Dłużec

Gdzie? W Dłużcu. Niedawno zakończył się remont około 800-metrowego odcinka od drogi wojewódzkiej nr 794 w kierunku kościoła parafialnego w Dłużcu.

Po sfrezowaniu istniejącej jezdni wykonano tam nową nawierzchnią bitumiczną i pobocza. Jak informują władze powiatu, dodatkowo w obrębie skrzyżowania z drogą powiatową prowadzącą w kierunku Domaniewic wbudowany został krawężnik drogowy oraz wykonano fragment rowu krytego.

Zadowolenia z drogowej modernizacji nie ukrywają powiatowi radni, u których w sprawie tego traktu interweniowali mieszkańcy sołectwa.

– Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do mnie z prośbą o interwencję w sprawie remontu drogi w Dłużcu, przy której znajduje się ośrodek zdrowia. Patrząc na wykonane prace widać poprawę układu komunikacyjnego, choćby ze względu na układ terenu na tym odcinku drogi – mówi radna Rady Powiatu Barbara Haberka.

– Z nowym rokiem mieszkańcy odczują zdecydowanie poprawę jazdy w Dłużcu. Nowa nawierzchnia, wybudowane pobocza zwiększą bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Wykonana inwestycja jest przykładem na to, że współpraca popłaca – dodaje członek Zarządu Powiatu Piotr Gamrot.

Inwestycja o wartości prawie 700 tys. złotych została sfinansowana po połowie przez Powiat Olkuski i Gminę Wolbrom.

fot. Starostwo Powiatowe w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ken
ken
2 lat temu

Tak bez przecięcia wstęgi otwarcie? No i pisowskie otwarcie bez poświęcenia drogi przez księdza? Rozpadnie się chyba 🙂

raff77
raff77
2 lat temu
Odpowiedz do  ken

Nie pamiętam aby Gamrot otwierał coś ze wstęgą. On po prostu komunikuje, że coś się udało zrobić, pozyskać dofinansowanie etc. Niemniej uznanie za Niego za skuteczność.