wasze interwencje nowe

Od kilku lat grupa mieszkańców z ul. 29 Listopada skarży się na parkujące na chodnikach samochody. Chodzi o trotuary przed blokami nr 3 i 5.

Jeden z mieszkańców interweniował w tej sprawie w naszej redakcji. – Na pismo skierowane do burmistrza w kwietniu do dziś nie ma żadnej odpowiedzi. Czyżby władze miasta zlekceważyły nasz problem? – pyta olkuszanin. Pismo, o którym mowa, podpisane jest przez przewodniczący zarządu osiedla Centrum Henryka Gamrata. Zwrócił się on z prośbą do włodarza miasta, aby wspomniany teren patrolowało więcej strażników miejskich. – Mieszkańcy skarżą się, że mimo zakazu postoju i zatrzymywania przed blokami nr 3 i 5 samochody, przeważnie w dni targowe, stoją na całej szerokości chodnika, co utrudnia pieszym swobodne poruszania się – pisał w kwietniu Henryk Gamrat.

Magistrat tłumaczy, że złożony wniosek został potraktowany z należną uwagą, jednak z samej treści pisma nie wynikała potrzeba uzyskania pisemnej odpowiedzi. – Nie zostało postawione żadne pytanie ani zawarta prośba o pisemne ustosunkowanie się. Wniosek został wówczas omówiony, a przez Straż Miejską zostały podjęte działania na rzecz poprawy porządku, o czym został poinformowany telefonicznie sam wnioskodawca. W ramach dostępnych patroli Straży Miejskiej zostały one wzmożone w rejonie wskazanym we wniosku Przewodniczącego Zarządu Osiedla, ze szczególnym uwzględnieniem egzekwowania zakazów postoju i zatrzymywania się. Burmistrz Roman Piaśnik wyznaczył przed nowym Komendantem Straży Miejskiej szereg wyzwań, m. in. w zakresie poprawy porządku publicznego, wynikającego również z przestrzegania przez kierowców zakazów postoju i zatrzymywania się – zapewnia Michał Latos.

Przewodniczący zarządu osiedla potwierdza, że kilka miesięcy temu podjęto decyzję o rozwiązaniu problemu przez częstsze patrole strażników miejskich. – Dwa lata temu niektórzy mieszkańcy sugerowali, żeby na chodniku postawić słupki. Zarząd osiedla uznał jednak, że nie ma sensu realizować tego pomysłu, ponieważ wspomniany chodnik jest zbyt wąski. Po montażu słupków jego szerokość wynosiłaby niewiele ponad 1 metr. Zwłaszcza zimą piesi mieliby problem w swobodnym poruszaniu się po chodniku  – mówi Henryk Gamrat.

Interwencja w naszej redakcji świadczy o tym, że problem z nieprawidłowo parkowanymi samochodami nie zniknął. Jak można go skutecznie rozwiązać? Jak oceniacie zachowania kierowców w rejonie targowiska przy ul. Świętokrzyskiej? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Qwertek
Qwertek
8 lat temu

[quote name=”zwolennik PISU”]Panie Starosto!!! Parking jest (przy Ekonomiku) ale brakło kasy na napis „Parking bezpłatny”(narazie ). Ludzie stoją na chodniku i boją się wjechać ” jest brama, jest to parking szkolny” – wypowiedzi kierowców.[/quote]
A gdzie te ludziska były jak nasz starosta wszędzie się chwalił tymi kilkoma miejscami parkingowymi? Największy sukces naszego starosty a ludzie nie wiedzą? Hmmm a może myślą, że lepiej władzy nie ufać. Wjedziesz i zabulisz wyruchany przez władzę jak zwykle.
Taki sukces i niedoceniany !!! Po kompromitującym wyniku wyborczym starosty sam boję się wjechać, bo wiadomo może zostanę uznany za niewdzięcznika i zapłacę za karę.

Sufler
Sufler
8 lat temu

Komendant się nie sprawdza p Komediancie.

Yur
Yur
8 lat temu

[quote name=”ixik”]Wcześniej czy później trzeba będzie zrezygnować z targu w środku miasta.
Wiem, że dla wielu mieszkańców to wygodne ale czas biegnie i trzeba się dostosować. Wyobraźcie sobie stacje benzynową na rynku lub dworzec autobusowy a kiedyś tak było i to w wielu miastach.
Targ i okolica wyglada jak Polska w początkach lat 90tych, a czas biegnie.
Błoto, syf, samochody parkujące gdzie popadnie, handlarze z swoim towarem na chodnikach w przejazdach itd. Chciałbym, aby czasem nasz burmistrz spojrzał na kalendarz i zobaczył, który mamy rok i w jakim wieku żyjemy i by miał przysłowiowe „jaja” i zrobił to co należy nawet jak nie wszystkim się to spodoba.[/quote]
Wszyscy się z tym targiem od lat cackają, jestem za tym by wreszcie centrum miasta ucywilizować a nie dalej tkwić w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Ale wiem, że populiści z jedynej słusznej opcji politycznej tego będą bronić bo to im przed wyborami napędzi trochę głosów. A bezprawie dalej będzie panowało. I, gdzie tu prawo i sprawiedliwość.

ixik
ixik
8 lat temu

Wcześniej czy później trzeba będzie zrezygnować z targu w środku miasta.
Wiem, że dla wielu mieszkańców to wygodne ale czas biegnie i trzeba się dostosować. Wyobraźcie sobie stacje benzynową na rynku lub dworzec autobusowy a kiedyś tak było i to w wielu miastach.
Targ i okolica wyglada jak Polska w początkach lat 90tych, a czas biegnie.
Błoto, syf, samochody parkujące gdzie popadnie, handlarze z swoim towarem na chodnikach w przejazdach itd. Chciałbym, aby czasem nasz burmistrz spojrzał na kalendarz i zobaczył, który mamy rok i w jakim wieku żyjemy i by miał przysłowiowe „jaja” i zrobił to co należy nawet jak nie wszystkim się to spodoba.

alinka
alinka
8 lat temu

Myślę, że sąsiadka z pierwszego piętra jest zadowolona z opublikowanego artykułu 😆

Ernest
Ernest
8 lat temu

Problemem przy tym targowisku jest fakt, że samochody dostawcze (sprzedających na targowisku) ustawiają się w miejscach, gdzie powinno być miejsce dla przyjeżdżających na zakupy. Dodatkowo (przeważnie żony lub partnerki, które sprzedają i później przyjeżdżają samochodami osobowymi zajmują pozostałe miejsca. Gdzie mają zaparkować Ci, którzy podjadą coś kupić. Problem trudny, ale do rozwiązania. Targowisko przy Świętokrzyskiej powinno być przeznaczone wyłącznie do drobnych zakupów. A tak na marginesie, Olkusz jest już tak zakorkowanym miastem jak Kraków. Nie widać jednak żadnych działań zmierzających dla usprawniania tego trudnego problemu.

repost
repost
8 lat temu

A gdzie maja parkować? Niech parkują gdzie chcą byle nie na chodniku, a jeśli już to tak żeby się dalo przejść. Już nie mowie o tym, ze ma być 1,5 metra, ale żeby można było z wozkiem normalnie przejść. Jak się nie da to mandat każdemu xD Hejt za raz, dwa, trzy, już

Osiedlowy
Osiedlowy
8 lat temu

[quote name=”lokatorka”]Proponuję przyjrzeć się ilości osób przemierzających dziennie ten chodnik… góra będą to 2 osoby… Zwyczajowo na tym osiedlu chodzimy po ulicy, parkingu bądź chodniku przy bloku nr 3a.
Pytam, gdzie mamy parkować samochody? Na dachu budynku? Parking jest stanowczo za mały. Poza tym kto wyraził zgodę na ustawienie znaku dot. zakazu parkowania pojazdów? Jest na to jakiś dokument, projekt? Dziwię się Panu Gamratowi, że zajmuje się tym tematem.[/quote]
Pan Gamrat do szybkiej wymiany !

Młody
Młody
8 lat temu

[quote name=”mieszkaniec”]Pytam komendanta strazy miejskiej dlaczego jego podwładni nie interweniują na parkowanie na chodniku wzdłuz ul. K.K.Wielkiego od ulicy Slowackiego do wyjazdu z parkingu przy banku PKO SA. wielokrotnie przechodze tamtędy chodnikiem ,a na chodniku wzłuz parkują samochody ,wielokrotnie przejezdza patrol strazy miejskiej i nie reaguje,za co im płacą w magistracie. Na gminnie parkują ludzie gdzie nie trudno o wypadek jadących do centrum ,zla widocznosc.Miałem przypadek ze wyjechał mi samochód z parkingu bo stał samochód zaparkowany na rogu chodnika, a wtedy o wypadek nie trudno[/quote]

Komendant deklarował na początku że przygotuje pomysły na funkcjonowanie straży miejskiej i na obiecankach się skończyło … a może pracuje w ciszy nad burmistrza przedwyborczymi wypowiedziami i szuka płyt kamiennych i kostki granitowej z poprzedniej płyty rynku …

mieszkaniec
mieszkaniec
8 lat temu

Pytam komendanta strazy miejskiej dlaczego jego podwładni nie interweniują na parkowanie na chodniku wzdłuz ul. K.K.Wielkiego od ulicy Slowackiego do wyjazdu z parkingu przy banku PKO SA. wielokrotnie przechodze tamtędy chodnikiem ,a na chodniku wzłuz parkują samochody ,wielokrotnie przejezdza patrol strazy miejskiej i nie reaguje,za co im płacą w magistracie. Na gminnie parkują ludzie gdzie nie trudno o wypadek jadących do centrum ,zla widocznosc.Miałem przypadek ze wyjechał mi samochód z parkingu bo stał samochód zaparkowany na rogu chodnika, a wtedy o wypadek nie trudno

zwolennik PISU
zwolennik PISU
8 lat temu

Panie Starosto!!! Parking jest (przy Ekonomiku) ale brakło kasy na napis „Parking bezpłatny”(narazie ). Ludzie stoją na chodniku i boją się wjechać ” jest brama, jest to parking szkolny” – wypowiedzi kierowców.

misiek
misiek
8 lat temu

A ja proponuję przyjrzeć się samochodom, których kierowcy wjeżdżają na to osiedle pomimo znaku zakazu ruchu nie dotyczącym mieszkańców.Szczególnie w dni targowe.

lokatorka
lokatorka
8 lat temu

Proponuję przyjrzeć się ilości osób przemierzających dziennie ten chodnik… góra będą to 2 osoby… Zwyczajowo na tym osiedlu chodzimy po ulicy, parkingu bądź chodniku przy bloku nr 3a.
Pytam, gdzie mamy parkować samochody? Na dachu budynku? Parking jest stanowczo za mały. Poza tym kto wyraził zgodę na ustawienie znaku dot. zakazu parkowania pojazdów? Jest na to jakiś dokument, projekt? Dziwię się Panu Gamratowi, że zajmuje się tym tematem.

pavv
pavv
8 lat temu

A gdzie mają parkować skoro jedyny plac parkingowy pęka w szwach!