1

Tabor olkuskiego pogotowia ratunkowego powiększył się o dwie nowe karetki, które zostały niedawno przekazane szpitalowi.

Łącznie do Małopolski trafiło 10 nowoczesnych ambulansów. Dzięki inicjatywie parlamentarzystów z naszego regionu do budżetu wojewody przekazano dodatkowe 5 mln złotych z budżetu państwa na odnowienie taboru ratownictwa medycznego.

2

-Najważniejsze jest zdrowie oraz to, aby ratownicy mogli szybko dotrzeć do potrzebujących. Rząd inwestuje w Olkusz. To nie tylko karetki, ale również dofinansowanie na Szpitalny Oddział Ratunkowy w kwocie 450 tys. złotych. Myślę, że na tym nie poprzestaniemy. Będą następne inwestycje w ochronę zdrowia i ratownictwo medyczne – mówił poseł Jacek Osuch podczas uroczystego przekazania karetek olkuskiemu szpitalowi.

4

Każdy z pojazdów jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny, jak defibrylatory transportowe, urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej, respiratory transportowe czy resuscytatory dla dzieci.

3

– Serdecznie dziękuję posłowi Jackowi Osuchowi w imieniu społeczności powiatu, że udało się pozyskać dodatkowe, fabrycznie nowe karetki. Życzę, aby wyjeżdżały one jak najrzadziej i by ludzkie zdrowie było pod dobrą opieką – mówił starosta Paweł Piasny.

5

Pojazdy zostały poświęcone przez księdza dziekana Henryka Chmiełę.

Karetki trafiły nie tylko do powiatu olkuskiego. Siedem z nowoczesnych ambulansów będzie obsługiwać teren Krakowa i powiatu krakowskiego ziemskiego, a jedna powiat miechowski.

6

17
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
17 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
7 Autorzy komentarzy
IzaDKoloTadeuszzdzich77 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iza
Iza

Czyli karetki za pieniądze z budżetu tj. publiczne i z tego taka szopka???

DK
DK

[quote name=”Olkuszanin6″]Ostatnio pOsła Jacka wszędzie pełno. Czuć, że idą wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r. A na jesień 2019 r. wybory do Sejmu i Senatu RP.[/quote]
To samo dotyczy Kmity. Zastanawiam się jak się podzielili? Osuch do PE a Kmita do Sejmu? A jak Osuch nie zostanie wybrany do PE to będzie startował do Senatu? Obydwaj bardzo się uaktywnili w ostatnim czasie więc chyba coś jest na rzeczy, bo nie wierzę, że satysfakcjonuje ich stanowisko Radnego.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Ostatnio pOsła Jacka wszędzie pełno. Czuć, że idą wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r. A na jesień 2019 r. wybory do Sejmu i Senatu RP.

olo
olo

Można odnieść wrażenie że to Osuch kupił te karetki za swoje pieniądze , a to g…wno prawda. ..Karetki kupione są za nasze pieniądze , a to towarzystwo bezczelnie się promuje naszym kosztem.Nawet komuna nie była zdolna do takiej perfidnej propagandy !!!!!!!!

Tadeusz
Tadeusz

Nowe Ambulans jeśli są już święcone to powinny dostać też kroplę wody od innych Wyznań, które są też w Olkuszu, no chyba że mają służyć tylko jednemu wyznaniu. Co jest bardzo możliwe zwłaszcza, że kapelani odmawiają posług ludziom, którzy wierzą w tego samego Boga. Ekumenizm jak to ładnie brzmi. Może kiedyś.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

[quote name=”kierowiec”][quote name=”JaOlkuszanin”]Ciekawe gdzie jest Pan Kmita… Pewnie załatwia tunel pod Emalią z Panem W.C.[/quote]
teraz Piasny za ministranta robi.[/quote]
Kmita za SŁUŻENIE Księżom jako ministrant dorobił się pięknej kariery zawodowej i politycznej. Przy czym karierę zrobił nie plamiąc swoich rączek ciężką fizyczną pracą – no chyba, że czym innym sobie rączki pobrudził. Paweł bierze przykład z młodszego kolegi i też zaczyna bawić się w te klocki. Jak to ludzie potrafią zmienić swoje upodobania. A tak w ogóle to fajne kółeczko wzajemnej adoracji sobie stworzyli: Ksiądz, Poseł i Starosta.

zdzich77
zdzich77

[quote name=”Hugo Knote”]Chciałbym wiedzieć co tam robi ten katabas? Już chyba dość okradania państwa przez k.k?[/quote]
Karetki musiały zostać poświęcone. Przecież każdy wie , że bez pokropienia przez Pana w sukience karetka nie będzie trzymać się drogi, psuła się będzie niemożebnie, a przewożeni nią ludzie cierpieć będą na bolesną obstrukcję. Chyba nikomu aż tak źle nie życzysz?

Pacjent
Pacjent

Czy szpital znowu jest publiczny , że rząd wspiera go publicznymi środkami, czy nadal spółką z niewielkim udziałem powiatu.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Olkuski to on był do 2009 r. teraz jest szczeciński dzięki radnym Naszego Powiatu z tamtych lat.

kolega
kolega

To kropidło w ręku Pawła…….nieprawdopodobne!

enigma1952
enigma1952

Chciałbym wiedzieć co tam robi ten katabas? Już chyba dość okradania państwa przez k.k?

obatel2sortu
obatel2sortu

Przecież przed wyborami szpanował przy nich na zdjęciu kandydat Kmita??teraz wiadomo….a kto następny????A którędy one pojadą szybciej i „na skróty” jak droga przez Emalię zamknięta??? 😆 😀 😆 To naprawdę była droga „ekspresowa”- w sensie długości funkcjonowania 😆 😀 !!Łukaszku ty pissowski cudotwórco zapłać panu W.C. teraz z własnej kieszeni i przestań wreszcie ośmieszać Olkusz przed całą Polską!Siebie oczywiście dalej możesz 😆 kto bogatemu zabroni 😀 ?

obatel2sortu
obatel2sortu

Świeckie państwo na prawdę 😮 ??Rozdział państwa i kościoła serio..??? 😮 Piasny z Osuchem razem???A pan starosta to teraz robi za ministranta??rozumiem że konkurencja dla Kmity :lol:?! A co to orszak na 3 króli 😮 Pewnie jakby szaman w czarnej kiecy nie pokropił to przestałyby jeździć te Niemieckie(fuj) autka?!!Było jeszcze ziomka Rydzola zaprosić do kompletu! Amen!!! 😮

kierowiec
kierowiec

[quote name=”JaOlkuszanin”]Ciekawe gdzie jest Pan Kmita… Pewnie załatwia tunel pod Emalią z Panem W.C.[/quote]
teraz Piasny za ministranta robi.

JaOlkuszanin
JaOlkuszanin

Ciekawe gdzie jest Pan Kmita… Pewnie załatwia tunel pod Emalią z Panem W.C.

Niemiaszek
Niemiaszek

Te auta są NIEMIECKIE!!!
I co,tym razem nie przeszkadza?

Kol
Kol

Doborowe towarzystwo.

Panowie Osuch, i Piasny którzy kłamią i oszukują mieszkańców. Oraz Ks. Henryk Chmieła który robi wszystko aby do parafii p.w. św Maksymiliana (której jest proboszczem) chodziło jak najmniej osób.