W Małopolsce trwa ostatni tydzień rekrutacji Liderów Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Od tego, ilu uda ich się znaleźć, zależeć będzie skala pomocy, jaka dotrze do dzieci i rodzin w naszym powiecie.

Trwa rekrutacja Liderów Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, czyli dwóch ogólnopolskich projektów pomocowych organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Co roku w całej Polsce kilkuset liderów kieruje zespołem wolontariuszy i niesie pomoc dla najbardziej potrzebujących w swojej okolicy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, w którym darczyńcy przygotowują pomoc wybranym przez siebie rodzinom. Tylko rok temu, projekt połączył ponad 1 mln Polaków. Akademia Przyszłości to zaś siostrzany projekt Paczki, w ramach którego pomoc otrzymują dzieci z problemami w szkole.

W każdym województwie Stowarzyszenie poszukuje osób, które stworzą rejony w swoich miejscowościach. To bardzo ważny moment w projekcie, bo tylko tam, gdzie znajdzie się lider, projekty będą mogły dotrzeć z pomocą do potrzebujących.

– Mądra pomoc najbardziej potrzebującym, realny wpływ na swoją społeczność, a także rozwój kompetencji menadżerskich i wartościowe kontakty – to tylko niektóre z korzyści, jakie z udziału  w projekcie wynosi Lider Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości – informuje Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia WIOSNA.

Liderzy projektów zajmują się rekrutowaniem wolontariuszy. Koordynują pracą zespołu, docierają do ubogich rodzin i dzieci z problemami, oraz wspólnie z wolontariuszami łączą potrzebujących z darczyńcami, którzy przygotowują pomoc. Zarówno Szlachetna Paczka jak i Akademia Przyszłości opierają się na idei wolontariatu. Funkcja lidera stanowi jednak doskonałą okazję na zdobycie cennego na rynku pracy doświadczenia. Dzięki niej młodzi ludzie mogą nauczyć się odpowiedzialności, otwartości na drugiego człowieka, rozwinąć swoją kreatywność i nabrać odwagi do przekazywania innym swoich talentów.

– Lider to ktoś, kto ma odwagę wziąć na siebie ciężar zmiany – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA. – Dzięki niemu spotykają się ludzie, którzy żyją obok siebie, ale wcześniej się nie dostrzegali. On wyzwala w nich potencjał i reorganizuje świat, w którym żyje – dodaje ks. Stryczek.

Szlachetna Paczka zdążyła się już na stałe zadomowić w naszym powiecie. Akcja organizowana jest u nas od kilku lat. W zeszłym roku po raz pierwszy udało się także utworzyć w Olkuszu Kolegium Akademii Przyszłości. Było to nie lada osiągnięcie, gdyż do tej pory Akademia działała tylko w miastach wojewódzkich.

Swoją szansę na stanie się liderem otrzyma łącznie 97 osób z woj. małopolskiego i aż 950 w całej Polsce. Zgłaszać się można jeszcze w Olkuszu, Wolbromiu, Skale i wielu innych miejscowościach. Kandydaci cały czas mogą się zgłaszać przez stronę www.superw.pl Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze