Absolwenci olkuskiego „Mechanika” nadal mogą wziąć udział w balu, który połączy pokolenia uczniów najstarszej olkuskiej szkoły średniej. Organizatorzy przedłużyli termin składania deklaracji uczestnictwa w balu. Jubileuszowa uroczystość odbędzie się 30 stycznia. Natomiast niespełna tydzień dzieli nas od uroczystej inauguracji obchodów 110-lecia szkoły. Pierwsze spotkanie uczniów, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół, urozmaicone występami artystycznymi, odbędzie się w olkuskim Domu Kultury 6 stycznia.

Najstarsza olkuska ponadgimnazjalna szkoła techniczna – ZS 1 ma już 110 lat. To okazja by pokazać, jak „Mechanik” – bo takie miano na dobre przylgnęło do placówki – zmieniał się i przystosowywał do nowych warunków. Nic więc dziwnego, że już zaplanowano wiele okolicznościowych imprez. Organizatorzy chcą w ten sposób przypomnieć bogatą historię szkoły i przedstawić jej współczesny obraz, osiągnięcia i plany rozwoju.
Pierwszą okazją ku temu będzie uroczysta inauguracja obchodów 6 stycznia. Specjalnie na tę okazję przygotowano prezentację multimedialną z pamiątkowymi zdjęciami. Mowa będzie jednak nie tylko o historii, ale też o przyszłości szkoły. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10. Wykład inauguracyjny wygłosi absolwent szkoły, profesor Michał Ostrowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zajmuje się astronomią, a opowie o „Głębinach wszechświata”. Po godz. 11 wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olkuszu. Muzyczną niespodziankę przygotowali też pracownicy i uczniowie szkoły.
Spotkanie po latach będzie znakomitą okazją do wspomnień, odświeżenia starych kontaktów i nawiązania nowych, będzie czasem wzruszeń, ale i wspaniałej zabawy. Kolejna taka możliwość to Bal Absolwentów, który odbędzie się 30 stycznia w restauracji „Victoria”. Rozpocznie go walc wiedeński, a zabawa przy muzyce zespołu i DJ-a potrwa do rana. Zaplanowano też artystyczną niespodziankę oraz aukcję prac uczniów „Mechanika”. Trudno o lepszą propozycję na karnawał. Chętni nadal mogą się zgłaszać do organizatorów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze