Powiat

Ponad 2 miliony złotych trafią do naszego powiatu, gmin oraz organizacji objętych obszarem Lokalnej Grupy Działania „Nad Białą Przemszą” na inwestycje związane z turystyką i rekreacją.

Gmina Wolbrom otrzymała środki na projekt „Park miejski miejscem turystyki i rekreacji w Wolbromiu”, a do gminy Trzyciąż trafią dotacje na budowę altany turystyczno-rekreacyjnej w Jangrocie oraz utwardzenie terenu i budowę wiaty turystycznej z elementami małej architektury w Porąbce.

„Rekreacja przez gotowanie – rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej z wykorzystaniem lokalnych zasobów kulturalnych wsi Zederman w remizie OSP w Zedermanie na rzecz aktywizacji kulturalno-rekreacyjnej mieszkańców sołectwa Zederman” – to z kolei projekt Ochotniczej Straży Pożarnej w Zedermanie.

Dofinansowanie otrzyma także Powiat Olkuski na przebudowę chodnika na ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Głównej w Bolesławiu. W Bukownie zostanie natomiast zmodernizowany plac zabaw przy ul. Wyzwolenia, a Gmina Klucze pozyskane środki przeznaczy na modernizację ciągu pieszo-jezdnego w Bydlinie.

Wśród beneficjentów znalazła się również gmina Krzeszowice, gdzie rozbudowie ulegnie obiekt sportowo-rekreacyjny w Woli Filipowskiej.

Środki na wszystkie powyższe inicjatywy pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

fot. pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze