Olkusz

Sezon w tradycyjnej odmianie piłki ręcznej – tej halowej, powoli dobiega końca. Do rozegrania pozostały jeszcze ostatnie mecze w ligach seniorskich oraz turnieje Mistrzostw Polski w kategorii Juniorów/ek Młodszych (w 1/16 zagra SPR Olkusz) oraz Puchar Polski ZPRP wśród Młodzików/czek. To wcale jednak nie oznacza, że do handballu wrócimy dopiero jesienią. Wręcz przeciwnie! Już niebawem startuje kolejny sezon w piłce ręcznej plażowej, w której przed rokiem zadebiutowaliśmy i od razu dwie nasze drużyny zagrały w najlepszej ósemce w kraju.

Ubiegłoroczne popisy na piasku zaowocowały potrójnym Mistrzostwem Małopolski, VI miejscem w Polsce Juniorek Młodszych, VIII miejscem w kraju Juniorek oraz powołaniem do młodzieżowej kadry narodowej bramkarki Emilii Januszek. Te sukcesy sprawiły, że w Systemie Współzawodnictwa Młodzieżowego jako SPR Olkusz zajęliśmy 6. miejsce w Polsce wśród klubów grających w piłkę ręczą plażową!

Z racji tego, że beach handball z każdym tygodniem ma w naszym kraju coraz większe grono zwolenników, okręgowe związki powołują do życia kadry wojewódzkie. Także w Małopolsce piłka ręczna plażowa nabiera rumieńców. MZPR w ostatnich dniach dokonał wyboru szkoleniowców, którzy odpowiadać będą za wyłonienie reprezentacji wojewódzkich, które finalnie wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie beach handball będzie miał swój debiut.

Z Krakowa napłynęły do nas świetnie wieści! Kamil Zawada oraz Patrycja Głąbik, a więc trenerzy olkuskich zespołów Juniorek i Juniorek Młodszych świętujących w poprzednie wakacje sukcesy na ogólnopolskiej arenie, będą odpowiadać za Pion Dziewcząt Kadr Małopolski w Piłce Ręcznej Plażowej. Nominacja dla trenerskiego duetu z Olkusza dotyczy kadr z roczników 2004/05 i 2006/07. Zadaniem szkoleniowców będzie selekcja wyróżniających się zawodniczek, scalenie drużyn oraz prowadzenie ich w turniejach, dla których imprezą docelową w 2021 roku jest wspomniana wyżej OOM.

Plażówka szybko się rozwija, dlatego grzechem byłoby nie przystać na propozycję Związku. Przed rokiem zaczęliśmy naszą przygodę na piasku, a dzięki temu, że doszliśmy aż do turniejów finałowych zdobyliśmy choć trochę doświadczenia, które będziemy chcieli razem z trenerką wykorzystać w pracy z zawodniczkami z różnych klubów – zapewnia Kamil Zawada.

Zgadzam się z trenerem Kamilem. Piłka ręczna plażowa to doskonała okazja gry w handball w „martwym” dla hali okresie. Piasek jest bardzo wymagający, dziewczyny pozostają w rytmie treningowym, nabierają siły i ogólnej sprawności. Łączymy przyjemne z pożytecznym, a przy okazji wyznaczamy nowe trendy – dodaje Patrycja Głąbik.

Trenerom gratulujemy nominacji oraz życzymy sukcesów w pracy szkoleniowej!

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze