1

Tabor olkuskiego pogotowia ratunkowego powiększył się o dwie nowe karetki, które zostały niedawno przekazane szpitalowi.

Łącznie do Małopolski trafiło 10 nowoczesnych ambulansów. Dzięki inicjatywie parlamentarzystów z naszego regionu do budżetu wojewody przekazano dodatkowe 5 mln złotych z budżetu państwa na odnowienie taboru ratownictwa medycznego.

2

-Najważniejsze jest zdrowie oraz to, aby ratownicy mogli szybko dotrzeć do potrzebujących. Rząd inwestuje w Olkusz. To nie tylko karetki, ale również dofinansowanie na Szpitalny Oddział Ratunkowy w kwocie 450 tys. złotych. Myślę, że na tym nie poprzestaniemy. Będą następne inwestycje w ochronę zdrowia i ratownictwo medyczne – mówił poseł Jacek Osuch podczas uroczystego przekazania karetek olkuskiemu szpitalowi.

4

Każdy z pojazdów jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny, jak defibrylatory transportowe, urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej, respiratory transportowe czy resuscytatory dla dzieci.

3

– Serdecznie dziękuję posłowi Jackowi Osuchowi w imieniu społeczności powiatu, że udało się pozyskać dodatkowe, fabrycznie nowe karetki. Życzę, aby wyjeżdżały one jak najrzadziej i by ludzkie zdrowie było pod dobrą opieką – mówił starosta Paweł Piasny.

5

Pojazdy zostały poświęcone przez księdza dziekana Henryka Chmiełę.

Karetki trafiły nie tylko do powiatu olkuskiego. Siedem z nowoczesnych ambulansów będzie obsługiwać teren Krakowa i powiatu krakowskiego ziemskiego, a jedna powiat miechowski.

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iza
Iza
5 lat temu

Czyli karetki za pieniądze z budżetu tj. publiczne i z tego taka szopka???

DK
DK
5 lat temu

[quote name=”Olkuszanin6″]Ostatnio pOsła Jacka wszędzie pełno. Czuć, że idą wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r. A na jesień 2019 r. wybory do Sejmu i Senatu RP.[/quote]
To samo dotyczy Kmity. Zastanawiam się jak się podzielili? Osuch do PE a Kmita do Sejmu? A jak Osuch nie zostanie wybrany do PE to będzie startował do Senatu? Obydwaj bardzo się uaktywnili w ostatnim czasie więc chyba coś jest na rzeczy, bo nie wierzę, że satysfakcjonuje ich stanowisko Radnego.

Olkuszanin6
Olkuszanin6
5 lat temu

Ostatnio pOsła Jacka wszędzie pełno. Czuć, że idą wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r. A na jesień 2019 r. wybory do Sejmu i Senatu RP.

olo
olo
5 lat temu

Można odnieść wrażenie że to Osuch kupił te karetki za swoje pieniądze , a to g…wno prawda. ..Karetki kupione są za nasze pieniądze , a to towarzystwo bezczelnie się promuje naszym kosztem.Nawet komuna nie była zdolna do takiej perfidnej propagandy !!!!!!!!

Tadeusz
Tadeusz
5 lat temu

Nowe Ambulans jeśli są już święcone to powinny dostać też kroplę wody od innych Wyznań, które są też w Olkuszu, no chyba że mają służyć tylko jednemu wyznaniu. Co jest bardzo możliwe zwłaszcza, że kapelani odmawiają posług ludziom, którzy wierzą w tego samego Boga. Ekumenizm jak to ładnie brzmi. Może kiedyś.

Olkuszanin6
Olkuszanin6
5 lat temu

[quote name=”kierowiec”][quote name=”JaOlkuszanin”]Ciekawe gdzie jest Pan Kmita… Pewnie załatwia tunel pod Emalią z Panem W.C.[/quote]
teraz Piasny za ministranta robi.[/quote]
Kmita za SŁUŻENIE Księżom jako ministrant dorobił się pięknej kariery zawodowej i politycznej. Przy czym karierę zrobił nie plamiąc swoich rączek ciężką fizyczną pracą – no chyba, że czym innym sobie rączki pobrudził. Paweł bierze przykład z młodszego kolegi i też zaczyna bawić się w te klocki. Jak to ludzie potrafią zmienić swoje upodobania. A tak w ogóle to fajne kółeczko wzajemnej adoracji sobie stworzyli: Ksiądz, Poseł i Starosta.

zdzich77
zdzich77
5 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”]Chciałbym wiedzieć co tam robi ten katabas? Już chyba dość okradania państwa przez k.k?[/quote]
Karetki musiały zostać poświęcone. Przecież każdy wie , że bez pokropienia przez Pana w sukience karetka nie będzie trzymać się drogi, psuła się będzie niemożebnie, a przewożeni nią ludzie cierpieć będą na bolesną obstrukcję. Chyba nikomu aż tak źle nie życzysz?

Pacjent
Pacjent
5 lat temu

Czy szpital znowu jest publiczny , że rząd wspiera go publicznymi środkami, czy nadal spółką z niewielkim udziałem powiatu.

Olkuszanin6
Olkuszanin6
5 lat temu

Olkuski to on był do 2009 r. teraz jest szczeciński dzięki radnym Naszego Powiatu z tamtych lat.

kolega
kolega
5 lat temu

To kropidło w ręku Pawła…….nieprawdopodobne!

enigma1952
enigma1952
5 lat temu

Chciałbym wiedzieć co tam robi ten katabas? Już chyba dość okradania państwa przez k.k?

obatel2sortu
obatel2sortu
5 lat temu

Przecież przed wyborami szpanował przy nich na zdjęciu kandydat Kmita??teraz wiadomo….a kto następny????A którędy one pojadą szybciej i „na skróty” jak droga przez Emalię zamknięta??? 😆 😀 😆 To naprawdę była droga „ekspresowa”- w sensie długości funkcjonowania 😆 😀 !!Łukaszku ty pissowski cudotwórco zapłać panu W.C. teraz z własnej kieszeni i przestań wreszcie ośmieszać Olkusz przed całą Polską!Siebie oczywiście dalej możesz 😆 kto bogatemu zabroni 😀 ?

obatel2sortu
obatel2sortu
5 lat temu

Świeckie państwo na prawdę 😮 ??Rozdział państwa i kościoła serio..??? 😮 Piasny z Osuchem razem???A pan starosta to teraz robi za ministranta??rozumiem że konkurencja dla Kmity :lol:?! A co to orszak na 3 króli 😮 Pewnie jakby szaman w czarnej kiecy nie pokropił to przestałyby jeździć te Niemieckie(fuj) autka?!!Było jeszcze ziomka Rydzola zaprosić do kompletu! Amen!!! 😮

kierowiec
kierowiec
5 lat temu

[quote name=”JaOlkuszanin”]Ciekawe gdzie jest Pan Kmita… Pewnie załatwia tunel pod Emalią z Panem W.C.[/quote]
teraz Piasny za ministranta robi.

JaOlkuszanin
JaOlkuszanin
5 lat temu

Ciekawe gdzie jest Pan Kmita… Pewnie załatwia tunel pod Emalią z Panem W.C.

Niemiaszek
Niemiaszek
5 lat temu

Te auta są NIEMIECKIE!!!
I co,tym razem nie przeszkadza?

Kol
Kol
5 lat temu

Doborowe towarzystwo.

Panowie Osuch, i Piasny którzy kłamią i oszukują mieszkańców. Oraz Ks. Henryk Chmieła który robi wszystko aby do parafii p.w. św Maksymiliana (której jest proboszczem) chodziło jak najmniej osób.