1

Pierwsza sesja Rady powiatu już za nami. Podczas posiedzenia wybrano nie tylko prezydium Rady, ale także starostę, wicestarostę, członków Zarządu Powiatu oraz komisje działające w Radzie.

Gdy nowi radni złożyli ślubowanie, wybrano prezydium Rady. Jedynym kandydatem na jej przewodniczącego był Jacek Osuch, którego poparło 21 radnych, przy 1 głosie przeciw i 1 wstrzymującym się. Wiceprzewodniczącymi zostali: Barbara Rzońca (18 głosów za, 4 przeciw, 1 wstrzymujący się) oraz Robert Kozłowski (20 za, 3 wstrzymujące się).

10

Kto na starostę?
Paweł Piasny złożył wniosek o rozszerzenie porządku obrad o wybór starosty, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, ustalenie wynagrodzenia starosty oraz wybór członków komisji działających w Radzie. Większość radnych zgodziła się na takie rozwiązanie.
Barbara Rzońca zaproponowała na stanowisko kandydaturę Pawła Piasnego. – O swoim wielkim zaangażowaniu, rzetelności, pracowitości miał szansę przekonywać nas, radnych już prawie dwie kadencje. Myślę, że ta kandydatura gwarantuje rzetelną pracę i dalszy rozwój powiatu olkuskiego. Możemy spodziewać się sprawnej „menadżerki”. Poprzednia kadencja udowodniła, że rozwój powiatu jest faktem – argumentowała Barbara Rzońca.

Pojawiła się również druga kandydatura. – Mieszkańcy zdecydowali, że najlepszy program wyborczy miało Prawo i Sprawiedliwość. W wyborach startuje się po to, aby brać odpowiedzialność za władzę. Wydaje mi się, że w komitecie PiS – u na pewno przewidziano osobę, która może sprawować zaszczytną funkcję starosty olkuskiego. Taką osobą z reguły jest lider klubu czy listy z największego okręgu wyborczego. Dlatego proponuję kandydaturę Bogumiła Sobczyka. Uważam, że mimo młodego wieku będzie on w stanie podołać tej zaszczytnej funkcji – mówił radny Kamil Wołek.

8

Bogumił Sobczyk jednak odmówił. – Doceniam rekomendację radnego Kamila Wołka. Faktem jest, że PiS to największy klub radnych tej kadencji. My od władzy nie odchodzimy, my tą władzą się dzielimy. Kluby radnych PIS-u i Odnowy zawarły koalicję i będziemy wspólnie pracować dla dobra mieszkańców i powiatu – odpowiedział radny Sobczyk.

Na placu boju został zatem jeden kandydat. W głosowaniu tajnym Pawła Piasnego poparło 19 radnych, a 4 było przeciw. – Dziękuję za wszystkie głosy: pozytywne, bo dały mi prawo do objęcia tej funkcji, ale i za głosy przeciwne. Zawsze wychodzę z założenia, że gdy w radzie jest konstruktywna krytyka, konstruktywna opozycja, to władza nie sprawia, że człowiek staje się próżny. Pracujemy za publiczne pieniądze, realizując publiczne cele. Chciałbym, aby ta kadencja była proinwestycyjna. Na szczęście opanowaliśmy zadłużenie. Możemy marzyć i myśleć o dużych inwestycjach, które będziemy realizować przez pięć lat – mówił Paweł Piasny.

Nowo wybrany starosta wskazał Bogumiła Sobczyka na swojego zastępcę. 21 radnych podzieliło zdanie Pawła Piasnego (oddano 1 głos przeciw i 1 wstrzymujący się).

5

Zarząd Powiatu w komplecie
To gremium tworzą starosta i wicestarosta, sekretarz i skarbnik powiatu oraz wybierani przez radę członkowie. W obecnej kadencji zostali nimi kandydaci zaproponowani przez starostę Piasnego: Jan Orkisz (19 głosów za, 3 przeciw, 1 wstrzymujący się ), Piotr Gamrot (17 za, 3 przeciw, 3 wstrzymujące się) oraz Krzysztof Dąbrowski (20 za, 2 przeciw, 1 wstrzymujący się).

Podczas pierwszej sesji wybrano też członków komisji Rady Powiatu. Ustalono również wynagrodzenie starosty w wysokości 9 660 złotych brutto + dodatek stażowy.

W Radzie zawiązały się także dwa kluby: Prawa i Sprawiedliwości (10 radnych) oraz Odnowy ( 6 radnych). O tym poinformowali ich szefowie: Bogumił Sobczyk i Paweł Piasny.

2

11

3

7

4

6

9
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
9 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
6 Autorzy komentarzy
KłamczuszekKluczmenIzaobatel2sortuleser Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olkuszanin6
Olkuszanin6

Paweł wszystkich wy………… Nie pogrążyły go śmieci i nie pogrążyło go PIS. „Cwany lis”. Ogólnie jak dla mnie wybory 2018 to jedno wielkie nieporozumienie w Naszym Powiecie. No, ale cóż (nie ubliżając nikomu) wolą większości wyborców takie mamy władze. Pierwsza sesja Rady Powiatu w dniu 21.11.18 r. odkryła oblicze tego co Nas czeka ze strony nowej Rady Powiatu w najbliższych 5 latach – no chyba, że coś nieprzewidywalnego się wydarzy a wszystko się zdarzyć może.

leser
leser

[quote name=”Olkuszanin6″]Paweł wszystkich wy………… Nie pogrążyły go śmieci i nie pogrążyło go PIS. „Cwany lis”. Ogólnie jak dla mnie wybory 2018 to jedno wielkie nieporozumienie w Naszym Powiecie. No, ale cóż (nie ubliżając nikomu) wolą większości wyborców takie mamy władze. Pierwsza sesja Rady Powiatu w dniu 21.11.18 r. odkryła oblicze tego co Nas czeka ze strony nowej Rady Powiatu w najbliższych 5 latach – no chyba, że coś nieprzewidywalnego się wydarzy a wszystko się zdarzyć może.[/quote][i] A przestań jęczeć ty pajacu, ofiaro losu. Najlepiej żebyście wy ze szwagrem byli starostą i wice starostą oj to byście rządzili. Jak na razie… Czytaj więcej »

obatel2sortu
obatel2sortu

Czy ktoś w ogóle miał jakieś wątpliwości po co ta koalicja-kolaboracja??? :-* A gdzie święcona woda i kropidło panie stary-nowy starosto? 😛

Iza
Iza

Nie jestem wyborcą PISu ale gdybym była, byłabym bardzo roczrowana postawą radnych PISu -mało poważne i zastanawiające, dlaczego partia, która wygrywa wybory, nie chce brać odpowiedzialności za powiat.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

[quote name=”Iza”]Nie jestem wyborcą PISu ale gdybym była, byłabym bardzo roczrowana postawą radnych PISu -mało poważne i zastanawiające, dlaczego partia, która wygrywa wybory, nie chce brać odpowiedzialności za powiat.[/quote]Dziwna ta układanka. Były plany, że starostą zostanie Łukasz ale ………….. 10 listopada przedstawiciele olkuskiego PIS z Posłem na czele mieli spotkanie z przedstawicielami Odnowy zresztą suto zakrapianej alkoholem, na którym ustalono że Starostą zostanie Paweł a Wicestarostą Bogumił. Łukasz dostanie wyższe stanowisko we władzach wojewódzkich (w zarządzie z niezłym uposażeniem) lub ogólnopolskich a może i europejskich (rok 2019 rokiem wyborów do Sejmu i Senatu RP oraz do Europarlamentu) – ma rekomendację… Czytaj więcej »

obatel2sortu
obatel2sortu

Jeżeli pan P.P. wystartuje w jakichkolwiek wyborach (do PE lub RP) z listy PIS (Państwo Intensywnie Skubane) lub jako jej członek będzie wszystko jasne-będzie mniej niż 0 bo półJudaszem już jest! A Łukaszka K. jako eurodeputowanego lub posła RP sobie po prostu nie wyobrażam!Ludzie co by to świadczyło o naszym powiecie i mieście? 😳 😮 Mam nadzieję że rydzykcity aż tak nisko nie upadnie?!

Kluczmen
Kluczmen

Panie Starosto, Panie Pawle śmieci w Kluczach czekają na realizacje Pańskiej obietnicy.

Iza
Iza

[quote name=”Kluczmen”]Panie Starosto, Panie Pawle śmieci w Kluczach czekają na realizacje Pańskiej obietnicy.[/quote]
Tak, dokładnie! Nie udało się w poprzedniej – uda się problem rozwiązać w obecnej kadencji 😉
Przynajmniej nowy starosta nie powie, że poprzednik zawinił 😉

Kłamczuszek
Kłamczuszek

Hmmmm, no cóż, śmieci w Kluczach Pana Piasnego nie zatopiły, szacun, rasowy polityk nam się narodził, pewnie za 5 lat będziemy głosowac na PANA POSŁA PIASNEGO, z jakielkowiek partii będzie startował ma szanse 😡 😮 😛
A śmieci w Kluczach bez wsparcia naprawdę dużych i pewnie państwowych dotocji nie będą usunięte, niestety. Cóż za wspaniała kariera – najpierw duży problem śmieciowy, a potem wspólnymi siłami pod przewodnictwem Pan Pawła usuniemy…… w ciągu 10-ciu lat 😡