mostowa1

Pomimo pięknej jesiennej pogody, w miniony weekend na drogach powiatu olkuskiego doszło do jedenastu kolizji i dwóch wypadków samochodowych, w których śmierć poniosła jedna osoba, a dwie inne zostały ranne.

Do tragicznych wydarzeń doszło w sobotę, 29 września w Bukownie na skrzyżowaniu ulic Borowskiej i Mostowej. Około godziny 10:40 zderzyły się tam dwie osobówki – daewoo matiz oraz fiat punto. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 91-letni kierowca matiza skręcając z ul. Puza w ul. Mostową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z fiatem. Sędziwy kierowca nie przeżył, natomiast do olkuskiego szpitala trafiła pasażerka fiata. – Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator oraz biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych. Będziemy wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku – zaznacza podkomisarz Katarzyna Matras.

Tylko we wrześniu na drogach powiatu olkuskiego zginęły cztery osoby. – Apelujemy o rozsądek i rozwagę przy każdych warunkach atmosferycznych – dodaje oficer prasowy KPP w Olkuszu.

Niestety wyobraźni ewidentnie zabrakło innemu kierowcy, u którego podczas badania alkomatem policjanci wykryli 2,7 promila alkoholu. 35-letniego kierowcę forda galaxy do kontroli drogowej na ul. Chopina w Olkuszu zatrzymali mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie potwierdziło przypuszczenia. Na dodatek mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tym razem nieszczęściu udało się w porę zapobiec. 35-latkowi grozi nie tylko wysoka grzywna, ale także kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Niech to będzie przestroga dla innych, którzy mimo stanu wskazującego decydują się wsiąść za kierownicę.

mostowa2

Fot. KPP Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o