m.in prezydent Kaczyński z małżonką, szef IPN Janusz Kurtyka, NBP Sławomir Skrzypek, wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Paweł Wypych Mariusz Handzlik, Andrzej Kremer, szef sztabu gen. Gągor, posłowie Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wasserman, Grzegorz Dolniak, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, bp Tadeusz Płoski.

Źrodło. Wirtualna Polska /www.wp.pl/

Redakcji PO udało się potwierdzić, że żadnego z olkuskich polityków nie było na pokładzie Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. Z prezydencką delegacją wybierał się w podróż poseł Jacek Osuch.

– Delegacja miała lecieć większym samolotem ale ostatecznie zdecydowano, że większość parlamentarzystów pojedzie specjalnym pociągiem, wraz z innymi zaproszonymi na uroczystość gośćmi – mówi dyrektor biura poselskiego Łukasz Kmita.
Poseł Osuch dziś, o 7 rano był już w Katyniu, to tam dotarła do niego tragiczna informacja o lotniczej katastrofie. Czekamy na jego komentarz.

Dziś (w sobotę) o 21. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu odbędzie się nabożeństwo w intencji Ofiar katastrofy lotniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
grazyna
grazyna
14 lat temu

kto nas bedzie teraz bronił 🙁 🙁

Romana
Romana
14 lat temu

świeć Panie nad Ich duszami! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !!!

Michał
Michał
14 lat temu

Boże przyjmij Arka i innych do siebie.

agnieszka
agnieszka
14 lat temu

Arek był kapitanem załogi, znałam go, mieszkaliśmy na jednym osiedlu… Katyń pochłonął już zbyt wielu…
Panie świeć nad ich duszami

bulionik
bulionik
14 lat temu

ŚWIEĆ PANIE NAD ICH DUSZAMI

gość
gość
14 lat temu

w katastrofie zginoł olkuszanin,,,, ARKADIUSZ PROTASIUK- kapitan załogi samolotu rzadowego tu-154….. CZEŚĆ JEGO PAMIECI,,,,,,

Jan Orkisz  -radny
Jan Orkisz -radny
14 lat temu

Ogromna tragedia dla naszego narodu. 70 lat temu w Katyniu, Ostaszkowie w Miednoje sowieci wymordowali tysiące polskich oficerów ,kwiat polskiej inteligencji. Dzisiaj tylu wspaniałych ludzi, którzy polecieli nas reprezentować na mszy, ku czci pomordowanych tam naszych Rodaków ,tam zginęło .
Przeklęty Katyń.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !!!

Nika
Nika
14 lat temu

Niewyobrażalna katastrofa. Panie świeć nad Ich duszami.

love
love
14 lat temu

bardzo mi ich wszystkich szkoda a szczegolnie jego córki! 😥 🙁 😕 😥