Seniorzy mieszkający na terenie powiatu olkuskiego już niedługo będą mogli skorzystać z kolejnej oferty współfinansowanej ze środków unijnych, przygotowanej w celu ich aktywizacji społecznej i zdrowotnej. Wolbromskie Stowarzyszenie Honestus prowadzi aktualnie rekrutację do projektu, który będzie realizowany w CENTRUM ROZWOJU PERSPEKTYWY SENIOR. Centrum znalazło siedzibę w budynku po byłej szkole i przedszkolu w Porąbce (gm. Trzyciąż).

„Centrum Rozwoju dla Seniorów powstało głównie z myślą o mieszkańcach powiatu olkuskiego, którzy ze względu na podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia” – czytamy w ulotce reklamującej projekt, realizowany dzięki pozyskaniu środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Placówka będzie funkcjonować w ciągu dnia, oferując posiłki, rehabilitację, zajęcia kulturalno-oświatowe, wycieczki, wyjazdy do kina, teatru, terapię zajęciową grupową, a także indywidualną. Seniorzy w centrum będą mogli uczestniczyć w zajęciach artystycznych, słuchać muzyki, czytać książki, wspólnie gotować, uczyć się obsługi komputerów i  korzystać z odpowiednich dla swoich możliwości zajęć rehabilitacyjno-ruchowych. Wszystko to pod opieką doświadczonych specjalistów – opiekunów, terapeutów zajęciowych, fizjoterapeutów. Dodatkowo projekt zakłada wsparcie poprzez szkolenia, poradnictwo, informowanie oraz wsparcie psychologiczne.

Centrum Rozwoju Seniora Perspektywy Senior w Porąbce, to kolejna placówka wsparcia, której oferta skierowana jest do grup społecznych zagrożonych wykluczeniem. Pierwotnie zakładano, że siedzibą centrum stanie się piękny, od dawna  szukający dobrych lokatorów budynek po byłej szkole rolniczej w Trzyciążu. Niestety, po dokonaniu ekspertyz okazało się, że koszty adaptacji tego starego obiektu do potrzeb projektu znacznie przekroczyłyby jego budżet. Podobnie było z kolejną lokalizacją zaoferowaną przez wójta Romana Żelaznego – budynku po byłej szkole w Tarnawie. Ostatecznie Stowarzyszenie Honestus zdecydowało się skorzystać z kolejnej oferty lokalowej – budynku, do niedawna służącego jako siedziba niepublicznego przedszkola, które zrezygnowało z tej lokalizacji, a wcześniej – szkoły podstawowej w Porąbce. W niedługim czasie w obiekcie będą świadczone usługi opiekuńczo-zajęciowe, w których będzie aktywnie spędzać czas ok. 40 osobowa grupa chętnych osób starszych, po sześćdziesiątym roku życia, potrzebujących wsparcia, opieki i towarzystwa rówieśników.

Zainteresowani uczestnictwem w projekcie mogą jeszcze się zgłaszać. Kontakt z Centrum Rozwoju Seniora Perspektywy Senior:

Porąbka 88, 32-353 Porąbka biuro@perspektywysenior.pl tel. 32 724 25 23

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze