rozkladjazdy

Kilka miesięcy upłynęło od wprowadzenia zmian w organizacji ruchu związanej z budową obwodnicy Olkusza. Zmiany te dotyczą również tras kursowania części autobusów i minibusów. Pojazdy, przed zmianami, kursowały ulicą Sosnową, a teraz zabierają pasażerów z dwóch przystanków przy ulicy Księdza Gajewskiego. Przystanki się zmieniły, jednak brakuje na nich  rozkładów jazdy zmienionych linii.

Mieszkańcom doskwiera zwłaszcza brak rozkładu popularnej linii „M” kursującej pomiędzy osiedlem Młodych a dworcem PKP. – Jest to uciążliwe, bo mało kto korzysta z jednego kursu o danej godzinie. Nikt też nie zna rozkładu na pamięć. Jadąc do miasta chciałabym wiedzieć, o której pojedzie „M”, żeby zdecydować czy warto czekać czy wsiąść do minibusa – mówi Emilia Gołąb, mieszkanka ulicy Legionów Polskich.

Jak wyjaśnia Dawid Przybylski, rzecznik prasowy Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, rozkłady nie zostały zawieszone, ponieważ wstępnie zakładano, że zmiana trasy kursowania linii „M” będzie tymczasowa.

Po zmianach w projekcie technicznym budowy obwodnicy wszystko wskazuje na to, że zmiany będą trwałe. – Oczywiście, jeżeli dla mieszkańców to kłopot rozwiesimy już teraz rozkłady autobusów „M”. Najprawdopodobniej jeszcze w ten weekend będziemy zmieniać tablice na wakacyjny rozkład jazdy i wtedy uwzględnimy w nim również  „M” – zapewnia Dawid Przybylski. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
alicja
alicja
9 lat temu

Dokładnie Szanowny Mixx. W środę rano interweniowałam w tej sprawie w ZKG „KM”. Po godzinie pojawiły się rozkłady. Szybciej niż powstał ten tekst. Pozdrawiam serdecznie.

mixx
mixx
9 lat temu

w środę na tych przystankach pojawił się rozkład, więc nie wiem o co halo

Punktualny
Punktualny
9 lat temu

A po co M-ce rozkłady, skoro i tak kierowcy jeżdżą nimi jak chcą. Jeśli na rozkładzie jest np. 6, 59 to M-ka odjeżdża już o 6,55 albo nawet 6,54. Niektórzy kierowcy nie potrafią jeździć zgodnie z rozkładem. Nie umieją wcelować. Ja rozumiem, że bus może się spóźnić, ale żeby odjeżdżał za wcześnie, to jest możliwe tylko u nas. Może kierowców trzeba na koszt firmy zaopatrzyć w zegarki.

stary znajomy
stary znajomy
9 lat temu

Chudy skasuj bilet bo za tobą czai się Kanar