11 przestępców wpadło w ręce mundurowych z Olkusza i Bukowna. Lista stawianych im zarzutów jest bardzo długa: kradzieże, włamania, paserka i wymuszanie okupów. Zatrzymani to mieszkańcy: Olkusza, Bukowna, Bolesławia, Krążka, Małobądza, Łobzowa i Makowa, w wieku 21- 38 lat. Wśród sprawców jest 22-letnia kobieta.
– Zatrzymanym przedstawiono łącznie 29 zarzutów z Kodeksu karnego. Oprócz kradzieży i włamań grupa ma na swoim koncie również paserstwo oraz kilkakrotne żądania pieniędzy za zwrot skradzionych rzeczy.

Funkcjonariusze ustalili również, że z tej grupy czworo zatrzymanych dwukrotnie włamało się (a raz usiłowało się włamać) do stacji paliw w Bolesławiu, skąd łącznie zginęło ponad 23 tysiące złotych – informuje młodszy aspirant Łukasz Czyż, rzecznik prasowy olkuskiej policji.
Grupa działała przez kilka miesięcy. Ich łupem padły przedmioty warte około 200 tysięcy złotych. Były to m.in.: quady, motocykle, skutery, a także gotówka ze stacji paliw. W kilku przypadkach przestępcy kontaktowali się z pokrzywdzonymi, żądając od nich okupu w zamian za zwrot skradzionych przedmiotów. W ten sposób wyłudzili dziewięć tysięcy złotych.
Dwóch przestępców trafiło do aresztu tymczasowego, wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny. Policjanci z komisariatu w Bukownie zabezpieczyli 7220 złotych w gotówce, pochodzące z przestępstwa, a także dwa quady, motocykl oraz skuter – razem warte przeszło 50 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed sądem za popełnienie przestępstw, za które grozi kara od pięciu do dziesięciu lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze