Gimnazjum nr 3 im. Aleksandra hrabiego Fredry w Olkuszu było gospodarzem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w gminie Olkusz. Swoje święto uczciło w tym roku blisko 4 tysiące uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli oraz 400 nauczycieli z gminy Olkusz. Tradycyjnie nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli odebrali nagrody z rąk burmistrza miasta.

 

W tym roku uczestnikom uroczystości przyświecała myśl „Żeby innych zapalać, trzeba samemu płonąć”, która stanowi sedno misji nauczyciela w każdym społeczeństwie. Za zaangażowanie w pracę i codziennie podejmowany trud na ręce nauczycieli oraz dyrektorki gospodarzy Bożeny Krok podziękowania złożyli przedstawiciele lokalnego samorządu, olkuskich reprezentantów w Sejmie RP, placówek oświatowych, związanych z kulturą i sportem, a także związków zawodowych i rodziców.

– Bycie nauczycielem to nie tylko praca, ale przede wszystkim misja, w dzisiejszych czasach niezwykle trudna. Obserwując wyniki naszych szkół nie mam wątpliwości, że nasi nauczyciele wykonują tę misję z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Ich praca nie zawsze jest doceniana, ale w dniu takim jak dzisiaj, chciałbym złożyć na ręce wszystkich nauczycieli słowa uznania i podziękowania – mówił burmistrz Dariusz Rzepka, który wręczył 21. nauczycielom z gminy Olkusz nagrody, które są uhonorowaniem szczególnych sukcesów, jakie osiągnęli wspólnie z olkuskimi uczniami. Komisja nagrody burmistrza zadecydowała, że symboliczne dyplomy i kwiaty, a także premię finansową, odebrali w tym roku: Danuta Foryś (Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1), Renata Ślęzak (Gimnazjum Nr 2), Mirosława Dzikowska (Gimnazjum Nr 3), Dorota Harężlak (Gimnazjum Nr 3), Ewa Witkowska (Gimnazjum Nr 4), Małgorzata Wróbel i Ewa Skubis (Szkoła Podstawowa Nr 1), Danuta Stach i Tomasz Tomsia (Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi), Małgorzata Szkabara z (Szkoła Podstawowa Nr 3), Jolanta Wójcikowska i Małgorzata Bień (Szkoła Podstawowa Nr 5), Anna Górka (Szkoła Podstawowa Nr 6), Anna Pasich (Szkoła Podstawowa Nr 9), Barbara Knap (Szkoła Podstawowa w Sienicznie), Elżbieta Tomsia (Szkoła Podstawowa w Zawadzie), Bożena Urbaniak (Przedszkole Nr 3), Bożena Wicherek (Przedszkole Nr 8), Bożena Opiela (Przedszkole Integracyjne Nr 9), Cecylia Kowalczyk-Jurga (Przedszkole Nr 10) i Iwona Poczęsny (Przedszkole Nr 13).

Zwyczajowo podczas Dnia Edukacji Narodowej uroczyście awanse zawodowe odebrali pedagodzy, którzy w minionym roku zdobyli tytuł nauczyciela mianowanego. Burmistrz Dariusz Rzepka i Andrzej Feliksik, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji, potwierdzenia awansu wręczyli: Marcie Kaczmarczyk (SP Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi), Joannie Agnieszce Kralewskiej-Ziarnik (SP w Gorenicach), Anecie Głowackiej i Katarzynie Poczęsnej (Przedszkole Nr 13), Agnieszce Mitce (Gimnazjum Nr 4), Katarzynie Czeladzkiej-Synowiec i Agnieszce Łapaj (Gimnazjum z Oddz. Integracyjnymi Nr 1) oraz Michałowi Ziarno (SP w Braciejówce).

Tego dnia we wszystkich szkołach wręczone są nagrody dyrektora dla nauczycieli, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w życie szkoły wyróżniają się w ciągu całego roku. Podczas uroczystości miejsko-gminnych dyrektor Bożena Krok wręczyła swoje nagrody nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. O artystycznego ducha i dobrą zabawę zadbali uczniowie, którzy zaprosili wszystkich gości do wspólnego świętowania.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:33832}{joomplu:33822}{joomplu:33812}{joomplu:33879}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PETRONELLA
PETRONELLA
9 lat temu

Widzę na zdjęciu, obok pięknej blondynki głowę wysoko uniesionę na wyciągnietej szyii, niczym indor, gdy przyjdzie mu przewodzić stadkiem swych uniżonych indyczek, siedzącego w pelnym napięciu przyszłego kandydata na kandydata itd itp. a dalej pewny siebie z lekka śpiący Pan Przewodniczący, ale czuwający by „kandydat na kandydata itd, itp. tym razem nie wyrwał się do zabrania głosu. Bo w ubiegłym roku ponoć zauważył możliwość wygłoszenia kilku nie trzymających się kupy ani d….y zdań i w zdumienie wprowadził obecnych tam uczestnikó tej uroczystości.

nauczyciel
nauczyciel
9 lat temu

smutne, bardzo smutne jest to Święto w perspektywie zastraszania szkół ich likwidacją – wstyd Panowie