Olkusz miastem przyjaznym biznesowi – to nowa inicjatywa gminy Olkusz i olkuskiego oddziału Izby Przemysłowo – Handlowej. Akcję zainaugurowano spotkaniem w olkuskim urzędzie z lokalnymi przedsiębiorcami pod hasłem „O sukcesji w firmach rodzinnych”.

– Chcemy, aby przyjazny klimat dla biznesu nadal trwał w naszym mieście. Temat pierwszego spotkania jest bardzo istotny, słyszymy o problemach, jakie występują podczas przeprowadzania sukcesji. Dlatego też zaprosiliśmy specjalistów w tym zakresie, aby nasi przedsiębiorcy mogli skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Jeśli Państwo uznają, że takie spotkania są potrzebne, będziemy je organizować – mówił olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

W inicjatywę zaangażował się olkuski oddział Izby Przemysłowo – Handlowej. – Świat biznesu i samorządu to naczynia połączone. Formuła „Olkusz miastem przyjaznym biznesowi” powinna być cykliczna. Na spotkaniach przedsiębiorcy będą mogli podzielić się doświadczeniami, opowiadać o swoich oczekiwaniach i problemach – mówił dyrektor Oddziału IPH w Olkuszu  Emil Kocjan.

Jak przeprowadzić z sukcesem przez sukcesję? Jak zrobić to sprawnie i bezpiecznie? Na co należy zwracać uwagę przy wyborze doradców? O tym wszystkim opowiadali doradcy sukcesyjni i radcy prawni, specjalizujący się od lat w tego typu tematyce: Łukasz Martyniec, Wiesław Łatała, Paweł Rataj i Andrzej Bocheński, a także wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Piotr Rybicki.

Podczas spotkania poruszono też tematy związane z fundacjami rodzinnymi oraz  radami nadzorczymi w rodzinnych biznesach. Obecni na spotkaniu przedsiębiorcy mieli możliwość także indywidualnie porozmawiać z zaproszonymi ekspertami.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze