Olkusz

30-letni kierowca opla  w terenie zabudowanym na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu pędził z prędkością 104 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego podczas kontroli drogowej.  

Na drodze panują trudne warunki. Na ulicach zalega śnieg,  w niektórych miejscach jezdnia jest śliska i oblodzona. W takich warunkach kierowcy starają się ograniczyć prędkość i zachować szczególną ostrożność. Niestety nie wszyscy stosują się do powyższych zasad i obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Wczoraj (05.12. br.) podczas działań prędkość, które prowadzone były na drogach powiatu olkuskiego,  zatrzymano do kontroli drogowej kierowcę Opla Insygnia. Mężczyzna jechał drogą krajową nr 94 w Olkuszu z prędkością 104 km/h. Na tym odcinku drogi przepisy dopuszczają kierowanie  pojazdem z prędkością 50 km/h. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnym.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze i jazdę zgodną z przepisami , a także dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pamiętajmy, że brawura i ryzykowne zachowania prowadzą do kolizji i wypadków, które często kończą się tragicznie.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze