o_zyciu_z_pasja_1-001

Oczekiwanie na Święta Wielkanocne to dla wielu z nas czas kontemplacji nad celem własnego życia. Trzy dni rekolekcji w Gimnazjum nr 3 w Olkuszu upłynęły aktywnie, a co najważniejsze, kreatywnie i zgodnie z zainteresowaniami młodych ludzi. O „Życiu z pasją” gimnazjaliści olkuskiej Trójki mogli porozmawiać z zaproszonymi do szkoły gośćmi, w tym z najbardziej znaną w Polsce sędzią – Anną Marią Wesołowską.

Pierwszy dzień rekolekcyjnych spotkań był okazją do posłuchania interesujących opowieści ludzi, którzy znaleźli w swoim życiu zajęcie nadające mu sens. Tematyka spotkań była tak różnorodna, że każdy mógł wybrać temat najbliższy jego osobistym zainteresowaniom – od fotografii astronomicznej, przez dalekie podróże, bractwa rycerskie, piłkę ręczną, po kolekcjonowanie rozmaitych przedmiotów i wspinaczkę. Ton tym spotkaniom nadawały znane w olkuskim środowisku osoby: Roman Kraul, Dariusz Wdowik, Andrzej Krok, Katarzyna Polak, Katarzyna Kantor, Dagmara Knapik, Maciej Kocjan, Monika Tomsia, Adam Turlej, Ola Broda, Joanna Kaszuba, Piotr Starowicz, Karol Jurga, Anita Kulig, Andrzej Feliksik, Zbigniew Kwinta, Bartłomiej Fedorowicz, Karol Goc. Z młodymi spotkał się również nasz redakcyjny kolega – Piotrek Kubiczek, który wo_zyciu_z_pasja_2 „Przeglądzie Olkuskim” realizuje swoją pasję, jaką jest dziennikarstwo sportowe.

Najwięcej emocji przyniosło jednak spotkanie ze znaną z ekranów telewizyjnych sędzią Anną Marią Wesołowską, doświadczoną specjalistką od prawa karnego. – Spotykam się z młodzieżą na takich prelekcjach od 10 lat. Zdecydowałam się na tego typu spotkania z młodymi, ponieważ zauważyłam, że lawinowo rośnie ilość przestępstw w tej grupie wiekowej. Profilaktyka i rozmowa na „ich” tematy daje rezultaty. Młodzi często dopiero ode mnie dowiadują się, że jakieś zachowanie jest karalne – opowiadała Anna Maria Wesołowska, która nie kryła przyjemności, jaką dało jej spotkanie z olkuską młodzieżą. Zresztą z wzajemnością. Młodzi chętnie zadawali pytania i nie mniej chętnie prosili o wspólne zdjęcia i autografy. Chcieli wiedzieć między innymi, jakie jest zdanie znanej karnistki na temat legalizacji miękkich narkotyków, czy też kary śmierci.

Tego dnia młodzi spotkali się również w kościele. Tym razem gośćmi byli Romek Solecki i członkowie wspólnoty „Nadzieja”. Podsumowaniem trzydniowych spotkań była wspólna Msza św., podczas której ks. Stanisław z parafii św. Andrzeja Apostoła podzielił się uwagami na temat swoich dwóch życiowych pasji: Boga muzyki.
– Co roku staramy się, żeby te spotkania rekolekcyjne były dla młodzieży interesujące i żeby każdy mógł spędzić ten czas efektywnie. W tym roku w organizację zaangażowało się wiele osób, za co w imieniu młodzieży serdecznie dziękujemy – podsumowują Bożena Szymonek i ks. Paweł Górka, katecheci z Gimnazjum nr 3, którzy podjęli się organizacji rekolekcji.

Fot. Gimnazjum nr 3 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olka
Olka
12 lat temu

a ja dostaję szewskiej pasji jak słyszę gdzieś pasję 😥

były maturzysta
były maturzysta
12 lat temu

[quote name=”też maturzysta”]moją pasją jest Jezus Chrystus.[/quote]
Moją pasją jest Pies Pluto :-*

też maturzysta
też maturzysta
12 lat temu

moją pasją jest Jezus Chrystus.

maturzysta Ateista
maturzysta Ateista
12 lat temu

A moje pasje są tylko moimi pasjami i nikomu nie pozwolę ich zbezcześcić 🙂 .

Kibic
Kibic
12 lat temu

Pytam się po raz kolejny? Co mają pasje dzieci i młodzieży do świąt wielkanocnych i rekolekcji??? Dlaczego kościół ryje się ze swoimi zabobonami w każdy zakątek naszego miasta i w każdą dziedzinę życia???!!!

Apeluję do dzieci i młodzieży, trzymajcie się od tej sekty jak najdalej bo zgłupiejecie do reszty, staniecie się niewolnikami obłudnych facetów w kieckach którzy wydoją z was Człowieczeństwo pozostawiając suche bezmyślne katosiano. Ja apeluję, a wy róbta co chceta, byleśta potem nie skamleli 😆 😆 😆