dni olkusza koszt

28 czerwca br. w trakcie sesji Rady Miejskiej w Olkuszu, piątka radnych zapytała burmistrza Romana Piaśnika o koszty związane z organizacją tegorocznego, dwudniowego święta miasta, którego główną gwiazdą była Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Podobne pytania w międzyczasie zadawali także nasi Czytelnicy. Teraz już wiemy, ile kosztowały Dni Olkusza 2016.

Organizacja sobotnio-niedzielnej imprezy plenerowej kosztowała gminę 223 714,72 zł. Ponad połowę tej kwoty przeznaczono na wynagrodzenie dla zespołów muzycznych, bawiących publiczność podczas obu weekendowych wieczorów. Gaże artystów z tytułu występów na scenie zlokalizowanej pod magistratem wyniosły łącznie 115 810,00 zł. Najwięcej zgodnie z prognozami kosztował nas występ Bajmu – 67 650,00 zł. Pozostałe 48 160,00 zł trafiło na konta Kuby Molędy i zespołu Happysad. Kolejne ponad 100 tysięcy zostały wydane m.in. na nagłośnienie, wynajęcie firmy ochroniarskiej i pokaz sztucznych ogni.

Część tej kwoty udało się odzyskać w wyniku wpływów od sponsorów, które ostatecznie wyniosły 59 241,00 zł. Z tytułu wynajmu powierzchni pod działalność handlowo-usługową uzyskano również kwotę rzędu 34 391,80 zł. Wszystkie powyższe liczby są kwotami brutto.

Jeden z autorów interpelacji złożonej pod koniec czerwca na swoim facebookowym profilu zaznacza, że: „Jakiś czas temu głośno było o tym, że Beata Kozidrak nie wystąpi na Festiwalu w Opolu. Powód był oczywiście prozaiczny, chodziło o pieniądze: – Inni artyści zagrają tylko za zwrot kosztów, a Beata zażyczyła sobie 50 tys. zł, co było kwotą nie do przejścia. Bez gwarancji finansowej ze strony organizatorów Opola, wybrała zarobek w Olkuszu – mówiła wtedy jedna z osób pracujących przy organizacji festiwalu.”

Radny Michał Mrówka zaznaczył również, że tegoroczne miejskie święto kosztowało gminę o ponad 33% więcej niż w 2015 i o połowę więcej niż w roku 2014.

Drodzy Czytelnicy, jakie jest Wasze zdanie na temat występu w Olkuszu Beaty Kozidrak i zespołu Bajm? Czy gwiazdy były warte swojej ceny? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl

66
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
66 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ks. RobakZenekZbigniewMałgorzataolkon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ks. Robak
ks. Robak

[quote name=”Zenek”]Mrofka od 1 do arimr na referaka. osiągnięcie i awans na miarę … .[/quote]
mowią, ze jeździl po Warszawie za robota ale go odprawili z kwitkiem. wiec na stare smieci.

Zenek
Zenek

Mrofka od 1 do arimr na referaka. osiągnięcie i awans na miarę … .

Radny
Radny

Panią Postołek w Radzie Miejskiej nikt nie poprze .

Zbigniew
Zbigniew

[quote name=”Małgorzata”]Pani Postołek już nic nie będzie mogła załatwić dla Zedermana.[/quote]
A czemuż to.

Małgorzata
Małgorzata

Pani Postołek już nic nie będzie mogła załatwić dla Zedermana.

olkon
olkon

[quote name=”ELF”]Z Panią Postołek nikt już nie chce rozmawiać.[/quote]
A kto to jest ta Pani ?. Przecież oprócz Zedermana to nikt ją nie zna. Na nazwisko trzeba sobie zasłużyć a w jej przypadku jeszcze to nie nastąpiło. Może kiedyś !.

ELF
ELF

Z Panią Postołek nikt już nie chce rozmawiać.

Bystrzak
Bystrzak

[quote name=”Rolnik”][quote name=”MIKI”]Z panią Pastolek już nikt nie będzie gadać. Jest jak chorągiewka na wietrze.[/quote]
Żaden freitag , pani Małgosiu , liczy sie tylko rozmowa z osoba którą wskazałem wcześniej , jak pani jest gotowa to do dzieła , armir czeka na panią , niech pani jeszcze porozmawia z dyr. Małopolskiego KRUS u .[/quote]

Tłumaczenie: Żaden Piątek ( freitag, z niem. ), pani Małgosiu, liczy się tylko ……… itd. Nie ze mną te numery Brunerr. Choć byście nie wiem jak zaszyfrowali, to moja enigma-maszyna deszyfrująca was rozpracuje. Krus nic nie może, trzeba wyżej.

rolniczka
rolniczka

[quote name=”Rolnik”][quote name=”MIKI”]Z panią Pastolek już nikt nie będzie gadać. Jest jak chorągiewka na wietrze.[/quote]
Żaden freitag , pani Małgosiu , liczy sie tylko rozmowa z osoba którą wskazałem wcześniej , jak pani jest gotowa to do dzieła , armir czeka na panią , niech pani jeszcze porozmawia z dyr. Małopolskiego KRUS u .[/quote]
Tak, tak pani Malgorzato nich pani rozmawia ze wszystkimi, zobaczy pani gdzie oni panią wszyscy zaprowadzą. Najwięcej nich pani rozmawia z dyrokrusem. On może tak duzo, że po wyborach dostał to co dostał i siedzi cicho. Stanowisko nic nie znaczące w polityce.

Rolnik
Rolnik

[quote name=”MIKI”]Z panią Pastolek już nikt nie będzie gadać. Jest jak chorągiewka na wietrze.[/quote]
Żaden freitag , pani Małgosiu , liczy sie tylko rozmowa z osoba którą wskazałem wcześniej , jak pani jest gotowa to do dzieła , armir czeka na panią , niech pani jeszcze porozmawia z dyr. Małopolskiego KRUS u .

MIKI
MIKI

Z panią Pastolek już nikt nie będzie gadać. Jest jak chorągiewka na wietrze.

kolos
kolos

[quote name=”trach,trach”][quote name=”Rolnik”][quote name=”Paribas”]W Olkuszu pojawił się następny skoczek. Z banku do ARMiR-u skoczył. Zamiast w pobliżu szefa, to się otrzymuje zesłanie. Szef nikogo wyżej nie dopuści. Miało być dyrektorowanie a jest referentowanie.[/quote]On sam chyba nawet nie wie ze na trzy miesiące a pózniej Pani Postolek (bo to ona ma zostać szefowa ARMiRu jak sie dogada oczywiście z Osuchem ) zdecyduje co z nm zrobić , tak naprawdę to Mrofka nie pasuje do tej ekipy .[/quote]ta pani się nie liczy. a ten pan to słaby zawodnik.[/quote] Przecież to są samorządowe dzieciaki. Oprócz swojego ego,trzeba mieć siłę przebicia. Trzeba znać też… Czytaj więcej »

kobra
kobra

Pan O. ma niepełną 5. Musiałby obdarować stanowiskami 7. Wydaje się, że nie ma szans. Ale za srebrniki nie jeden da się ogolić tępym brzeszczotem. Niech próbuje, będzie trochę śmiechu.

trach,trach
trach,trach

[quote name=”Rolnik”][quote name=”Paribas”]W Olkuszu pojawił się następny skoczek. Z banku do ARMiR-u skoczył. Zamiast w pobliżu szefa, to się otrzymuje zesłanie. Szef nikogo wyżej nie dopuści. Miało być dyrektorowanie a jest referentowanie.[/quote]
On sam chyba nawet nie wie ze na trzy miesiące a pózniej Pani Postolek (bo to ona ma zostać szefowa ARMiRu jak sie dogada oczywiście z Osuchem ) zdecyduje co z nm zrobić , tak naprawdę to Mrofka nie pasuje do tej ekipy .[/quote]
ta pani się nie liczy. a ten pan to słaby zawodnik.

Rolnik
Rolnik

[quote name=”Paribas”]W Olkuszu pojawił się następny skoczek. Z banku do ARMiR-u skoczył. Zamiast w pobliżu szefa, to się otrzymuje zesłanie. Szef nikogo wyżej nie dopuści. Miało być dyrektorowanie a jest referentowanie.[/quote]
On sam chyba nawet nie wie ze na trzy miesiące a pózniej Pani Postolek (bo to ona ma zostać szefowa ARMiRu jak sie dogada oczywiście z Osuchem ) zdecyduje co z nm zrobić , tak naprawdę to Mrofka nie pasuje do tej ekipy .

mmmmm
mmmmm

[quote name=”Ubik”]Typowe sianie propagandy i populizmu :-*
Może niech kolega mrówka łaskawie skomentuje „dobre zmiany”
Kmita – KRUS
Nawara – UMIG Kraków
Ozdoba – ZGK
itp.etc..[/quote]
I ARiMR o/Olkusz

Paribas
Paribas

W Olkuszu pojawił się następny skoczek. Z banku do ARMiR-u skoczył. Zamiast w pobliżu szefa, to się otrzymuje zesłanie. Szef nikogo wyżej nie dopuści. Miało być dyrektorowanie a jest referentowanie.

ja
ja

A mnie osobiście bardzo podobały się Dni Olkusza, które nie tylko polegały na koncertach gwiazd ale tez wystepach naszych dzieci i młodzieży. Odpowiadając na pytania postawione przez Pana Redaktora: 1. występ Beaty Kozidrak był bardzo dobry (inne również), 2. wart tych pieniędzy, 3. w skali od 1 do dziesięciu oceniam Dnia Olkusza 2016 na 10.

czytelniczka Aneta
czytelniczka Aneta

Każdy ma smialosc rzucać oskarżenia i obelgi pod adresem innych osób będąc anonimowym. Po 1 – pytanie pod artykułem tyczylo zupełnie czegos innego niż te brednie które w większości odbieglo od tematu. Po 2 – miejscie ludzie smialosc podpisać się pod swoimi osadami skoro tak łatwo wam przychodzą. Wśród naszej społeczności jest tyle jadu i zawiści. Ale w ten sposób niczego ludzie nie zdzialacie. Mnie osobiście nie podoba się formą wydawania pieniędzy na dni Olkusza. Ja rozumiem że gwiazda przyciąga społeczności i jest to walka o lepsze „ja” dla danego miasta czy gminy ale chyba w tym wszystkim został zatracony… Czytaj więcej »

js
js

to może radny lepiej sobie poradzi na Bałkanach bo osiedle go już nie chce

yooho
yooho

Kto ma rację, stawia flaszkę i kolację.

bolek
bolek

[quote name=”kameleeonn”][quote name=”Robcio”][quote name=”Mieszkanka Olkusza”] teraz swietny koncert za moim zdaniem nie jakies tam horrendalne pieniadze, to znowu sie radnemu nie podoba. [/quote]Pan radny Mrówka powinien ze wstydu w kącie siedzieć – jeszcze czuć smród po jego radosnej „fejsbukowej” twórczości i wysyłaniu ludzi na pola minowe na Bałkanach… Postawa iście chrześcijańska…[/quote] Oj czuć ten smród, oj czuć. Już się od niego nie uwolni. Jaki człowiek i wiedza, taki smród.[/quote] Tylko z perspektywy czasu i tego co się dzieje w Europie miał rację. Żadnych islamistów pod płaszczykiem uchodźców nie chcemy. Obecny rząd o tym wie i ma instynkt samozachowawczy, a poprzedni… Czytaj więcej »

kameleeonn
kameleeonn

[quote name=”Robcio”][quote name=”Mieszkanka Olkusza”] teraz swietny koncert za moim zdaniem nie jakies tam horrendalne pieniadze, to znowu sie radnemu nie podoba. [/quote]
Pan radny Mrówka powinien ze wstydu w kącie siedzieć – jeszcze czuć smród po jego radosnej „fejsbukowej” twórczości i wysyłaniu ludzi na pola minowe na Bałkanach… Postawa iście chrześcijańska…[/quote]

Oj czuć ten smród, oj czuć. Już się od niego nie uwolni. Jaki człowiek i wiedza, taki smród.

js
js

Ludzie więcej radości życia. Dni Olkusza była suuuper, byłem, widziałem, bawiłem się bardzo dobrze w gronie wielu znajomych i wszystkim sie podobało. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będa i tez takie super. A ci młodzi, bardzo wykształceni niech pracują i swoją pracą przynoszą korzyści wszystkim a nie biorą kaskę co miesiąc i tylko krytykują, narzekają i judzą.

Dyl_Sowizdrzal
Dyl_Sowizdrzal

Dyskusja na temat kosztów Dni Olkusza trwa, i z pewnością nie ustanie jak długo będą organizowane. Osobiście uważam, że kasa wydawana z tej okazji w taki sposób jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Wszystko udbywa się wg. utartego schematu, brylują odgrzewani artyści i pokazy fajerwerkow. Dni Olkusza nie promują naszego miasta, nie wnoszą do obchodów niczego nowego,nie bawią, nie niosą ze sobą świątecznego nastroju. Rzecz ogranicza się do wydania przeznaczonych na ten cel pieniędzy. Nie jest ważne czy z sensem czy bez sensu byle z przytupem i pękaniem bębenków w uszach. Ot taki serial z ograniczonym budżetem. Jestem malkontentem? W tym… Czytaj więcej »

wymiana pokoleń
wymiana pokoleń

[quote name=”Ubik”]Typowe sianie propagandy i populizmu :-*
Może niech kolega mrówka łaskawie skomentuje „dobre zmiany”
Kmita – KRUS
Nawara – UMIG Kraków
Ozdoba – ZGK
itp.etc..[/quote]
faktycznie- niech do śmierci komuchy, ich dzieci i pociotki rządzą tym krajem. A młodzi wykształceni niech wyjeżdżają na Zachód, bo przecież pokolenie 60+ uwłaszczone na początku lat 90tych jest nie do ruszenia. Brawo młodzi, wypchnąć zacofanych ! 🙂

raz sierpem raz młot
raz sierpem raz młot

[quote name=”Ubik”]Btw. ubliżając mi od „nieudaczników” w pełni wpisujecie się w mentalność partii pod przewodnictwem Jarosława ; ) Czym skorupka za młodu nasiąknie..
Ps. Zamiast nieudacznika wole określenie człeka drugiego sortu ;)[/quote]
jeśli faktycznie jestes tym ubikiem o którym w Olkuszu jest głosno, to nie dorobiłeś sie na SWOJEJ cięzkiej pracy.
jedna rzecz trzyma jeszcze to miasto przy nadziei na przyszłość- pokolenie czerwone w naturalny sposób zejdzie z tego świata i pozwoli w nowoczesny sposób spojrzeć na zarządzanie miastem

Ubik
Ubik

Btw. ubliżając mi od „nieudaczników” w pełni wpisujecie się w mentalność partii pod przewodnictwem Jarosława ; ) Czym skorupka za młodu nasiąknie..
Ps. Zamiast nieudacznika wole określenie człeka drugiego sortu 😉

Ubik
Ubik

[quote name=”radny”][quote name=”Ubik”]Typowe sianie propagandy i populizmu :-*
Może niech kolega mrówka łaskawie skomentuje „dobre zmiany”
Kmita – KRUS
Nawara – UMIG Kraków
Ozdoba – ZGK
itp.etc..[/quote]

jeśli chodzi o Panią Nawarę, to już masz nieaktualne dane. A co zazdrość w cztery litery nieudacznika ściska?[/quote]

Zazdrość ? Skąd ; D Przecież wszyscy wiemy w jaki sposób zyskali oni owe stanowiska. Wazeliniarstwo i Wywyższanie się na kościelnych ambonach nie jest moją domena 😉 W przeciwieństwie do nich wszystkiego „dorobiłem” sie sam. Ale skoro już tak „jęczycie” na temat obsadzania stanowisk przez ludzi burmistrza. Zajrzyjcie pierw do swego podwórka.

radny
radny

[quote name=”Ubik”]Typowe sianie propagandy i populizmu :-*
Może niech kolega mrówka łaskawie skomentuje „dobre zmiany”
Kmita – KRUS
Nawara – UMIG Kraków
Ozdoba – ZGK
itp.etc..[/quote]

jeśli chodzi o Panią Nawarę, to już masz nieaktualne dane. A co zazdrość w cztery litery nieudacznika ściska?

Ubik
Ubik

Typowe sianie propagandy i populizmu :-*
Może niech kolega mrówka łaskawie skomentuje „dobre zmiany”
Kmita – KRUS
Nawara – UMIG Kraków
Ozdoba – ZGK
itp.etc..

Pokemon
Pokemon

[quote name=”Monika1″]Ludzie, wyjdzcie z tych domów i odejdzcie od komputerów, bo tracicie kontakt z rzeczywistością.[/quote]
Przecież wychodzą i grają w pokemony 🙂

Monika1
Monika1

Zgadzam się z większością głosów tutaj – populizm, narzekanie i ciągłe pretensje.

Ludzie, wyjdzcie z tych domów i odejdzcie od komputerów, bo tracicie kontakt z rzeczywistością.

Ja rozumiem, ze burmistrza mozna lubic lub nie. Ale trzeba uczciwie przyznać – Takich Dni Olkusza nie było od lat. Organiazacja super, gwiazdy super, klimat super. Miejże drogi radny trochę wyczucia i przestań szukać dziury w całym. Porażka….

kapitalista
kapitalista

[quote name=”jesień życia”]dobrze że pieniądze w gminie Olkusz są rozdzielane przez doświadczonych włodarzy. To dzięki ich wiekowemu obeznaniu z pracą w samorządzie nasze miasto rozwija się wspaniale i harmonijnie. Wszędzie można zauważyć zbawienny wpływ zlotej ręki do inwestorów naszego 70letniego burmistrza. Dziękujemy Ci Romanie nasz, za wspaniale rozbudowaną sieć dróg i parkingów w centrum miasta. Dziękujemy czcigodnym nestorom Rady Miejskiej za walkę z układami i niepodejmowanie się przepychanek o stanowiska dyrektorskie i kierownicze. To dzięki waszemu młodzieńczemu zapałowi Olkusz dobija się do elity takich miejscowości jak Bytom, Wałbrzych czy Hrubieszów[/quote]Strefy ekonomiczne kwitną – dziesiątki hektarów, od Niesułowic do Kosmolowa. Tak… Czytaj więcej »

grunt się pali
grunt się pali

ponoć duże problemy są z utrzymaniem dyscypliny w radzie miejskiej i w urzedzie gminy. Pierwszym przeszkadza fakt, że obiecane dwa stołki dyrektora nie wpadły w „odpowiednie” ręce. Pojawiają się też głosy krytyki, że polityka zewnętrzna i propagandowa „słońca Jury” nie przyczynia się do poprawy losu gminy. Dla niekumatych prosty przykład- w kwartalniku mieszkańcy przeczytali że najjaśniejszy pozyskał 200 tys dla Rabsztyna. Ogarnięci wiedzą że stracił w tym czasie szanse na ponad 1,5 mln na zamek. . Parafrazując Beatę K. : Roman nie daruję Ci tej nocy 😉

jesień życia
jesień życia

dobrze że pieniądze w gminie Olkusz są rozdzielane przez doświadczonych włodarzy. To dzięki ich wiekowemu obeznaniu z pracą w samorządzie nasze miasto rozwija się wspaniale i harmonijnie. Wszędzie można zauważyć zbawienny wpływ zlotej ręki do inwestorów naszego 70letniego burmistrza. Dziękujemy Ci Romanie nasz, za wspaniale rozbudowaną sieć dróg i parkingów w centrum miasta. Dziękujemy czcigodnym nestorom Rady Miejskiej za walkę z układami i niepodejmowanie się przepychanek o stanowiska dyrektorskie i kierownicze. To dzięki waszemu młodzieńczemu zapałowi Olkusz dobija się do elity takich miejscowości jak Bytom, Wałbrzych czy Hrubieszów

FELEK
FELEK

W żadnej innej gazecie w powiecie nie ma takiego badziewia jak w przeglądzie olkuskim. Panie Krawczyk wstyd.

Lord Kox
Lord Kox

Radny Michał Mrówka zaznaczył również, że tegoroczne miejskie święto kosztowało gminę o ponad 33% więcej niż w 2015 i o połowę więcej niż w roku 2014. Panie radny kosztowało o 33% więcej niż rok wcześniej, ponieważ było wszystko na wyższym poziomie zorganizowane. I właśnie tyle miało kosztować, ale skąd pan to może wiedzieć. Żeby wiedzieć trzeba się na tym znać. To co może mieli podpisać umowę z jakimś młodym gołodupcem co nikt o nim nie słyszał ?. Przestań pan już szukać bez przerwy dziury w całym bo mnie już od tego robi się niedobrze. A kwota 93 632,80 zł od… Czytaj więcej »

Dziennikarz
Dziennikarz

Panie Kubiczek będzie pan prowadził następne imprezy i wtedy będzie wszystko w porządku .

Młody
Młody

„Najwięcej zgodnie z prognozami kosztował nas występ Bajmu – 67 650,00 zł.”

Osobiście uważam że takie wynagrodzenie dla takiej obcej „gwiazdy” za kilka godzin występu to jest gruba przesada, Olkuszanie tak narzekają na płace swoich VIP- owych lokalnych prezesów czy innych władców a przecież oni na taką kasę ze trzy miesiące pewnie codziennie harować muszą, albo w przypadku wodociągów aż 5 lat na taką nagrodę czekać …

ELFI
ELFI

Wstyd panie Mrówka to co pan robi jako radny

Władek ranny
Władek ranny

[quote name=”Józef”][quote name=”Władek ranny”][quote name=”Diego”]Radny Mrówka znów kopie pod sobą dołki. Nie ma jak zaistnieć to, czepia się dni Olkusza . Ddyby ich nie było, czepiał by się czemu w Olkuszu nic się nie dzieje. Nie tędy droga panie Radny. Nie rób pan wstydu.[/quote]To może ZAPYTAJ!!!!!!!!!!!!!jaką kwotę dołożyła Diecezja Sosnowiecka na czele z J.E.ks.dr.KASZAKIEM na zorganizowanie spotkania pielgrzymów w Chiechle i na Pustyni Błędowskiej.W zeszłym roku już taki odważny był co się zapytał ile dołożyli do DOŻYNEK DIECEZJALNYCH w Bydlinie.Bardzo sobie zaszkodził tym pytaniem bo zle się zapytał .Miał się zpytać ile otrzymała Diecezja KASY na czele z w/w biskupem… Czytaj więcej »

ROSSI
ROSSI

Panie redaktorze Krawczyk pan Kubiczek jest dziennikarzem politycznym pisowym . Nie ma to nic wspólnego z obiektywnym przedstawianiem faktów.Pisze tendencyjnie…

GD
GD

Pan Mrówka jako radny zrobił więcej złego niż dobrego.Mieszkańcy się już na Panu poznali.Burmistrz Pana wniosków nie bierze pod uwagę.

Grzesiu
Grzesiu

Panie radny Mrówka czepia się Pan wszystkiego . Jest to podejście populistyczne. Radnym Pan już nie zostanie.

kokakola
kokakola

COOOOOOOOO??????????????????? TYLE KASY ZA JAKIEGOŚ MOLĘDĘ???????? JA PIERDZIELE CO ZA MARNOTRAWSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec
mieszkaniec

Dobrze że radnym się bywa. Nie jest to funkcja piastowana do końca życia. Radny Mrówka chyba o tym zapomniał. A tak na marginesie mógłby się zająć bardziej problemami części osiedla, które reprezentuje…

Józef
Józef

[quote name=”Władek ranny”][quote name=”Diego”]Radny Mrówka znów kopie pod sobą dołki. Nie ma jak zaistnieć to, czepia się dni Olkusza . Ddyby ich nie było, czepiał by się czemu w Olkuszu nic się nie dzieje. Nie tędy droga panie Radny. Nie rób pan wstydu.[/quote]To może ZAPYTAJ!!!!!!!!!!!!!jaką kwotę dołożyła Diecezja Sosnowiecka na czele z J.E.ks.dr.KASZAKIEM na zorganizowanie spotkania pielgrzymów w Chiechle i na Pustyni Błędowskiej.W zeszłym roku już taki odważny był co się zapytał ile dołożyli do DOŻYNEK DIECEZJALNYCH w Bydlinie.Bardzo sobie zaszkodził tym pytaniem bo zle się zapytał .Miał się zpytać ile otrzymała Diecezja KASY na czele z w/w biskupem +prezenty… Czytaj więcej »

wadera
wadera

[quote name=”Ooo…”][quote name=”iiiiiioooooo”]Jacy olkuszanie?. to są populiści i pieniacze a nie olkuszanie. Prawdziwym olkuszanom się podobało. Fajne dni kosztują. Nie ma nic za darmo.[/quote] Że Polacy zostali podzieleni na lepszy i gorszy sort to już wiedziałem. Ale że Olkuszan też już tak podzielono na prawdziwych i fałszywych? Słuszną linię widać ma nasza partia…[/quote]
….na lepszy i gorszy sort….no i jeszcze na dinozaury …no i watahę.Wystarczy?

Theon
Theon

[quote name=”Władek ranny”][quote name=”Diego”]Radny Mrówka znów kopie pod sobą dołki. Nie ma jak zaistnieć to, czepia się dni Olkusza . Ddyby ich nie było, czepiał by się czemu w Olkuszu nic się nie dzieje. Nie tędy droga panie Radny. Nie rób pan wstydu.[/quote]To może ZAPYTAJ!!!!!!!!!!!!!jaką kwotę dołożyła Diecezja Sosnowiecka na czele z J.E.ks.dr.KASZAKIEM na zorganizowanie spotkania pielgrzymów w Chiechle i na Pustyni Błędowskiej.W zeszłym roku już taki odważny był co się zapytał ile dołożyli do DOŻYNEK DIECEZJALNYCH w Bydlinie.Bardzo sobie zaszkodził tym pytaniem bo zle się zapytał .Miał się zpytać ile otrzymała Diecezja KASY na czele z w/w biskupem +prezenty… Czytaj więcej »