Dużo pracy w ostatni weekend mieli policjanci wydziału ruchu drogowego. Na terenie powiatu olkuskiego doszło do 12 kolizji i 2 wypadków drogowych.

W sobotę tj. 6.06. br. około godziny 11 w Kluczach Osada zderzyły się dwa samochody osobowe: peugeot i renault. Jak wstępnie ustalono, kierująca peugeotem, jadąc od miejscowości Chechło w stronę Rodak, na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała w renault. Do szpitala w Olkuszu została przewieziona  pasażerka peugeota.

Około godziny 12.30 w Olkuszu na skrzyżowaniu  ulicy  29-Listopada  z ulicą  Świętokrzyską kierowca bmw najechał na stojącego na jezdni mężczyznę, następnie wjechał na znak drogowy i słupek oddzielający jezdnię oraz na chodnik, na którym  znajdowała się  kobieta i jej 9-letnia córka.  Kierowca bmw był trzeźwy. Matka z córką trafiły do szpitala w Olkuszu. Na szczęście ich obrażenia nie były na tyle poważne i nie wymagały one dalszej hospitalizacji. Kierowcy bmw zatrzymano prawo jazdy. Policjanci z komendy wyjaśniają dokładnie przyczynę i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze. Często zmieniające się warunki atmosferyczne są nie tylko utrudnieniem dla kierowców, ale stanowią poważne niebezpieczeństwo. Gdy na drodze jest ślisko, wydłuża się droga hamowania, a koła tracą przyczepność. Nagłe manewry mogą doprowadzić do wypadków i kolizji. Starajmy się przewidywać zagrożenie. Jedźmy ostrożnie i bezpiecznie.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze