rajd

Kto szuka przygody na weekend i narzeka, że w Olkuszu nic się nie dzieje, powinien dołączyć do  Rajdu Czterech Żywiołów, który już za tydzień odbędzie się w okolicach Klucz i Pustyni Błędowskiej. I wcale nie trzeba być aktywnym sportowcem, czy amatorem turystyki górskiej, by poradzić sobie z przygotowanymi na rajdzie zadaniami. Sportowcy będą mieli swoje trasy, ale są też i takie, które bez problemu pokonają uczniowie i rodziny z dziećmi, nawet jeśli do tej pory nie uczestniczyły w takich zabawach. A byłby to na pewno lepszy upominek z okazji Dnia Dziecka czy nagroda za udany rok szkolny niż kolejna zabawka.

Rajdy przygodowe cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością, a to głównie dlatego, że łączą rywalizację sportową, rekreację i przygodę. Rajd Czterech Żywiołów, jako pierwszy w Polsce, zostanie zorganizowany w formie rajdu etapowego. Trasa tego rajdu została podzielona na 4 etapy, a każdemu z nich przypisano jeden z żywiołów: ziemię, wodę, powietrze i ogień. Zadania będą wymagać zarówno sprawności fizycznej jak i zdolności manualnych oraz intelektualnych. Trasy zostały dostosowane tak do umiejętności najmłodszych uczestników, jak również wytrawnych sportowców. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać wykwalifikowana kadra taterników, instruktorów alpinizmu, survivalu oraz WOPR-u. Nowością jest zastosowanie na Trasie Przygoda wątku fabularnego, który przenosi uczestników w świat fantastyki rodem z filmu przygodowego. Zadania na tej trasie, zarówno te sportowe jak i logiczne, przeplecione zostały serią wskazówek i zagadek, których rozwiązanie doprowadza uczestników do mety.

Trasa Szkoła – dla grup młodzieżowych: reprezentacji szkół, klubów, drużyn, które lubią rywalizację i dobrą zabawę.
* start: piątek, 10 czerwca, godz. 9
* charakter trasy – gra terenowa z fabułą, piesza, długość 10 km, 8 zadań specjalnych
* zespoły w składzie 4,5 lub 6-osobowym
* wpisowe: 20 zł za osobę.

Trasa Rodzina – trasa rekreacyjna dla tych, którzy chcą w ciekawy sposób spędzić czas z bliskimi.
* start: sobota, 11 czerwca, godz. 10
* charakter trasy – gra terenowa z fabułą, piesza, długość 10 km,  8 zadań specjalnych
* zespoły w składzie 2,3, 4 lub 5-osobowym
* wpisowe: 20 zł za osobę.

Trasa Przygoda
* czas trwania – 11-12 czerwca, start w sobotę o godz. 8.
* charakter trasy – rajd z fabułą, rower i treking, długość 80 km, 4 etapy, 6 zadań specjalnych
* zespoły 2-osobowe
* wpisowe: 50 zł za osobę.

Trasa Sport
* czas trwania – 11-12 czerwca, start w sobotę o godz. 8.
* charakter trasy – rywalizacja sportowa,  rower i treking, kategorie: męska i mieszana (min. jedna kobieta), długość 130 km, 4 etapy, 6 zadań specjalnych.
* zespoły 2-osobowe
* wpisowe: 75 zł za osobę.

Zapisy i regulaminy zawierające szczegółowe informacje na stronie www.vajra.org.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Polanin
Polanin
12 lat temu

Wreszcie coś dla nas, dla POLAN. Świat tworzą wyłącznie NATURA I CZŁOWIEK. Świetna inicjatywa, my, Polanie, mamy tylko taką nadzieję, że impreza nie rozpocznie się mszą świętą 😆