ZS Kopiowanie

Przez najbliższe 5 lat od 1 września br. funkcję dyrektora wolbromskiego Zespołu Szkół im. R. Traugutta przy ul. Skalskiej będzie pełnił Piotr Grojec, który dotąd kierował IV Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu. Kierownictwo olkuskiej „Czwórki” przejmie wybrana w kwietniowym konkursie Katarzyna Polak, a dyrektorką II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu zostanie od nowego roku szkolnego, również wybrana w konkursie Iwona Sroka.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. przeprowadzono konkursy na trzy stanowiska kierownicze w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Olkuski. Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Wolbromiu nie został wtedy rozstrzygnięty, gdyż żaden z dwóch kandydatów biorących w nim udział nie uzyskał bezwzględnej większości głosów komisji konkursowej. Decyzję o obsadzeniu tego stanowiska trzecim kandydatem, który w konkursie nie brał udziału podjął po konsultacjach z odpowiednimi instytucjami Zarząd Powiatu Olkuskiego 24 maja br.

Piotr Grojec ma duże doświadczenie na stanowisku dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej, gdyż olkuskiej „Czwórce” szefował przez ostatnie 10 lat, a wcześniej przez 10 lat uczył w tej szkole języka polskiego. Nowy dyrektor jest absolwentem LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół, którym będzie kierował.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze