Osoby odwiedzające groby swoich bliskich na cmentarzach w powiecie olkuskim powinny zachować szczególną czujność. Przykre doświadczenia mieszkańców nie pozostawiają złudzeń, że dla złodziei nie ma miejsc świętych, a zaduma towarzysząca pobytowi na cmentarzu może zostać w niespodziewany sposób wykorzystana przez tych, którzy szukają każdej możliwości, aby kogoś okraść.

Kilka tygodni informowaliśmy o zatrzymaniu osób, które wiosną okradły kilka osób porządkujących groby zmarłych na olkuskim cmentarzu. Złodzieje wykorzystując nieuwagę szczególnie kobiet, kradli z torebek portfele z pieniędzmi i dokumentami oraz telefony komórkowe. Olkuscy mundurowi zatrzymali dwie osoby, którym przedstawiono zarzuty. Na początku lipca w ręce policjantów wpadli mężczyźni podejrzewani o włamania do pojazdów przy cmentarzach w Bolesławiu i Braciejówce.

– Policjanci z komisariatu w Zielonkach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 40 lat. Byli to mieszkańcy Katowic podejrzani o dokonanie włamań do samochodów. Do zdarzeń doszło 4 lipca 2014 roku. Mężczyźni, z zaparkowanego przy cmentarzu w Bolesławiu forda mondeo, skradli portfel z dokumentami i kartą bankomatową. W Braciejówce z citroena – torebkę z portfelem, dokumentami, pieniędzmi i kartą bankomatową. W wyniku podjętych czynności policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach zatrzymali w miejscowości Januszowice mężczyzn i przewieźli do olkuskiej komendy. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo kodeks karny przewiduje  karę pozbawienia wolności od roku do lat 10 – poinformowała mł. asp. Katarzyna Matras z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o