Wolbrom

Od ubiegłego weekendu policjanci z komisariatu w Wolbromiu, w powiecie olkuskim, w ramach wspólnych służb z funkcjonariuszami straży JRG PSP Wolbrom podejmują działania informacyjno-edukacyjne na akwenach i terenach przywodnych.

Troska o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą skłoniła funkcjonariuszy do podjęcia działań o charakterze prewencyjnym ale też profilaktycznym. Wspólne służby wykorzystano nie tylko do patrolowania okolic akwenów ale także do przeprowadzenia działań informacyjno-edukacyjnych, które poświęcone były  bezpieczeństwu osób przebywających nad wodą. Takie patrole będą organizowane cyklicznie w trakcie trwającego sezonu letniego.

Przypominamy:

Kąpiemy się  tylko w miejscu do tego wyznaczonym. Takie miejsce nadzorować musi ratownik WOPR.

Tzw. dzikie kąpieliska oraz  kąpieliska będące zalanymi żwirowniami to ogromne niebezpieczeństwo– są one bowiem bardzo głębokie, mają nierówne dno (w jednym miejscu może być płytko, a po przejściu kilku kroków można wpaść w głębię), a przede wszystkim nie ma na nich ratowników.

Zorganizowane kąpielisko musi posiadać regulamin określający zasady korzystania z niego – zapoznaj się z nim i stosuj do wytycznych.

Nie skacz do wody i nie wypływaj poza wskazany do kąpieli obszar.

Widzisz na maszcie czerwoną flagę? Oznacza to, że ratownik stwierdził, że kąpiel z jakiegoś powodu może zagrażać życiu i zdrowiu. Nie lekceważ tego.

Zabierasz dzieci nad wodę? Nie spuszczaj ich z oka – chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Alkohol nie jest dobrym kompanem do uprawiania sportów wodnych.

Korzystając z łódki czy kajaka załóż kapok dopasowany do wzrostu i masy ciała.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze