sesja-maj_014

Artykuł Ewy Barczyk „Targowisko nie galeria – ale bezpiecznie” opublikowany w ostatnim numerze „Kuriera Wolbromskiego” poruszył środowisko kupieckie Wolbromia. Redaktor naczelna tej gazety samorządowej odniosła się w nim do stanowiska lokalnych kupców i właścicieli sklepów, których przedstawiciele kilka dni wcześniej spotkali się z burmistrzem Janem Łaksą w sprawie podjęcia przez władze samorządowe odpowiednich działań, celem wyeliminowania przeszkód i narosłych przez lata patologii utrudniających im prowadzenie działalności gospodarczej. Ich zdaniem największym zagrożeniem dla środowiska kupieckiego jest plaga nielegalnego handlu na wolbromskim targowisku. Burmistrz na spotkaniu odniósł się do tych zastrzeżeń, uwag i sugestii z pełnym zrozumieniem i zadeklarował pomoc w ich rozwiązaniu. Wydawać się zatem mogło, że sprawy biorą właściwy obrót i obie strony wspólnie zmierzać będą do rozwiązania tego problemu. Tymczasem artykuł pracownika Urzędu – Ewy Barczyk, opublikowany kilka dni po tym spotkaniu, wprawił środowisko kupieckie w zdumienie i oburzenie, czego wyrazem było wystąpienie jego przedstawiciela na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Co takiego zatem znalazło się w tym artykule?

sesja-maj_011

Redaktor „Kuriera Wolbromskiego” opisała problemy dotyczące targowiska, z którymi boryka się Urząd i trudności wynikające z planowanej modernizacji tego miejsca w ramach przygotowywanego przez rząd programu „Mój rynek”, z którego będzie można pozyskać dotacje na ten cel w wysokości do 1 mln zł.  Artykuł kończy się słowami: „Zbytnim udogodnieniom na placu targowym sprzeciwiają się jednak lokalni kupcy i właściciele sklepów! Argumentują, że nieopodatkowany nielegalny handel nie zasila budżetu gminy. Targowisko stwarza dla nich mocną konkurencję, a nawet zagrożenie bytu, dlatego raz po raz wywierają naciski na władze, aby rozrost targowego handlu ukrócić… Jak dogodzić wszystkim?” Janusz Dela, przedstawiciel wolbromskich kupców, uważa, że taki komentarz mija się z prawdą. Jego zdaniem zawarta w nim treść jest dla środowiska kupieckiego bardzo krzywdząca i szkodliwa, bowiem wprowadza konflikt pomiędzy właścicielami sklepów a ich klientami, którzy są jednocześnie klientami targu.

Janusz Dela na sesji Rady Miejskiej podkreślał, że na spotkaniu z burmistrzem, w którym brał udział, nie było mowy o tym, żeby handel na targowisku ukrócić. – Wręcz przeciwnie – przekonywał – wypowiadaliśmy się głośno i wyraźnie, że nie mamy nic przeciwko targowisku, a nawet jesteśmy za bardzo szeroko rozumianym targowiskiem, tylko pod warunkiem, że prowadzony tam handel będzie na zasadach zdrowej konkurencji. Następnie skomentował fragment tekstu redaktor Ewy Barczyk, w którym informowała mieszkańców gminy, że kupcy raz po raz wywierają naciski na władze, aby rozrost targowego handlu ukrócić. – My nawet nie mamy narzędzi, żeby wywierać naciski na władzę – argumentował Dela. – Takie narzędzia być może ktoś posiada, ale akurat nie środowisko kupieckie. My co najwyżej mogliśmy tylko prosić burmistrza i powiem szczerze, że burmistrz przychylił się do naszej prośby i powiedział, że zbada sprawę i zmierzymy się z problemem. Janusz Dela zwrócił się następnie do obecnej na sali autorki tego artykułu z pytaniem, skąd posiada taką wiedzę, że naciski wywierane były raz po raz, skoro spotkanie miało miejsce tylko jeden raz. Dodatkowego kolorytu tej kwestii dodaje fakt, że redaktor Ewa Barczyk nie była obecna na tym spotkaniu, a Urząd reprezentował jedynie burmistrz. Zatem informacje na temat prowadzonych tam rozmów uzyskać mogła zapewne jedynie od swojego pracodawcy. W tym miejscu pojawiają się naturalne pytania: jakie informacje burmistrz przekazał redaktor naczelnej, czy go dobrze zrozumiała i jak jak się to przełożyło na treść nieszczęsnego artykułu?.

Informacje w nim zawarte niesłusznie czynią ogromną krzywdę kupcom, zniechęcając do nich część klientów. Właściciele sklepów, co po raz kolejny warte jest podkreślenia, nie są przeciwni targowisku, a jedynie nielegalnemu handlowi, co w państwie prawa powinno być, zwłaszcza przez przedstawicieli władz, szczególnie docenione.

blokada_postow

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jerzy Bratek
Jerzy Bratek
11 lat temu

[quote name=”celina”][quote name=”Obiektywna do bólu”]A ja wam powiem dajcie spokój 😛 przecież piszecie o kimś kto na to nie zasługuje.Znam EB od wielu lat i takiego obłudnego stworzenia nie spotkałam myślę że należy skończyć jej temat bo szkoda pisać na takie tematy a „czaruś” TO POPROSTU wiadomo że „rzecznik rzecznika” :-*[/quote]
ja również ją niestety znam i z przykrością muszę stwierdzić że to co się z nią porobiło przez ostanie lata woła o pomstę do nieba.
tyle jadu złośliwości żeby tkwiło w jednym człowieku?[/quote]

Odpowiedź jest prosta: kompleksy i nic więcej. W tej sprawie nie trzymam żadnej ze stron, ani kupców z rynku ani tych z targowiska – kupuję i tu i tu, ale gdy czytam wpisy na OFICJALNEJ stronie miasta i gminy bzdury jakie „płodzi” ta pani to mnie po prostu krew zalewa.

celina
celina
11 lat temu

[quote name=”Obiektywna do bólu”]A ja wam powiem dajcie spokój 😛 przecież piszecie o kimś kto na to nie zasługuje.Znam EB od wielu lat i takiego obłudnego stworzenia nie spotkałam myślę że należy skończyć jej temat bo szkoda pisać na takie tematy a „czaruś” TO POPROSTU wiadomo że „rzecznik rzecznika” :-*[/quote]
ja również ją niestety znam i z przykrością muszę stwierdzić że to co się z nią porobiło przez ostanie lata woła o pomstę do nieba.
tyle jadu złośliwości żeby tkwiło w jednym człowieku?

Chłodny
Chłodny
11 lat temu

Zapomnieliśmy o najważniejszym. Ta sprawa nie byłaby ruszona, gdyby nie postawa pana Janusza Deli. Dziękujemy za odwagę, obywatelskość, konsekwencję… Dla mnie jest Pan bohaterem. Panowie, czapki z głów.

Obiektywna do bólu
Obiektywna do bólu
11 lat temu

A ja wam powiem dajcie spokój 😛 przecież piszecie o kimś kto na to nie zasługuje.Znam EB od wielu lat i takiego obłudnego stworzenia nie spotkałam myślę że należy skończyć jej temat bo szkoda pisać na takie tematy a „czaruś” TO POPROSTU wiadomo że „rzecznik rzecznika” :-*

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

[quote name=”Zimnokrwista Ż.”]Znaczy się oddzielamy ziarno od plew? [/quote]

Nie chodzi o efekt, tylko o sam proces.

Zimnokrwista Ż.
Zimnokrwista Ż.
11 lat temu

Znaczy się oddzielamy ziarno od plew? No, może, ale też ustawiliśmy się na biednego Czarusia jak rasowi chuligani. 😉

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

WYMLÓCANIE 😆

Zimnokrwista Ż.
Zimnokrwista Ż.
11 lat temu

Ustawka?

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

Wiecie jak w streetfigtingu nazywa się to co my teraz robimy?

Zorro
Zorro
11 lat temu

szanowny Panie Chłodny jeśli zna Pan tylko jeden przykład „zdrady” za strony EB to jet Pan albo „szczęśliwym człowiekiem” albo naiwnym albo nie zna Pan wszystkich „możliwości „tej ” Pani”

Wolbromiok
Wolbromiok
11 lat temu

Szanowni Państwo zeszliście na boczny tor dyskusji myślę że „czaruś” na tym forum ma za zadanie głównie manipulować tematem i ciągle „zbaczać na boczny tor” żeby temat krytyki ekipy burmistrza i jego „tuby” EB uniknąć.A tak naprawdę ta „tuba” robi strasznie dużo złego wizerunkowi naszej gminy i powoduje wymierne szkody ,gdyby jaj postępowanie ośmieszało tylko Burmistrza nie odezwałbym się słowem ale jako mieszkaniec tej gminy protestuję przeciwko manipulacjom prasowym i nie tylko szkodzącym wizerunkowi naszego społeczeństwa

Chłodny
Chłodny
11 lat temu

Ale news! W 2000 r., kiedy kupcy próbowali założyć stowarzyszenie, którego celem miało być zwalczanie nielegalnego handlu na targowisku, pisma do różnych organów redagowała żona jednego z właścicieli sklepów w mieście pani Ewa Barczyk, dzisiejsza redaktorka „Kuriera Wolbromskiego”. A teraz robi sklepikarzom taką robotę. Pani Ewo, jak można tak postępować w stosunku do dawnych towarzyszy niedoli? To się nazywa bardzo brzydko – zdrada!!!

zoja
zoja
11 lat temu

😆 😆 😆
ZOJA daj spokój 😥

Zimnokrwista Ż.
Zimnokrwista Ż.
11 lat temu

Adasiu, da Pan spokój temu biedakowi. On jakoś bardzo nakręcony przeciw wolbromskim kupcom, więc nie będzie słuchał żadnych argumentów. Zresztą wypowiedzi o kreowaniu rzeczywistości za pomocą słów też nie pojął. Margaritas ante porcos.

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

[quote name=”czaruś”] Kultury osoistej się naucz [/quote]
Od kogo. Od twoich mocodawców. Dali popis kultury osobistej na ostatniej sesji.
[quote name=”czaruś”] Nie będę z tobą dyskutował bo nie dorastasz mi słownictwem do pięt dziecko [/quote]
Nie spinaj się tak bo spadniesz z grzebienia

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

[quote name=”czaruś”]Prawda w oczka koli i boli[/quote] Ale która prawda, ta Tischnerowska?
[quote name=”czaruś”]Ludzie wolą na targu kupować bo taniej[/quote] Jak ruskie zaczną placić podatki, to zobaczymy, czy będzie taniej.
[quote name=”czaruś”]Gówno przedstawiasz a nie argumenty…ani jednego nie podałeś [/quote]
Prosilem, żebyś przeczytal, to co napisalem, przeliterowal, bo na zrozumienie to widzę, że nie ma co liczyć.
[quote name=”czaruś”]a ja podałem ich kilka…np. że Polska to demokracja i władza nie powinna jak za komuny ingerować w gospodarkę. [/quote]
Nie powinna. Powinna natomiast egzekwować prawo. Jednakowo dla wszystkich.
[quote name=”czaruś”] Kultury osoistej się naucz [/quote]
Od kogo. Od twoich mocodawców. Dali popis kultury osobistej na ostatniej sesji.
name=”czaruś”]Nie będę z tobą dyskutował bo nie dorastasz mi słownictwem do pięt dziecko[/quote]
Nie spinaj się tak bo spadniesz z grzebienia.

czarek
czarek
11 lat temu

Przepraszam jeśli pana uraziłem…ale mniejsze dochody kupców to nie tylko wina szarej strefy na targowisku…ale to wina kryzysu światowego…władza powinna pomagać kupcom … czyli budować drogi, dawać ulgi w podatkach, przyciągać inwestorów a nie karać kupców na targu mandatami…

czarek
czarek
11 lat temu

Ludzie kupują na targu a nie w sklepach i kupcy się burzą bo im zyski spadły? cóż…takie życie 😆

czarek
czarek
11 lat temu

[quote name=”AdamZielnik”][quote name=”czaruś”]kogo nazywasz trollem? kogoś kto ma inne zdanie? wymień argumenty to podyskutujemy a nie obrażaj od troli :lol:[/quote]

Prawda w oczka koli i boli?
To niech cie boli bo ma boleć 😆
Ludzie wolą na targu kupować bo taniej !!! Haha 😆 😆 😆
Gówno przedstawiasz a nie argumenty…ani jednego nie podałeś a ja podałem ich kilka…np. że Polska to demokracja i władza nie powinna jak za komuny ingerować w gospodarkę…a ty tylko od troli wyzywasz….kim ty jesteś? Co ty za poziom rozmowy prezentujesz? Kultury osoistej się naucz …!!! Nie będę z tobą dyskutował bo nie dorastasz mi słownictwem do pięt dziecko 😆
bye

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

Albo wiesz co? Zmienilem zdanie. Pisz jak najwięcej. Skoro taki opanowany czlowiek, jak ja nie wytrzymuje, to co powiedzieć o bardziej nerwowych. Tak więc pisz ile możesz. nie można sobie wymyśleć lepszej antyreklamy dla wladzy.

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

[quote name=”czaruś”]kogo nazywasz trollem? kogoś kto ma inne zdanie? wymień argumenty to podyskutujemy a nie obrażaj od troli :lol:[/quote]

A od kiedy to q…wa jesteśmy na ty? Przedstaw się najpierw, forumowy gieroju, a dopiero potem się spoufalaj. Idź pryszczu jeden, pooglądaj sobie X- Factor ze swoimi idolami, a nie zaśmiecaj forum. Argumenty??? Przecież blaźnie do ciebie nic nie dociera. Może przeczytaj moje wpisy i chociaż postaraj się je zrozumieć, a najpierw przeliterować. Obrażanie od trolli? Teraz widzę, że to byl komplement. Będziesz tlumaczyl ludziom, że biae jest czarne.
PS. Ile ci placą za wpis.

Zorro
Zorro
11 lat temu

[quote name=”alek”]gdyby burmistrz miał chociaż trochę oleju to dawno panią E.B.
wyp……..ił bo to ona wbrew pozorom robi mu krecią robotę
skłócając wszystkich nawzajem.
taki już ma charakterek i nic na to nie poradzi.[/quote]
Hmmm gdyby miał trochę rozumu ale go nie ma ….przykre

czarek
czarek
11 lat temu

To kupcy manipulują władzą…mówią jej jak ma rządzić a ona słucha 😆

Wolbromiok
Wolbromiok
11 lat temu

To porównanie z Urbanem Jerzym było bardzo obrażliwe dla Urbana ,on przynajmniej jest bardzo inteligentny 😛

Oran Goo Than
Oran Goo Than
11 lat temu

[quote name=”Barczyk ale nie Ewa”] to ta pani coś jak Jerzy Urban steruje i manipuluje faktami. [/quote]

Urban to mógłby się od niej uczyć.

czarek
czarek
11 lat temu

kogo nazywasz trollem? kogoś kto ma inne zdanie? wymień argumenty to podyskutujemy a nie obrażaj od troli 😆

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

Ludzie proszę nie karmić trolla.

czarek
czarek
11 lat temu

a może to ty kupiec z Wolbromia jesteś że tak panią Ewe krytykujesz? 😆
cóż…gdy brak ci argumentów to zarzucasz manipulację…to dopiero manipulacja… 😛

Barczyk ale nie Ewa
Barczyk ale nie Ewa
11 lat temu

Metody komunizmu ? to ta pani coś jak Jerzy Urban steruje i manipuluje faktami. Czaruś za młody jesteś chyba żeby pamiętać takiego jegomościa prawda ? a może nie Czarusi tylko Ewo ?

czarek
czarek
11 lat temu

Pani Ewa prezentuje prawdziwy obiektywizm dziennikarski bo mówi prawdę….a to że ta prawda kupców koli w oczka i jest dla nich niewygodna to już ich problem….
Kupcy próbowali nakłonić władzę żeby ingerowała w rynek na ich korzyść i zwalczała ich konkurencję…to zaprzeczenie demokracji i wolnego rynku…to są metody rodem z komunizmu…wtedy władza także sterowała gospodarką… 😆
Dobrze że w Wolbromiu jest wolna prasa i jest ktoś kto nie boi się o tym głośno mówić…
Brawo Pani Ewo !

Zimnokrwista Ż.
Zimnokrwista Ż.
11 lat temu

Czaruś
Oczywiście, że Pan pobiegnie, jeśli taka Pańska kalkulacja. Jeszcze raz zauważę tylko, że nie o te subiektywne kalkulacje idzie, a o obiektywizm dziennikarski. I o to, co z takim dziennikarzem, który w żaden sposób obiektywny nie jest, zrobic należy.

czarek
czarek
11 lat temu

Chłodny

Władza i kupcy może chcą dobrze…ale wyjdzie jak zwykle…Być może kupcom nie chodzi o ściganie babci i dziadków tylko o walkę z nielegalnym handlem na dużą skalę…lecz nasza władza będzie ścigała każdy przejaw nielegalnej sprzedaży…W straży miejskiej pracują zwykłe mietki krawężniki po zawodówce…oni nie znają się na polityce i nie wiedzą o co chodziło kupcom i burmistrzowi…oni będą karali mandatami po 500 zł staruszki jedna za drugą jak leci…zobaczysz 😉

Zimnokrwista Ż
a ja chętnie polecę na drugi koniec Wolbromia po marchewkę o 50 groszy tańszą…bo przy okazji kupię ziemniaki, kaszę, mąkę, jajka, owoce i razem się uzbiera prawie 10 zł taniej i tak przez 30 dni w miesiącu to zaoszczędzę kupując na targu a nie w sklepie prawie 300 zł 😆 Pani Ewa ma rację… Polak nie jest głupi…szkoda przepłacać 😀 😉

Zimnokrwista Ż.
Zimnokrwista Ż.
11 lat temu

Moim zdaniem w całej sprawie problemy są dwa i leżą zgoła w innym miejscu niż portfel konsumenta.
Pierwszy, to sprzedawanie na targu towarów w nader niskich cenach. Bywają osoby mające hurtowe ilości dóbr konsumpcyjnych, za które to rzeczy żądają znacznie mniej niż za takie same woła się w innym miejscu tarowiska. Jak możliwe są znaczące różnice cen, skoro wszyscy handlarze targowi ponoszę identyczne opłaty?
Drugi to odpowiedzialność za słowo. Pani E.B. kreuje rzeczywistość językiem, a przecież pracuje za pieniądze Podatników i nie wyraża w „Kurierze” prywatnych poglądów. Kto więc za Jej kreowanie świata odpowie?

Zimnokrwista Ż.
Zimnokrwista Ż.
11 lat temu

Tanie czy drogie, to kwestia względna. Jeśli w najbliższym sklepie ta przysłowiowa marchew jest droższa o 50gr na kilogramie niż w sklepie na drugim końcu Wolbromia i ja się tam po nią extra wybiorę, to gdzie tu oszczędność? Czas to pieniądz – nadkładając drogi „po tańsze”, tracę dodatkowy czas, czyli, pośrednio, pieniądze. Jeśli ktoś tak chce – jego czas i jego wybór.

Chłodny
Chłodny
11 lat temu

Oj Czaruś, Czaruś. Siejesz propagandę jak służby bezpieczeństwa w czasach PRL-u. Służby miały określony cel: kłamstwem i podstępem osłabiać opozycję i Ty też coś takiego chcesz uprawiać. Tylko ktoś o takich intencjach, albo upośledzony umysłowo, nie potrafi zrozumieć, że kupcom nie chodzi o ściganie babci i dziadków tylko o walkę z nielegalnym handlem na dużą skalę. Czyżbyś był zwolennikiem kupowania praw jazdy, matur czy dyplomów wyższych uczelni na targowiskach? Bo tak naprawdę czym różni się nielegalność takiego towaru od nielegalnie sprzedawanych butów, ubrań czy wyrobów akcyzowych? W państwie prawa każda nielegalność powinna być ścigana, bo jest zagrożeniam dla calego społeczeństwa.

Oran Goo Than
Oran Goo Than
11 lat temu

Po raz kolejny przekonuję się, że prostytutka to zawód, a k….wa to charakter.

czaruś4
czaruś4
11 lat temu

” No to już wiesz czemu jest taniej”

Oj wiem… ale kupcy mają wolny wybór i nie muszą prowadzić działalności jeśli im się ona nie opłaca…mogą handlować na targu…to wolny kraj i wolny rynek….nie potraficie przyciągnąć klientów to próbujecie chodzić na skargę do władzy która gnębi biedne staruszki na targu? czy na tym polega uczciwa konkurencja? nie można gnębić innych … konkurujcie uczciwie wysoką jakością swoich produktów, bez pomocy władzy i aparatu represji…tak było za komuny gdy władza gnębiła handel prywatny…

„A podatek od nieruchomości, udzial w podatkach dochodowych zapaci się sam do budżetu gminy”

Podatek od nieruchomości ? sprzedaj nieruchomości za grubą kasę (np. 600 tys.zł) i handluj na targu to nie będziesz musiał płacić podatku od nieruchomości 😉 .. a skoro jesteś bogaty bo masz nieruchomości to te kilka stów rocznie nie powinno być dla ciebie kłopotem lol:

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

[quote name=”czaruś4″]Na targu zawsze będzie taniej bo oni nie płacą ZUSU , czynszu i pensji sklepowej..;-)[/quote] No to już wiesz czemu jest taniej.
.[quote name=”czaruś4″]Jeśli wam się nie opłaca prowadzenie sklepu to go zamknijcie i idźcie handlować marchewką na targu Haha ! 😀 ;-)[/quote]
A podatek od nieruchomości, udzial w podatkach dochodowych zapaci się sam do budżetu gminy.

czaruś4
czaruś4
11 lat temu

Pani Ewa prawdę napisała…prawdę która was w oczka koli bogaci kupcy !!! 😆
Ja wolę kupować na targu wolbromskim bo jest dwa razy taniej niż w waszych sklepikach w rynku ! 😆
Na targu zawsze będzie taniej bo oni nie płacą ZUSU , czynszu i pensji sklepowej…i wy kupcy nie możecie się z tym pogodzić i dlatego błagacie władzę która będzie gnębić biedne babcie na targu? jesteście żałośni ! a może to was trzeba by pognębić? nasłać na was sanepid, Urząd Skarbowy z kontrolą…napewno jakieś nieprawidłowości by się znalazły…a nie gnębić biedne staruszki na targu ! 8) Haha
Jeśli wam się nie opłaca prowadzenie sklepu to go zamknijcie i idźcie handlować marchewką na targu Haha ! 😀 😉

AdamZielnik
AdamZielnik
11 lat temu

Przecież kupcy wolbromscy wyraźnie się określili. Chodzi im o nielegalny handel na targowisku dokonywany przez przybyszów ze wschodu. Nigdzie nie wspominali o babciach, dziadkach, wiązce marchwi czy wytłoczce jajek. To raz. A dwa. Wszystkie Biedronki i inne wynalazki mają taniej bo nie płacą podatków i dostają pomoc publiczną na nowe „inwestycje” czyli na import bezrobocia. Jak zaczną płacic podatki, już nie w Polsce, ale chociaż w Europie, a nie transferować kasę na Kajmany, czy inne Bahamy lub Lichtenstein to wtedy zobaczymy jakie są konkurencyjne. Oddajmy jeszcze lokalny handel w ręce obcego „kapitału” (a tak w rzeczywistości w ręce zapisów w komputerach banków – pieniądz fiducjarny), to zostaniemy już całkowicie parobasami na swojej własnej ziemi.
PS. Ja kupuję w Wolbromskich sklepach, ponieważ wolę dać zarobić swoim, a nie obcym. Poza tym pieniądz musi krążyć, ale u nas, w Wolbromiu, a nie z niego wyciekać. I ostatecznie w części do mnie wróci.

maja
maja
11 lat temu

Ależ kochani czytelnicy przecież można przywyknąć :-* Czy komukolwiek udało się przeczytać jakikolwiek rzetelny artykuł podpisany EB????? Za każdym razem co najmniej manipulacja i żonglowanie faktami.Świetnie jej na ostatniej sesji Gądkowa pokazała czarno na białym co wyrabia. Szkoda że o tym Pan redaktor nic nie napisał , byłoby jeszcze ciekawiej

Chłodny
Chłodny
11 lat temu

[quote name=”czaruś4″]Niestety pani Ewa Barczyk ma rację…Dlaczego kupcy naciskają na Urząd Miasta żeby walczył z nielegalnym handlem na targowisku? i jaka jest tu definicja tego nielegalnego handlu? Jeśli ktoś przywiózł 2 tony marchewki i sprzedaje bez pozwolenia to faktycznie należy go ukarać bo skala tego zjawiska jest duża….ale boję się że to biedne staruszki handlujące marchewką po 2 zł na targu będą karane przez straż miejską wysokimi mandatami po 500 lub 1000 zł choć nic złego nie robiły a mają tylko 500 zł renty…
Czy to ma być zemsta kupców za to że im interesy kiepsko idą? 😆 a może kupcy sami są sobie winni że nie potrafią być konkurencyjni , mają wysokie ceny i im interes kiepsko idzie? Dlaczego władza ma pomagać bogatym kupcom a karać biedne babcie na targu??? To jest wolny rynek a nie gospodarka centralnie sterowana jak za komuny drodzy kupcy !!! 😀 :lol:[/quote]
Czaruś, jak zwykle nic nie kumasz tylko siejesz zamęt. Nie zdziwiłbym się, gdybyś był Ewą B.

kupiec
kupiec
11 lat temu

Czaruś babcie to zostaw w spokoju tam też są inni handlarze którzy są nawet konkurencją dla tych legalnie handlujących na targowisku. A tak apropo ja robie zakupy w małych sklepach bo tam też jest marchewka po 2 zeta i wiele innych rzeczy taniej niż na targu, ale jest przynajmniej czysto, a nie wyschnięte, i zakurzone, i wymęczone, i wyworzone z jednego targu na drugi, a w biedronkach i tym podobnych sklepach ten sam towar leży tygodniami wymacany przez setki klijentów- obrzydzenie!!!. Ale to moje zdanie. Nikt nikogo nie zmusza czy ma robić zakupy na targu, czy w biedrące, czy jakimś innym sklepie. Przecierz jest wolny rynek i każdy może robić zakupy gdzie chce. Tylko niech każdy handluje legalnie i w miejscach do tego wyznaczonych, a nie wolna amerykanka.

kupiec
kupiec
11 lat temu

Ta pani to niech piszę prawdę, a nie podburza społeczeństwo. A urząd i urzędnicy niech się zajmią pozyskaniem środków na modernizacje targowiska bo tam też są kupcy i też chcą handlować w ludzkich warunkach i niech ta pani nie pi..rzy, że to przez kupców handlujących w sklepach nie da się modernizować targowiska. Ale przecierz trzeba na kogoś winę zwalić. Co za tupet jasna cholera.

Oran Goo Than
Oran Goo Than
11 lat temu

Czaruś, dziecko. Artykuł jest o tym, że pani redaktor jak zwykle mąci. W przeciwiństwie do autora, nie była świadkiem tego spotkania, a judzi.

czaruś4
czaruś4
11 lat temu

Niestety pani Ewa Barczyk ma rację…Dlaczego kupcy naciskają na Urząd Miasta żeby walczył z nielegalnym handlem na targowisku? i jaka jest tu definicja tego nielegalnego handlu? Jeśli ktoś przywiózł 2 tony marchewki i sprzedaje bez pozwolenia to faktycznie należy go ukarać bo skala tego zjawiska jest duża….ale boję się że to biedne staruszki handlujące marchewką po 2 zł na targu będą karane przez straż miejską wysokimi mandatami po 500 lub 1000 zł choć nic złego nie robiły a mają tylko 500 zł renty…
Czy to ma być zemsta kupców za to że im interesy kiepsko idą? 😆 a może kupcy sami są sobie winni że nie potrafią być konkurencyjni , mają wysokie ceny i im interes kiepsko idzie? Dlaczego władza ma pomagać bogatym kupcom a karać biedne babcie na targu??? To jest wolny rynek a nie gospodarka centralnie sterowana jak za komuny drodzy kupcy !!! 😀 😆

mirka
mirka
11 lat temu

[quote name=”Oran Goo Than”][quote name=”Barczyk ale nie Ewa”] Idę o zakład że jako pierwsza zaraz ze zmianą władzy w gminie, będzie szukać nowej pracy… .[/quote]

A ja idę o zakład, że jako pierwsza przybiegnie do nowej władzy i sprzeda swojego chlebodawcę. ;-)[/quote]
chyba tylko ślepy i głuchy nabierze się na te jej plewy

alek
alek
11 lat temu

gdyby burmistrz miał chociaż trochę oleju to dawno panią E.B.
wyp……..ił bo to ona wbrew pozorom robi mu krecią robotę
skłócając wszystkich nawzajem.
taki już ma charakterek i nic na to nie poradzi.

Oran Goo Than
Oran Goo Than
11 lat temu

[quote name=”Barczyk ale nie Ewa”] Idę o zakład że jako pierwsza zaraz ze zmianą władzy w gminie, będzie szukać nowej pracy… .[/quote]

A ja idę o zakład, że jako pierwsza przybiegnie do nowej władzy i sprzeda swojego chlebodawcę. 😉

Barczyk ale nie Ewa
Barczyk ale nie Ewa
11 lat temu

Ta pani już dawno straciła swoją wiarygodność poprzez wypisywanie nieprawdziwych i krzywdzących artykułów, mających jedynie na celu skłócenie środowiska. Idę o zakład że jako pierwsza zaraz ze zmianą władzy w gminie, będzie szukać nowej pracy… .