W 21 stycznia 2020  roku policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmująca się prewencją kryminalną mł.asp. Marika Guzik-Gajda spotkała się z uczniami klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu i rozmawiała z nimi o bezpieczeństwie w sieci. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach małopolskiego projektu „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka reagowanie”.

Mało kto w dzisiejszych czasach nie posiada telefonu komórkowego, laptopa czy komputera i nie korzysta z Internetu. Jest to nieodłączny elementem  codziennego funkcjonowania. Umożliwia komunikowanie się,  jest doskonałym źródłem informacji czy rozrywki.  Z drugiej zaś strony Internet niesie ze sobą wiele zagrożeń, na które najbardziej narażone są dzieci i młodzież. Dlatego bardzo istotne znaczenie w ich edukacji ma profilaktyka realizowana przez policjantów. Zawłaszcza, że zbliża się ferie i większość młodych ludzi swój wolny czas będzie spędzać ,,w Internecie”.

Podczas dzisiejszego spotkania policjantka wykorzystała filmiki edukacyjne, a także prezentację multimedialną związaną z bezpieczeństwem.  Mundurowa zwróciła uwagę na anonimowość w sieci i na wizerunek. Młodzi ludzie często nie mają świadomości, że prezentowane przez nich wpisy, to jakim słownictwem się posługują, zdjęcia czy filmiki, które umieszczają, dają dużo informacji o nich samych i mają znaczący wpływ na ich wizerunek. Często zapominają o tym, że  może to mieć poważne konsekwencje w przyszłości.

Poruszane przez policjantkę zagadnienia miały także uświadomić młodzieży, jakie konsekwencje prawne mogą ze sobą nieść nieodpowiedzialne zachowania.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze