W policyjnej izbie zatrzymań wylądował policjant z Olkusza, który został zatrzymany przez dwójkę mieszkańców Wolbromia, gdy miał kierować samochodem po pijanemu. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Czy rzeczywiście mundurowy jechał „na podwójnym gazie”, pokażą badania krwi, bowiem odmówił on przeprowadzenia badania na alkomacie.
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu odmawia udzielania informacji w tej sprawie. Jak udało nam się dowiedzieć, nadkomisarz został zatrzymany nocą, po służbie. Jechał samochodem z pasażerką. W zeznaniach świadków zajścia przewija się informacja, że w trakcie drogi policjant zamieniał się miejscami ze swoją znajomą.

Dwójka, która zajechała mu drogę i wezwała policję, jest jednak przekonana, że za kółkiem siedział funkcjonariusz.
W odróżnieniu od zatrzymanego mundurowego, towarzysząca mu kobieta zgodziła się na badanie alkomatem. Miała w organizmie 0,7 promila alkoholu.
– Wszczęliśmy śledztwo w tej sprawie, jednak w jakim kierunku będzie ono prowadzone, można zdecydować dopiero gdy poznamy wyniki badań krwi. A na nie trzeba czekać około dwóch tygodni – podkreśla prokurator rejonowy  Wiesław Zięba.
Jeśli nadkomisarz okaże się winny jazdy po pijanemu, olkuska Prokuratura wyłączy się z postępowania i sprawa trafi do innej jednostki w Małopolsce.
Dodajmy, że zatrzymany jest wieloletnim policjantem, w przeszłości pełnił funkcję szefa „dochodzeniówki”, zaś od kilku lat prowadzi wewnętrzne postępowania wobec innych policjantów. Jeśli nadkomisarz prowadził po pijanemu, grozi mu nawet dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gg
gg
14 lat temu

komisarz pierdoła…dał się złapać kolegom…wszyscy w komendzie się z niego śmiejemy haha…oj bogatej emeryturki policyjnej już nie będzie były nadkomisarzu Haha:)

JA
JA
14 lat temu

„No promil, no problem” panie komisarzu, mam nadzieję że były komisarzu…

kmm
kmm
14 lat temu

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny zabójca ! chciałbym zobaczyć w gazecie tą paskudną mordę potencjalnego zabójcy moich dzieci !

czub
czub
14 lat temu

Nazwiska oraz zdjecia pijanych kierowcow powinny byc publikowane

lucek
lucek
14 lat temu

nosił wilk razy kilka…

mieszkanka
mieszkanka
14 lat temu

Żeby tylko nie ukręcili łba sprawie 🙂 Próbki można podmienić 🙂 a świadków przekupić żeby wycofali zeznania…ale jeśli naprawdę był pijany to dlaczego w artykule nie padły inicjały pana komisarza i informacja że grozi mu do 2 lat więzienia a nie tylko dyscyplinarne zwolnienie? Co z tego że go wyrzucą z pracy? znajdzie sobie następną….Co z tego że zostanie ukarany grzywną? Grzywne zapłaci i żyje dalej…Sąd powinien nakazać ujawnienie wizerunku sprawcy (imię,nazwisko i zdjęcie w prasie)…Wcześniej w Przeglądzie były takie ogłoszenia Sądu…to by była dla niego prawdziwa kara…wstyd na całą okolice 🙂

polak mały
polak mały
14 lat temu

no i kto złamał kieliszek? w artykule nic nie ma na ten temat. Przeoczenie czy świadome ukrywanie faktów?

polak mały
polak mały
14 lat temu

co to znaczy, że „w trakcie drogi policjant zamieniał się miejscami ze swoją znajomą”? Czy ktoś wie co autor miał na myśli? Bo po polskiemu to to nie jest 😆