Policjanci wyjaśniają okoliczności  zdarzeń, do których doszło w ubiegłą sobotę. Dwie nietrzeźwe matki sprawowały opiekę nad małoletnimi dziećmi. Mundurowi będą dokładnie sprawdzać, czy zgromadzone materiały, zostaną ocenione pod kątem ewentualnej odpowiedzialności karnej za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

W sobotę tj. 21 grudnia policjanci interweniowali wobec dwóch kobiet, które będąc w stanie nietrzeźwości opiekowały się swoimi dziećmi. Pierwszą interwencję policjanci podejmowali w gminie Klucze około godziny 15.45. Mundurowi z miejscowego komisariatu policji otrzymali informację, że w mieszkaniu przebywa awanturująca się nietrzeźwa matka, która ma pod opieką 10-letnie dziecko. 40-latka była nietrzeźwa.  Miała ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dzieckiem zaopiekował się ojciec.

Jeszcze tego samego dnia przed północą, na jednym z olkuskich osiedli policjanci interweniowali wobec matki, która  w stanie nietrzeźwości sprawowała opiekę na małoletnim dzieckiem. 40-latka była agresywna.  Od początku znieważała interweniujących funkcjonariuszy. Nie reagowała na żadne ich polecenia i stawała się coraz bardziej nerwowa.  Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Kiedy mundurowi sprawdzili jej stan trzeźwości, okazało się, że ma ona około 1,3 promila alkoholu w organizmie. 3-letnie dziecko  trafiło pod opiekę babci.

Policjanci będą wyjaśniać, czy matki swoim zachowaniem naraziły małoletnie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo jedna z kobiet  odpowie za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze