50 lat sp5 13

W środę 17 października odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu. Z tej okazji na placu przed szkołą został odsłonięty pamiątkowy obelisk. Zgromadzeni na uroczystości chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z Piątką. Życzenia z okazji okrągłej rocznicy złożył burmistrz Roman Piaśnik.

– Okrągły jubileusz jest doskonałą okazją nie tylko do podsumowań pewnego etapu w historii tej placówki, ale również podziękowań dla tych wszystkich, którzy całe swoje serce wkładają w edukację i wychowanie najmłodszego pokolenia olkuszan. Z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkim Państwu wytrwałości i dużo energii na kolejne lata pracy. Uczniom z kolei – ciekawości i pasji w odkrywaniu otaczającego ich świata. Patron waszej szkoły – Marcin Bylica, był wybitnym astronomem. Podążając jego śladem, mierzcie wysoko i sięgajcie gwiazd. – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

50 lat sp5 38

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” – ta sentencja św. Jana Pawła II była wielokrotnie przytaczana przez organizatorów i uczestników uroczystych obchodów. Została również zamieszczona na pamiątkowym obelisku ustawionym przez budynkiem szkoły z okazji dwóch ważnych dla społeczności rocznic: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 5.

50 lat sp5 28

W okolicznościowych przemówieniach liczne gratulacje z okazji jubileuszu składali przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji publicznych współpracujących ze szkołą. Niezwykle interesujący był również program artystyczny zaprezentowany przez uczniów.

W pierwszej części zgromadzeni obejrzeli program informacyjny SP5 TiVi w całości poświęcony jubileuszowi 50-lecia szkoły. Podopieczni szkoły przeprowadzili wywiady pełne wspomnień historii Piątki, podkreślając także jak Piątka rozwinęła się dziś.

50 lat sp5 66

– Nasza szkoła znacznie wypiękniała. Zostały odnowione korytarze szkolne, sale lekcyjne, pozyskaliśmy tablice interaktywne z programu Aktywna Tablica, jak i również zakupiliśmy część tablic interaktywnych do naszych sal lekcyjnych, przez co zdecydowanie polepszają się warunki nauki – lekcje są bardziej atrakcyjne. Praktycznie w każdej sali znajduje się taka tablica interaktywna. Dodatkowo Szkoła zyskała wspaniały plac zabaw, z którego mogą korzystać uczniowie zarówno w trakcie zajęć lekcyjnych, jak i po lekcjach szkolnych. Oprócz placu zabaw dla najmłodszych możemy poszczycić się wspaniałą siłownią dla starszych uczniów, jak i wszystkich mieszkańców naszego osiedla. Obok siłowni czeka na wszystkich wspaniałe trawiaste boisko, gdzie popołudniami można grać w piłkę i spędzać aktywnie czas wolny – mówiła w reportażu uczniów dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 mgr Grażyna Kaziród.

50 lat sp5 85

Druga część programu artystycznego była kolejną demonstracją licznych talentów młodzieży szkolnej. W mocno humorystycznej opowieści wziął udział nawet sam patron Szkoły Marcin Bylica.

UMiG Olkusz

50 lat sp5 94

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze