Gimnazjum nr 3 im. Aleksandra hrabiego Fredry w Olkuszu było gospodarzem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w gminie Olkusz. Swoje święto uczciło w tym roku blisko 4 tysiące uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli oraz 400 nauczycieli z gminy Olkusz. Tradycyjnie nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli odebrali nagrody z rąk burmistrza miasta.

 

W tym roku uczestnikom uroczystości przyświecała myśl „Żeby innych zapalać, trzeba samemu płonąć”, która stanowi sedno misji nauczyciela w każdym społeczeństwie. Za zaangażowanie w pracę i codziennie podejmowany trud na ręce nauczycieli oraz dyrektorki gospodarzy Bożeny Krok podziękowania złożyli przedstawiciele lokalnego samorządu, olkuskich reprezentantów w Sejmie RP, placówek oświatowych, związanych z kulturą i sportem, a także związków zawodowych i rodziców.

– Bycie nauczycielem to nie tylko praca, ale przede wszystkim misja, w dzisiejszych czasach niezwykle trudna. Obserwując wyniki naszych szkół nie mam wątpliwości, że nasi nauczyciele wykonują tę misję z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Ich praca nie zawsze jest doceniana, ale w dniu takim jak dzisiaj, chciałbym złożyć na ręce wszystkich nauczycieli słowa uznania i podziękowania – mówił burmistrz Dariusz Rzepka, który wręczył 21. nauczycielom z gminy Olkusz nagrody, które są uhonorowaniem szczególnych sukcesów, jakie osiągnęli wspólnie z olkuskimi uczniami. Komisja nagrody burmistrza zadecydowała, że symboliczne dyplomy i kwiaty, a także premię finansową, odebrali w tym roku: Danuta Foryś (Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1), Renata Ślęzak (Gimnazjum Nr 2), Mirosława Dzikowska (Gimnazjum Nr 3), Dorota Harężlak (Gimnazjum Nr 3), Ewa Witkowska (Gimnazjum Nr 4), Małgorzata Wróbel i Ewa Skubis (Szkoła Podstawowa Nr 1), Danuta Stach i Tomasz Tomsia (Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi), Małgorzata Szkabara z (Szkoła Podstawowa Nr 3), Jolanta Wójcikowska i Małgorzata Bień (Szkoła Podstawowa Nr 5), Anna Górka (Szkoła Podstawowa Nr 6), Anna Pasich (Szkoła Podstawowa Nr 9), Barbara Knap (Szkoła Podstawowa w Sienicznie), Elżbieta Tomsia (Szkoła Podstawowa w Zawadzie), Bożena Urbaniak (Przedszkole Nr 3), Bożena Wicherek (Przedszkole Nr 8), Bożena Opiela (Przedszkole Integracyjne Nr 9), Cecylia Kowalczyk-Jurga (Przedszkole Nr 10) i Iwona Poczęsny (Przedszkole Nr 13).

Zwyczajowo podczas Dnia Edukacji Narodowej uroczyście awanse zawodowe odebrali pedagodzy, którzy w minionym roku zdobyli tytuł nauczyciela mianowanego. Burmistrz Dariusz Rzepka i Andrzej Feliksik, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji, potwierdzenia awansu wręczyli: Marcie Kaczmarczyk (SP Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi), Joannie Agnieszce Kralewskiej-Ziarnik (SP w Gorenicach), Anecie Głowackiej i Katarzynie Poczęsnej (Przedszkole Nr 13), Agnieszce Mitce (Gimnazjum Nr 4), Katarzynie Czeladzkiej-Synowiec i Agnieszce Łapaj (Gimnazjum z Oddz. Integracyjnymi Nr 1) oraz Michałowi Ziarno (SP w Braciejówce).

Tego dnia we wszystkich szkołach wręczone są nagrody dyrektora dla nauczycieli, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w życie szkoły wyróżniają się w ciągu całego roku. Podczas uroczystości miejsko-gminnych dyrektor Bożena Krok wręczyła swoje nagrody nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. O artystycznego ducha i dobrą zabawę zadbali uczniowie, którzy zaprosili wszystkich gości do wspólnego świętowania.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:33832}{joomplu:33822}{joomplu:33812}{joomplu:33879}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PETRONELLA
PETRONELLA
11 lat temu

Widzę na zdjęciu, obok pięknej blondynki głowę wysoko uniesionę na wyciągnietej szyii, niczym indor, gdy przyjdzie mu przewodzić stadkiem swych uniżonych indyczek, siedzącego w pelnym napięciu przyszłego kandydata na kandydata itd itp. a dalej pewny siebie z lekka śpiący Pan Przewodniczący, ale czuwający by „kandydat na kandydata itd, itp. tym razem nie wyrwał się do zabrania głosu. Bo w ubiegłym roku ponoć zauważył możliwość wygłoszenia kilku nie trzymających się kupy ani d….y zdań i w zdumienie wprowadził obecnych tam uczestnikó tej uroczystości.

nauczyciel
nauczyciel
11 lat temu

smutne, bardzo smutne jest to Święto w perspektywie zastraszania szkół ich likwidacją – wstyd Panowie