W tym roku, podobnie jak w ubiegłych, BiOAK Gminy Trzyciąż zorganizował konkurs na najpiękniejszy ogród, którego uczestnikiem może być każdy mieszkaniec gminy Trzyciąż, uprawiający ogródek przydomowy.  Z roku na rok praca jury jest coraz trudniejsza, bo zgłoszone ogrody imponują pomysłowością, wkładem pracy i różnorodnością.

Jury tradycyjnie ocenia zgłoszenia i przyznaje nagrody w dwóch  kategoriach: „Ogródki przydomowe przy domkach prywatnych, jak również ogródki osiedlowe, o które dbają mieszkańcy bloku lub dozorcy”, a także „Ogródki przy gospodarstwach rolnych”.

Przed rozpoczęciem wizytacji komisja, w skład której weszli w tym roku radni, członkowie komisji ochrony środowiska, rolnictwa, bezpieczeństwa publicznego  i ppoż: Radosław Kuś, Karolina Latos oraz Adrian Szymczyk ustalili ogólne kryteria oceny zgłoszonych do rywalizacji ogrodów. Uznano, że na szczególne wyróżnienie będą zasługiwały ogrody urządzone w sposób oryginalny, utrzymane w określonym stylu, prezentujące bogactwo roślinności lub innych elementów małej architektury. Jak pokazało już doświadczenie z lat ubiegłych, ostateczny wybór łatwy nie był. Podsumowując tegoroczną rywalizację członkowie jury dziękowali wszystkim uczestnikom konkursu za serdeczne i ciepłe przyjęcie oraz podzielenie się pięknem ogrodów przez ich właścicieli. Podkreślali, że poziom konkursu systematycznie się podnosi, a ogrody zachwycają urodą, wkładem pracy i oryginalnością.

Ostatecznie na laury w oczach komisji oceniającej zasłużyły ogrody:

W kategorii Ggospodarstwo rolne:

miejsce I – za różnorodność w ogrodzie oraz ciekawe podkreślenie zmienności pór roku odpowiednim doborem roślin – zajął Andrzej Ratuszny z Suchej

Miejsce II – za  ład i porządek w obejściu oraz unikatowe zagospodarowanie przestrzeni przyznano Izabeli Krawiec z Suchej.

Miejsce III – za stworzenie  barwnego ogrodu  i dobór gatunków roślin do naturalnych warunków posesji – Karolina Cyganek z Zadroża.

W kategorii Ogród przydomowy: 

miejsce I – za nastrój ogrodu, estetykę, piękne drzewa i  zieleń – Olga Kajca z Tarnawy.

Miejsce II – za układ projektowy, ciekawe zagospodarowanie terenu, za dbałość o otoczenie  i estetykę – Elżbieta Kot z Milonek.

Nagrody w konkursie na najpiękniejszy ogród w gminie Trzyciąż zwyczajowo wręczane były na scenie, podczas dorocznego, lokalnego święta plonów – „Święta Ziemniaka w Gminie Trzyciąż”. W tym roku, niestety, po raz pierwszy od 13 lat, impreza – z wiadomych powodów – się nie odbędzie, zatem nagrody zostaną wręczone zwycięzcom w inny sposób, o którym laureaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze