Olkusz

W niedzielę 21 stycznia, poznaliśmy triumfatora tegorocznej edycji Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta. Najlepsza z grona 20 uczestników okazała się drużyna „Ale Numer”, która w wielkim finale 2:0 pokonała „Escaro”. Trzecie miejsce dla ekipy „Dachy&Shadows”, lepszej w meczu o brąz od „Zespołu R”.

To były dwa, bardzo emocjonujące piłkarskie weekendy, okraszone hitowymi spotkaniami w strefie medalowej. Zanim jednak poznaliśmy ostateczną kolejność na podium, byliśmy świadkami rundy eliminacyjnej, gdzie z 20 chętnych, prawo gry o najważniejsze laury zyskało 8 zespołów, reprezentujących nie tylko Olkusz, ale również inne miejscowości, takie jak Kraków, Myszków, Czeladź, Chorzów czy Piotrowice.

Turniej finałowy wzorem poprzednich edycji imprezy został podzielony na dwa etapy. Najpierw drużyny zagrały ze sobą w dwóch grupach, z których promocję do grona TOP 4 zapewnili sobie mistrzowie i wicemistrzowie obu tabel.

Grupę I z kompletem zwycięstw wygrało „Escaro”, wyprzedzając drugiego ze szczęśliwców – „Dachy&Shadows”. Udział w turnieju finałowym po pierwszej fazie rywalizacji zakończyli natomiast gracze „MCKS Jutrzenki” oraz „Metaliki”.

Zmagania w Grupie II zdominowała drużyna „Ale Numer”, złożona w głównej mierze z zawodników V-ligowego KS-u PKM Olkusz. Po bezbramkowym remisie z „Zespołem R”, olkuszanie zanotowali dwa zwycięstwa, ostatecznie zostając liderami tabeli. Oprócz nich, awans do półfinałów wywalczył sobie „Zespół R”, a z gry o podium odpadli: „FC California” oraz „The Bull Team”.

W meczach decydujących o udziale w spotkaniu finałowym, „Escaro” i „Ale Numer” wygrywali ze swoimi rywalami do zera. Pewniejszy triumf, bo w stosunku 5:0, po dubletach Kacpra Majewskiego i Szymona Barczyka, a także golu Krystiana Pałki odnieśli późniejsi mistrzowie, którzy nie dali szans ekipie „Dachy&Shadows”. „Escaro” kierowane z boiska przez Adriana Barana, 2:0 ograło „Zespół R”. W tym przypadku na listę strzelców wpisali się Paweł Markowski z Krystianem Nawrotem.

Przed starciem finałowym, decydującym o „złocie”, doszło do pojedynku, którego stawką było miejsce na najniższym stopniu podium. Po kapitalnym widowisku zakończonym dogrywką, lepsi o jedną bramkę (6:5) okazali się gracze „Dachy&Shadows”. Dla myszkowian trafiali: Igor Sychowicz (trzy razy), Bartosz Marędowski (dwa gole) oraz Kacper Niedzielski – autor decydującej bramki w dodatkowym czasie gry. Po stronie pokonanego „Zespołu R” do siatki rywali piłkę skierowali: Michał Czapnik (dwukrotnie), Miłosz Witek, Bartosz Fira, a także Krzysztof Tarnówka. Jedenaście goli, z czego aż osiem w pierwszej połowie.

Po tym prawdziwym piłkarskim spektaklu nadszedł czas na najważniejszy mecz całego turnieju. W nim „strzeleckich fajerwerków” zabrakło. Do przerwy 0:0 i długo po zmianie stron również bezbramkowy remis. Dopiero w końcówce, na przestrzeni kilkudziesięciu sekund bohaterem swojej drużyny został Patryk Kiczyński. Dwa trafienia tego zawodnika zapewniły zespołowi „Ale Numer” wygraną 2:0 z „Escaro” i jednoczesne zwycięstwo w tegorocznej edycji OTHPN.

W trakcie ceremonii dekoracji najlepsze zespoły odebrały pamiątkowe Puchary Srebrnego Miasta, medale oraz dyplomy, a kapitanom drużyn Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Jacek Bujas wraz z Prezesem Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu Bolesławem Ściepurą wręczyli także nagrody finansowe.

Jak zwykle przyznaliśmy też indywidualne wyróżnienia. „Królem Strzelców” z 16 bramkami na koncie został Bartosz Marędowski („Dachy&Shadows”), tytuł „Najlepszego Zawodnika” odebrał Szymon Barczyk („Ale Numer”), natomiast MVP wśród bramkarzy został wybrany Ireneusz Tomsia („Ale Numer”).

Tylko w turnieju finałowym, w 16 rozegranych meczach padło 60 goli. Łącznie, na przestrzeni trzech dni imprezy w hali przy ul. Wiejskiej 1a, odbyło się 56 spotkań, a zawodnicy 20 drużyn strzelili 229 bramek, co dało średnią ponad 4 trafień na mecz.

Organizatorem Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej przy współpracy z Podokręgiem Piłki Nożnej w Olkuszu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Obsadę sędziowską podczas eliminacji i rozgrywek finałowych tworzyli: Marcin Krawczyk, Bogusław Krawczyk, Jacek Tomsia, Maksymilian Sanetra oraz Kamil Januszek.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. „Ale Numer” (Olkusz)

2. „Escaro” (Kraków)

3. „Dachy&Shadows” (Myszków)

4. „Zespół R” (Łobzów/Wolbrom)

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze