Olkusz

18 marca minie dwanaście lat od kiedy, tutaj na Ziemi nie ma z nami Romana Nowosada – Mentora, wybitnego Wychowawcy i Przyjaciela, od którego tak naprawdę zaczęła się historia Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. Nasz Bohater zmarł nagle, w zaciszu swojego domu, zostawiając po sobie wielki smutek, ale i prawdziwy zbiór metod oraz zasad, jakimi teraz staramy się kierować w klubowej codzienności. Pan Roman jak mało kto zasłużył sobie na naszą pamięć i całego środowiska piłki ręcznej, któremu za życia poświęcił się w całości. Dlatego już po raz dziesiąty zapraszamy na Ogólnopolski Memoriał, któremu patronuje śp. Roman Nowosad, a w którym przez weekend na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprezentuje się ponad dwieście młodych szczypiornistek z trzech różnych województw.

Tegoroczna edycja dwudniowego Memoriału będzie jubileuszowa, bowiem na parkiet uczestniczki zmagań wyjdą już po raz dziesiąty. W sobotę turniej dedykowany jest drużynom z kategorii Młodziczek, natomiast w niedzielę do rywalizacji przystąpią najmłodsze zawodniczki z grupy Dzieci. W obu dniach swoje reprezentacje wystawi pełniący rolę gospodarza SPR Olkusz, a do tego zaproszenie do udziału w Memoriale przyjęły: SKS Kusy Kraków, MKS Pałac Młodzieży Tarnów, SPR Pogoń 1945 Zabrze, SPR Grunwald Ruda Śląska, MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice, KS Bystra oraz UMKS Żak Kielce. W sumie osiem klubów, które przez weekend wystawią do gry łącznie czternaście zespołów.

W sobotę na liście zgłoszeniowej znalazło się osiem ekip, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej fazie turnieju w ramach grup A i B uczestnicy zagrają „każdy z każdym”, a następnie już w rundzie finałowej drużyny powalczą o konkretne miejsca wedle układu sił po pierwszej części turnieju. Do rozegrania będziemy mieli 16 spotkań, po 30 minut każde, a więc samej gry 480 minut, czyli dokładnie 8 godzin spędzonych na parkiecie. Do tego oficjalne otwarcie Memoriału, więc plan jest taki, aby zamknąć sobotnią rywalizację przed godziną 20:00.

Niedziela zapowiada się równie ciekawie, ale i nieco krócej. W stawce uczestników mamy bowiem 6 zespołów, a i czas gry będzie nieco krótszy niż w przypadku Młodziczek. Dzieci zagrają 2×12 minut, a do tego krótka przerwa na otwarcie i powitanie drużyn. Ceremonia dekoracji zaplanowana została na godz. 16:20.

– To dla nas obowiązek aby pamiętać o naszym serdecznym Przyjacielu. Pan Roman był wybitną postacią, tak samo w środowisku sportowym, jak i szkolnym. Mimo, że nie ma Go z nami już dwunasty rok, to wciąż staramy się brać jak najwięcej z Jego doświadczenia i wartości, którymi się kierował. Swoją wdzięcznością za całe dobro jakie wyświadczył olkuskiemu szczypiorniakowi, chcemy się dzielić z innymi i głośno o nim mówić. Sport to nie tylko rywalizacja, ale to także zachowywanie pamięci o ludziach, którzy włożyli w jego rozwój całe swoje serce – zaznacza Katarzyna Polak, wiceprezes SPR Olkusz, która doskonale pamięta początki kobiecej piłki ręcznej w Srebrnym Mieście u progu XXI wieku, kiedy żeński handball wstawał z kolan i piął się na sam szczyt.

Przed nami duża porcja sportowych zmagań, ale i wspomnień. Wszyscy Ci, którzy pamiętają o śp. Romanie Nowosadzie niech się czują zaproszeni. Ruszamy już niebawem, w sobotę 12 marca o godz. 8:30. Gramy ku pamięci Przyjaciela! Na uczestników sportowej rywalizacji jak zwykle czekać będą okolicznościowe koszulki, a dla najlepszych drużyn przygotowaliśmy pamiątkowe puchary i medale. Nie zabraknie też indywidualnych wyróżnień.

X Ogólnopolski Memoriał Romana Nowosada w Piłce Ręcznej Dziewcząt to projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Sponsorami wydarzenia są: Miasto i Gmina Olkusz, Przedsiębiorstwo ARKOP Sp. z o.o., ZGH „Bolesław”, Biuro Nieruchomości Vestalia Property, Drukarnia OSMA oraz PabloSport.

Współpraca organizacyjna: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

SPR Olkusz (PK)


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze