spr mlodziczki 1

W minioną niedzielę Olkusz gościł młode adeptki piłki ręcznej. W hali MOSiR-u rozegrano turniej młodziczek. Dziewczyny sprawdzają swoje umiejętności, rywalizując z koleżankami z małopolskich klubów. Zdaniem trenerów olkuskiego SPR – u nasze młodziczki radzą sobie całkiem nieźle, jak na pierwszy rok gry w obecnym składzie.
Na parkiecie stawiły się zawodniczki z czterech zespołów: KS Gościbia Sułkowice pod wodzą trenera Artura Konieczkowicza, UKS Olimpia-Sądeczanin Nowy Sącz z trenerem Rafałem Krokiem, SKS “Kusy” Kraków trenowanego przez Małgorzatę Garpiel oraz gospodynie – SPR Olkusz z trenerką Anną Korczyk.

Dziewczyny grały systemem „każdy z każdym”, 2 x 15 minut. Mecze sędziowała trójka arbitrów: Leszek Litarski oraz byłe zawodniczki olkuskiej drużyny Sylwia Bołoz i Magdalena Hajduła. Opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka dyplomowana Beata Artiuchow.

Mecze rozegrano w następującej kolejności:spr mlodziczki 2
1. SPR Olkusz – KS Gościbia Sułkowice 6:14 (3:7)
2. SKS Kusy Kraków – UKS Olimpia Sądeczanin Nowy Sącz 13:15 (5:9)
3. KS Gościbia Sułkowice – SKS Kusy Kraków 10:4 (6:3)
4. UKS Olimpia Sądeczanin Nowy Sącz – SPR Olkusz 13:8 (8:2)
5. KS Gościbia Sułkowice – UKS Olimpia Sądeczanin Nowy Sącz 17:6 (9:4)
6. SPR Olkusz – SKS Kusy Kraków 11:9 (3:3)

Dziewczyny grają w takim składzie co dwa tygodnie. W maju, po zakończeniu całego cyklu rozgrywek, zostaną podliczone punkty ze wszystkich spotkań i wtedy okaże się, który zespół jest najlepszy.
Po sześciu spotkaniach na parkiecie okazało się, że w olkuskim zespole najskuteczniejsze są Sylwia Sroka (7 bramek) i Klaudia Polak (5). W drużynie Gościbii najwięcej bramek zdobyły Ewelina Koźlak (10) oraz Paulina Profic (7), a w zespole Olimpii Joanna Has (11) i Joanna Matusik (9). W krakowskiej ekipie najbardziej skuteczne były Justyna Szczepaniec (7) i Natalia Włodarczyk (6).

– Nasz zespól młodziczek gra ze sobą w tym składzie dopiero pierwszy rok i z meczu na mecz widać postępy w rozwoju poszczególnych zawodniczek, co przekłada się na coraz lepszą grę zespołu. Dowodem na to może być fakt, że dwie nasze szczypiornistki, Sylwia Sroka i Kamila Stach znajdują się w kadrze młodziczek województwa małopolskiego. Turnieje takie jak ten pozwalają naszym zespołom młodzieżowym na ogrywanie się i zdobywanie doświadczenia boiskowego. Mecze dla tej grupy wiekowej, które zgodnie z harmonogramem MZPR-u odbywają się co dwa tygodnie, powinny być uzupełniane innymi sportowymi imprezami. Dlatego zgłosiliśmy zespół młodziczek do międzynarodowego Turnieju Lajkonika, jaki odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Krakowie – opowiada dyrektor klubu SPR Olkusz Katarzyna Polak.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:17274}{joomplu:17284}{joomplu:17285}{joomplu:17311}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze