P1160009

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oficjalnie rozpoczął swoją drugą kadencję. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu wybrano także prezydium Rady. Pokieruje nią Łukasz Kmita, a jego zastępcami zostali: Małgorzata Postołek, Józef Filas i Łukasz Piątek.

W miniony czwartek, 22 listopada 2018 roku odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Olkuszu, inaugurująca kolejną kadencję samorządu. W trakcie obrad nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie i objęli swoje mandaty. Zdecydowali także o tym, kto zasiądzie w prezydium.

Łukasz Kmita na czele Rady Miejskiej

Przypomnijmy, że w Radzie Miasta zasiada obecnie siedmiu przedstawicieli PiS-u, sześć osób z KWW Roman Piaśnik – Dobry Wybór, pięciu reprezentantów KWW odNowa – Kontynuacja oraz trzech radnych z KWW Porozumienie Dla Ziemi Olkuskiej.

P1150794

Jedynym pretendentem na stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu był Łukasz Kmita, którego poparło w tajnym głosowaniu trzynastu radnych. Cztery osoby były przeciw tej kandydaturze, a kolejne cztery wstrzymały się od głosu.

– Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Mam nadzieję, że poprzez merytoryczną współpracę wszyscy razem będziemy dążyli do tego, aby nasze miasto i gmina rozwijały się w sposób zrównoważony. Czeka nas pięć lat ciężkiej pracy – mówił Łukasz Kmita.

P1150821

Przy obsadzaniu funkcji trzech wiceprzewodniczących Rady pojawiło się aż pięć kandydatur. Swoich sił postanowili spróbować Małgorzata Postołek z KWW odNowa – Kontynuacja, Józef Filas i Łukasz Piątek z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Henryk Gamrat i Jerzy Kwaśniewski z KWW Roman Piaśnik – Dobry Wybór. W rezultacie tajnego głosowania Małgorzata Postołek uzyskała czternaście głosów a Józef Filas i Łukasz Piątek po jedenaście głosów. Pozostali dwaj kandydaci uzyskali poparcie dziewięciu radnych.

Druga kadencja Romana Piaśnika

W trakcie sesji odbyło się także uroczyste ślubowanie burmistrza Romana Piaśnika, który tym samym rozpoczął swoją drugą kadencję na tym stanowisku. – Obejmując urząd Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców – brzmiały słowa przysięgi.

P1150855

– Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i honor, że po raz drugi mogłem złożyć to ślubowanie. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za to, że ponownie mi zaufali. Jest to dla mnie poważne zobowiązanie. Tym bardziej, że zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele pracy nas czeka w ciągu tych pięciu lat – mówił nie kryjąc wzruszenia Roman Piaśnik.

W trakcie przemówienia nie zabrakło podziękowań za wsparcie skierowanych do współpracowników, przyjaciół oraz – przede wszystkim – do rodziny. – Bez was i bez waszego zaangażowania trudno byłoby mi pracować – stwierdził burmistrz.

P1150846

Świeżo zaprzysiężony włodarz odniósł się też do nowego układu sił w Radzie. – Gratuluję paniom i panom radnym. Jestem przekonany, że podobnie jak w poprzedniej kadencji, znajdziemy wspólny język i zostawimy trwały ślad w historii naszego miasta. Jestem otwarty na państwa poglądy, w imię dobra naszych mieszkańców. Od dziś jesteśmy jedną drużyną, która ma wspólny cel. Tym celem jest pomyślność naszej małej ojczyzny – zapewniał Roman Piaśnik.

Nowe otwarcie w relacjach ze Starostwem

Ku zaskoczeniu części zgromadzonych gości pierwszą sesję Rady Miejskiej w Olkuszu zaszczycił swoją obecnością również olkuski starostwa Paweł Piasny, który złożył gratulację na ręce nowego – starego burmistrza.

P1160022

– W imieniu własnym i wszystkich, którzy są zaangażowani w sprawy społeczne naszej gminy, gratuluję panu objęcia funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i składam ze swojej strony deklarację i wolę dobrej współpracy przez najbliższe pięć lat. Wbrew temu co panuje w powszechnej opinii pokażmy, że można prowadzić inną politykę i działać wspólnie – mówił Paweł Piasny.

A jakie jest zdanie naszych Czytelników na ten temat? – zapraszamy do dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl

P1160029

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
6 Autorzy komentarzy
grzegorzpPXTJuhasIzaobatel2sortu Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olkuszanin6
Olkuszanin6

To ten sławny łańcuch był robiony nie dla Romana tylko dla Łukasza?

obatel2sortu
obatel2sortu

Dyzma karierowicz partyjny,kłamca i wazeliniarz!Teraz już łańcuch przestał mu przeszkadzać???? 😮 😆 Jakoś mnie to nie dziwi-te typy(lepszy sort) już tak mają!Łukaszku kiedy pojedziemy „ekspresówką” przez Emalię?? 😀

Iza
Iza

Panie Kmita, Panie Piasny- biorę za dobrą monetę panów zapewnienia o szukaniu porozumienia dla dobra mieszkańców 😉
Panie Piasny – „powszechna opinia” o braku współdziałania powiatu i gminy ma solidne podstawy, w tym w „listach otwartch” publikowanycn w PO 😉 Ale oczywiście bardzo chętnie ją zmienimy – czekamy na podstawy do jej zmiany 😉

Olkuszanin6
Olkuszanin6

No cóż jak się komu darzy to się darzy. I tak Łukaszowi będzie co miesiąc przybywać na koncie prawie 2 tys zł. Olkuskie „wróbelki ćwierkają”, że Łukasz będzie niedługo Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Olkusz. Ma zostać „powołany” do Zarządu Urzędu Marszałkowskiego na bardzo wysokie stanowisko w Zarządzie (z pensją ok. 15 tys/m-c + premie). Brana też jest pod uwagę kariera w Warszawie na wysokim stanowisku urzędniczym z rekomendacji PIS. Proszę również pamiętać, że w 2019 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego i Parlamentu RP i bardzo poważnie brana jest pod uwagę kandydatura Łukasza również z rekomendacji PIS. Oczywiście… Czytaj więcej »

obatel2sortu
obatel2sortu

Łukaszek na wysokim stanowisku w Urzędzie Marszałkowskim lub w Warszawie z rekomendacji PiS ha ha 😆 śmieszne to czy straszne 😡 ?Materiał idealny na film Nikoś Dyzma 2 i 3 😆 Mam nadzieję że do tej pory pisiorki będą wymiecione a ich „rekomendacja” to będzie raczej powód do wstydu!

Juhas
Juhas

Wąski – nie zawiedź nas, to mówię ja, dawny kolega ze wspólnych imprez, powodzenia!

PXT
PXT

Gorzko, gorzko, gorzko! 🙂

grzegorzp
grzegorzp

Maria, no cóż, taka Marysia, co jej powiedzą to zrobi.
Małgorzata, jak to powiedzieć, fryzjer przed każdą sesją zarobi kilka groszy.
Arkadiusz, … byle bateria w telefonie sie nie wyczerpala, żeby odbierac polecenia od Pawła.
Żałosne to wszystko. Kto nie oglądał, polecam.