tyton targ

Funkcjonariusze Referatu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu ujawnili kolejną sporą ilość nielegalnego tytoniu i papierosów.

Towar pozbawiony polskich znaków akcyzy znajdował się na jednym z targowisk. Zakazaną działalnością trudniła się 53-letnia obywatelka Armenii. – Akcja policjantów zakończyła się zabezpieczeniem nielegalnych towarów akcyzowych. Zarekwirowaliśmy 620 paczek papierosów (12 400 sztuk) oraz 1,5 kg tytoniu – informuje asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy KKP w Olkuszu.

Tym sposobem policjanci zapobiegli uszczupleniu Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego na ponad 22 tysiące złotych. Armenka handlująca nielegalnym towarem niebawem usłyszy zarzut z ustawy o opłacie skarbowej. Grozi jej wysoka grzywna.

papierosy targ

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Romuald
Romuald
4 lat temu

Już zapomnieliśmy, jak kiedyś od nas wywoziło się papierosy (głównie na zachód), aby dorobić do pensji. Dużym sukcesem jest wyciągnięcie ostrych konsekwencji w stosunku do 53 letniej kobiety za przywiezione w torbach podróżnych papierosy, aniżeli wyłapanie całego Tira.