sławkowska 2015

Na ul. Sławkowskiej w Olkuszu trwa długo wyczekiwana przez mieszkańców budowa chodnika. Projekt inwestycji obejmuje też miejsca postojowe.

Połamane, wystające płyty chodnikowe od dawna irytowały zarówno mieszkańców, jak też klientów targowiska i okolicznych sklepów. Najgorzej było po deszczu, kiedy to w wyrwach powstawały spore kałuże. – Lepiej późno niż wcale. To wstyd, że w centrum miasta trzeba było chodzić po niebezpiecznych, dziurawych chodnikach. A to jeden z bardziej uczęszczanych traktów. Do tego ruch pieszych na pewno się zwiększy, gdy powstanie zapowiadania galeria handlowa – komentuje jeden z mieszkańców ul. Sławkowskiej.

Inwestycja przy ul. Sławkowskiej ucieszy również kierowców. Obok obecnie powstającego trotuaru o długości 125 metrów zostaną wyznaczone miejsca postojowe do parkowania równoległego, które ujęto w kolejnej części przedsięwzięcia. – Drugi etap prowadzony będzie w przyszłym roku, przy okazji przebudowy przez zewnętrznego inwestora końcówki ul. Sławkowskiej (inwestycja związana z budową galerii handlowej). Odzyskany wówczas klinkier posłuży jako nawierzchnia dla nowych miejsc parkingowych – wyjaśnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Inwestycja kosztuje około 50 tys. złotych. Roboty powinny zakończyć się przed świętami.

sławkowska 2015 1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
aga
aga
7 lat temu

w Krakowie inwestorzy Galerii Bronowickiej sami musieli zbudować sobie dojazd do centrum handlowego. Wydając kolejne pozwolenie trzeba było zadbać aby oto, aby i u nas ponosili koszty takich remontów. Jeśli tacy ludzie będą nas nadal reprezentować, to może okazać się że niebawem będziemy otwierać nowe sklepy i zamykać będziemy stare szkoły.

Ixik
Ixik
7 lat temu

Inwestycja na miarę możliwości i aspiracji naszej władzy. Parę metrów chodnika to cała koncepcja rozwoju miasta. Dobrze, że pod art. sponsorowanymi nie da się napisać komentarzy, bo można zdechnąć z śmiechu. Piasnik i pomoc przedsiębiorcom albo wigilia made in piaśnik. Pewnie nie można tego komentować, bo to kawałki komediowe?

Prosto z Kosmolowa
Prosto z Kosmolowa
7 lat temu

[quote name=”mamik”]A gdzie ścieżka rowerowa?????????????[/quote]
Zapytaj piaśnika. Na sesji lub na posiedzeniu komisji.

mamik
mamik
7 lat temu

A gdzie ścieżka rowerowa?????????????