– Jest to jedno z wielu miejsc w mieście, gdzie kierowcy często łamią zakaz zatrzymywania się i postoju. Parkują również w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych, co szczególnie widoczne było podczas prac ziemnych na ulicach Basztowej i Żuradzkiej. Kolejnym problemem jest niewłaściwe oznakowanie, które z jednej strony zabrania wjazdu w ulicę Basztową, a z drugiej nie. Zarówno policja, jak i straż miejska starają się pouczać właścicieli pojazdów, a mandaty karne wypisywać tylko w szczególnych przypadkach.

Niestety, podobnych miejsc w Olkuszu jest więcej i nie ma możliwości, aby każde tego typu wykroczenie zostało ujawnione przez służby. Pozostaje tylko apelować do kierowców, aby nie utrudniali sobie nawzajem życia i parkowali w miejscach dozwolonych. Lepiej zaparkować samochód w jednym, pewnym miejscu, a resztę spraw w centrum załatwić poruszając się pieszo.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
tutka Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tutka
tutka

bywam tam codziennie i codziennie widzę w większości te same samochody źle zaparkowane, dlatego proponuję na pierwszy raz pouczenie a kolejne mandaciki po 200 na początek i zobaczymy czy dalej będą cwaniaki parkować – a miasto ze swojej strony powinno się postarać o kolejne miejsca parkingowe