W ostatnich dniach całą Polskę opanowało powszechne „pompowanie”. Urzędnicy i pracownicy służb mundurowych nagrywają krótkie filmiki, podczas których wykonują pompki i nominują do tego samego kolejne osoby. W ten sposób promowana jest kolejna zbiórka pieniędzy na chore dzieci. #GaszynChallenge – bo tak nazywa się ta inicjatywa – dotarło również do naszego powiatu.

„Gaszynchallenge” to ogromna akcja charytatywna, która podbija cały kraj. Wszystko zaczęło się od zbiórki pieniędzy na leczenie chłopca chorego na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jej zasady są proste – nominowane osoby muszą wykonać 10 pompek. Kiedy wykonają ćwiczenie, wpłacają na konto zbiórki minimum 5 złotych. Ci, którzy nie robią pompek – wpłacają minimum dwukrotność tej kwoty (10 zł). Nominowani mają na wykonanie zadania 48 godzin.

Na tak oryginalny pomysł promocji wydarzenia wpadli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaszyna w Łódzkiem. Wszystko zaczęło się od zbiórki pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa, chłopca chorego na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jego rodzice na walkę z chorobą rodzice potrzebowali aż 9 mln zł. Dzięki dużemu rozgłosowi kwota ta został już zebrana. Rodzice chłopca deklarują jednak, że resztę zebranych podczas akcji pieniędzy zostanie przekazana na leczenie innych chorych dzieci.

W naszym powiecie do akcji włączyli się m.in.: Policjanci, druhowie OSP, Strażnicy Miejscy oraz pracownicy Nadleśnictwa. Wszyscy uczestnicy wykonali swoje zadanie perfekcyjnie, nominując przy okazji kolejne osoby. – Pamiętajmy, że kolejne dzieciaki zmagające się z tą poważną chorobą czekają na nasze wsparcie. Niech hasło „pompujemy dla dzieciaków” zmobilizuje nas do działania właśnie dla nich – podkreślają funkcjonariusze olkuskiej Policji.

Poniżej znajduje się opis akcji z listą dzieci chorych na SMA  potrzebujących  finansowej pomocy:

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR3pi9uez4l6tTn617tnEBrc0nfiyulikWPxpiN0rmgwwnX5RqpOp231Md0

Zachęcamy do wpłat!

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o