wasze interwencje nowe

Czytelnicy coraz częściej interweniują w naszej redakcji w kwestiach poprawy bezpieczeństwa na drogach. Ostatnio jedna z mieszkanek osiedla Młodych zwróciła uwagę na ograniczoną widoczność na ul. Jana Pawła II w Olkuszu.

– Po zakończeniu długo wyczekiwanego remontu ul. Jana Pawła pojawił się problem z wyjazdem z ul. Nałkowskiej w stronę Lidla. Dojeżdżając do skrzyżowania tych dwóch ulic kompletnie nie widać samochodów jadących z prawej strony, co uniemożliwia bezpieczne włączenie się do ruchu. Czy rozsądnym nie byłoby postawienie w tym miejscu lutra? – pyta olkuszanka.

Władze gminy, które zarządzają wymienionymi ulicami, podzieliły zdanie czytelniczki „Przeglądu Olkuskiego”. Rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos poinformował nas, że lustro zostanie zamontowane po wyłonieniu wykonawcy bieżącego utrzymania dróg gminnych na najbliższy rok. Zwycięzca przetargu będzie także odpowiedzialny za wykonanie oznakowania pionowego i poziomego na gminnych traktach. Stosowne ogłoszenie o przetargu opublikowano już w Biuletynie Informacji Publicznej.

W których miejscach powinny znaleźć się jeszcze drogowe lustra? Podajcie nam swoje propozycje, a my przekażemy je do magistratu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
r.g
r.g
9 lat temu

Od tygodnia wszystkie lampy na tej ulicy świecą pełnym blaskiem i wszystko stało się jasne. 🙂 Podziękowania dla pana R z wydziału drogowego. r.g

mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu
Odpowiedz do  r.g

Szkoda że lampy na parkingu przy ul. Kochanowskiego nie świecą?! 🙁

Ania
Ania
9 lat temu

ja się tylko zapytam, jak kierowcy wyjeżdżali z ul. Nałkowskiej przed remontem ulicy Jana Pawła II ?, przecież tam się nic nie zmieniło w kwestii geometrii skrzyżowania, wyremontowano tylko chodniki i nawierzchnię drogi.

miszcz
miszcz
9 lat temu

Panie Robercie Gł. przestań pan już produkować te wypociny. A słowo „miszcz” to pisze się poprawnie – mistrz. Do szkoły „miszczu”.

r.g.
r.g.
9 lat temu
Odpowiedz do  miszcz

Aleź mnie miszczu po miszczowsku rozbawił 😆 😆 😆 😆 :lol:. Dla ciebie miszczuniu, to ja mogę być nawet roman giertych bo nie jestem r.g , tylko r.g. 😆 😆 😆

.....
.....
9 lat temu
Odpowiedz do  r.g.

[quote name=”r.g.”]Aleź mnie miszczu po miszczowsku rozbawił 😆 😆 😆 😆 :lol:. Dla ciebie miszczuniu, to ja mogę być nawet roman giertych bo nie jestem r.g , tylko r.g. 😆 😆 :lol:[/quote]
I co ty miszczu na post Ani ?. Ma rację.

r.g.
r.g.
9 lat temu

Są tacy którzy potrafią docenić walory przydrożnych luster i tacy którym sygnalizacja świetlna nie przeszkadza. Jestem za ich ustawianiem w miejscach ograniczających widoczność, ponieważ obraz w nich poszerza pole widzenia włączającym się do ruchu. Pomagają ale nie zapewniają, o czym należy pamiętać. Nie masz pewności, zaczekaj JEŚLI NAWET STOJ ĄCY ZA TOBĄ MISZCZ KIEROWNICY TRĄBI TAK JAKBY USIADŁ NA TRĄBCE. Świat z tego powodu, nie spowolni, a dla Ciebie może się zatrzymać.

laki luk
laki luk
9 lat temu
Odpowiedz do  r.g.

[quote name=”r.g.”]Są tacy którzy potrafią docenić walory przydrożnych luster i tacy którym sygnalizacja świetlna nie przeszkadza. Jestem za ich ustawianiem w miejscach ograniczających widoczność, ponieważ obraz w nich poszerza pole widzenia włączającym się do ruchu. Pomagają ale nie zapewniają, o czym należy pamiętać. Nie masz pewności, zaczekaj JEŚLI NAWET STOJ ĄCY ZA TOBĄ MISZCZ KIEROWNICY TRĄBI TAK JAKBY USIADŁ NA TRĄBCE. Świat z tego powodu, nie spowolni, a dla Ciebie może się zatrzymać.[/quote]
Czyżby, to Głowacki jest taki mądry.

r.g.
r.g.
9 lat temu

Swoje spostrzeżenia dotyczące poprawy bezpieczeństwa , kieruje pod adresem odpowiedzialnych za ten stan instytucji. Dlaczego nikt do tej pory nie dostrzegł ciemności jakie panują po obu stronach obwodnicy na tej drodze do Witeradowa. Dlaczego jest tam tak ciemno skoro na słupach zawieszone są latarnie uliczne?. i jeszcze otrzymuje za to wynagrodzenie którego nie powinien otrzymac? Moze dlatego bo mamy zarządców- sponsorów, a jeśli ktoś woli, brak dobrych gospodarzy ktorzy nie potrafią nic dostrzec a tym bardziej zrobić.Tak naprawdę brakuje nam prawdziwych społeczników, którzy bez mandatu radnego potrafią zrobić więcej od tych na tych etatach. Zanim zbudowano obwodnicę, w tym miejscu lampy świeciły nienagannie. Dlaczego teraz nie świecą? Jesień to taka pora, że w takich zaciemnionych miejscach można dostać z liścia. Oby tylko. Obawiam się, może dojść tam do groźniejszych zdarzeń z udziałem pieszych, którzy na tym odcinku drogi, po zmroku stają się mało widoczni

mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu
Odpowiedz do  r.g.

Gmina pieniędzy nie ma. Oszczędza na dzieciach i bezpieczeństwie, a jak się coś stanie to urzędasy są wielce zdziwieni… Oto Olkusz właśnie…

Peter
Peter
9 lat temu

To jeśli jedna czytelniczka może „dostać” lustro, to ja bym chciał, żeby został położony asfalt na części ul. Wiejskiej-:)
Dygresja mała, ciekawe czy we wspomnianej „Konkurencyjnej gazecie” swoje ogłoszenia wyborcze mogą zamieszczać tylko kandydaci jedynie słusznej partii, czy też może przeciwnicy polityczni?-:)

donpedro
donpedro
9 lat temu

Chyba przesadzacie, wyjeżdzałem tam ostatnio i ne było problamu

Krzak za biurkiem.
Krzak za biurkiem.
9 lat temu

Z Lidla na Jana Pawła ,krzak z lewej zastawia.Ale za co bierze pensję odnośny Urzędnik.

majk
majk
9 lat temu

Sprawą lustra zainteresowała magistrat już we wrześniu br. konkurencyjna gazeta. Wtedy było to na etapie opiniowania przez Zarząd Osiedla. Oto fragment artykułu: „Już po oddaniu inwestycji pojawił się postulat zamontowania lustra na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Nałkowskiej, z racji niewystarczającej widoczności dla wyjeżdżających z osiedla Młodych: – Kwestia zamontowania lustra na przedmiotowym skrzyżowaniu jest obecnie opiniowana w Zarządzie Osiedla. Jeżeli okaże się to zasadne, zostanie ono zamontowane – taką informację dostaliśmy z magistratu.”

excelencja
excelencja
9 lat temu

Jeszcze trochę to będą naciskać na gminę aby zamontowała na każdym wyjeździe lustro aby Panie mogły się w nich przeglądać.