noc w bibliotece tęcza

Dnia 29  maja 2015 r. po raz kolejny w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu zorganizowana została, w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, NOC W BIBLIOTECE – tym razem pod hasłem „Poczytam ci tęczę”. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu. W imprezie, mającej charakter zamknięty i przeznaczonej dla najbardziej aktywnych czytelników olkuskiej Biblioteki, wzięło udział 29 dzieci w wieku od 8 do 10 lat.

Zajęcia  poprzedzone były spotkaniem z Joanną Krzyżanek – znaną i lubianą autorką wspaniałych książek dla dzieci. Za jej przyczyną dzieci przeniosły się do pachnącej biblioteki Emiliana Apli, weszły do sklepu z czekoladą i dowiedziały się, co zrobić, aby zostać jego właścicielem. Dzieci wykonały też bombonierki z mas pachnących czekoladą, cytryną, migdałami i truskawkami. Uczestnicy Nocy w Bibliotece wzięli również udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez autorkę i przyrządzili przepyszne szaszłyki owocowo–chrupkowe z czekoladowym fondue. Dodatkową atrakcją dla uczestników Nocy w Bibliotece był pokaz iluzji i magii w wykonaniu krakowskiego iluzjonisty – Marka Lorka.

Dzieci wzięły również udział w grach i zabawach integracyjnych, połączonych z głośnym czytaniem utworów z klasyki literatury dziecięcej. Pięć „baśniowych” drużyn miało do wykonania wiele ciekawych zadań. Zareklamowanie w atrakcyjnej formie swojej baśni, zjedzenie jabłka Śnieżki, stworzenie w aplikacji na tabletach wizerunków czarownic i czarodziejów oraz ułożenie magicznego zaklęcia, wykonanie turbanu Aladyna oraz nosa kłamiącego Pinokia, nawlekanie igły, układanie lodowej łamigłówki Kaja czy wyścig w siedmiomilowych butach – to tylko niektóre z zadań, z którymi musiały zmierzyć się dzieci.

Uczestnikom spotkania zapewniono kolację, na zakończenie zaś wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez portal informacyjno-rozrywkowy CZASDZIECI.PL, Dział Wystawienniczo-Muzealny i Promocji Miasta i Gminy Olkusz Miejskiego Ośrodka Kultury oraz olkuską Bibliotekę.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o