Powiat

Od poniedziałku do szkół wracają dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Pozostali uczniowie kontynuować będą zdalną naukę. Powrót najmłodszych uczniów do szkolnych ław poprzedziło testowanie nauczycieli na obecność wirusa SARS-Cov-2.

Rząd zdecydował, że od 18 stycznia utrzymane zostaną wszystkie z dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych. Obostrzenia te mają być utrzymane do 31 stycznia. Powrót najmłodszych dzieci do nauki stacjonarnej poprzedziły testy na obecność wirusa SARS-Cov-2 u nauczycieli.

Badania były dobrowolne i bezpłatne. Mogli się na nie zgłosić nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

– Za pośrednictwem kuratoriów oświaty i Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zebrano informacje o zapotrzebowaniu na testy. Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania, otrzymał odpowiednie skierowanie – informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia.

Badania wykonywane były za pomocą testu PCR, głównie w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach „driver thru”. W przypadku powiatu olkuskiego akcję koordynowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przy współpracy z burmistrzem Romanem Piaśnikiem. Wymazy pobierane były w poniedziałek, 11 stycznia 2021 r., pod halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że każdy jego uczestnik otrzyma wyniki najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021 r. Będzie można go sprawdzić poprzez Internetowe Konto Pacjenta pod adresem: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

Fot.: PSSE w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments