policja 2

W poniedziałek 17 września młodszy inspektor Piotr Morajko rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinspektora Krzysztofa Pobuty, został mianowany Komendantem Powiatowym Policji w Olkuszu. Nowy szef mundurowych zastąpił na tym stanowisku ustępującego inspektora Tomasza Zająca.

Uroczystość związana z objęciem stanowiska przez nowego komendanta odbyła się w auli olkuskiej komendy. Oprócz policjantów i pracowników KPP udział w niej wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, który w swoim przemówieniu podkreślił, że nowy szef olkuskiej policji jest osobą kompetentną i zaangażowaną w służbę na rzecz bezpieczeństwa.

46-letni Komendant Morajko służbę w policji rozpoczął w 1992 roku. Jest Absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku swojej służby jest związany z krakowską policją. Był m. in. Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji Kraków Wola Duchacka – Swoszowice oraz Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji I w Krakowie. Od listopada 2011 roku pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji IV w Krakowie. Od 2016 roku był I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

policja 1

policja 3

Fot. KPP Olkusz

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Olkuszanin 77H&BPXTsiostr zakonna?Janusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olkuszanin 77
Olkuszanin 77

Może nowy Pan Komendant zainteresuje się plagą olkuską,jaką są wszech obecni na miejskich chodnikach bezkarni rowerzyści. O powyższym problemie pisała już prasa /nie tylko lokalna/ , internet dziesiątki razy. Wiele krytycznych wpisów na stronie Przeglądu Olkuskiego od kilku lat. Tymczasem proceder rowerzystów na olkuskich chodnikach trwa nadal. Panie Komendancie ! Niech się wreszcie Policja zajmie tym bezprawiem. Mieszkańcy Olkusza chcą się czuć bezpiecznie na chodnikach a nie być potrącani n.p. na przystankach autobusowych,gdzie najczęściej dochodzi do do różnych zdarzeń wyczekujących Olkuszan z rowerzystami. Oczekujemy skutecznej reakcji Pana Komendanta.

H&B
H&B

Bardzo sympatyczny,życzę powodzenia i wytrwałości,proszę o większe zaangażowania Policji na wsiach w soboty na niedziele, poruszanie się motocylistów z prędkością i piskiem opon jak również wyścigi aut niedozwoloną ,strach poruszać się po powiecie olkuskim .Moze więcej świateł przy przejściach o największym natężęniu ruchu.JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO DOBREGO DLA WSZYSTKICH funkcjonariuszy POLICJI 🙂

Janusz
Janusz

[quote name=”PXT”comment image
Prawie jak Możejko[/quote]
Księdza nie było.Pobłogosławił by i poświęcił nowego KOMENDANTA i może Mszę Święta odprawił.

PXT
PXT

[imgcomment image[/img]
Prawie jak Możejko

siostr zakonna?
siostr zakonna?

Powołanie mają również kobiety
do służby w zakonach albo plebaniach
🙂
ps.otwartym jest pytanie – komu służą?

Janusz
Janusz

[quote name=”Łukasz Marcin”]Komendantów powiatowych policji w Polsce się powołuje, a nie mianuje Panie Redaktorze.[/quote]
Powołuje/biskup/ proboszcza,a powołanie to ma się na księdza,a na stanowiska Organów Państwowych się mianuje.

Łukasz Marcin
Łukasz Marcin

Komendantów powiatowych policji w Polsce się powołuje, a nie mianuje Panie Redaktorze.