Budowa ronda na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia, ul. Biema i ul. Dworskiej rozpocznie się na początku przyszłego roku. Powiat na inwestycji zaoszczędzi, ponieważ projekt będzie sporo tańszy niż zakładano.
Na pierwszy przetarg, ogłoszony w połowie ubiegłego roku, wpłynęła tylko jedna oferta, a do tego projektant nie wywiązał się z umowy.

Naliczono mu umowną karę w wysokości 14,5 tys. złotych. Projekt miał wówczas kosztować 84,5 tys. złotych. Inwestycja miała być zrealizowana jak najszybciej, aby zdążyć przed budową na tym odcinku „zedermanki”, czyli ciągu ok. 24 km dróg powiatowych od drogi 94 w Zedermanie, przez  Zimnodół, Osiek, Olkusz, i Bukowno do Bolesławia.
Na drugi przetarg zgłosiło się aż 13 oferentów. Wyłoniony wykonawca wykona projekt za 1/3 poprzedniej ceny, czyli ok. 30 tys. złotych. – Nie ma sensu zaczynać inwestycji w tym roku, bo projekt ma być gotowy we wrześniu, więc doliczając czas potrzebny na ogłoszenie przetargu i jego rozstrzygnięcie, budowa rozpoczęłaby się w listopadzie. Projekt „zedermanki” miał być skończony do kwietnia. Będziemy występować o przedłużenie terminu do czerwca, a rondo wykonane będzie na końcu  – mówi olkuski starosta Leszek Konarski.
Wartość całej inwestycji to ok. 1 mln 400 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze